15.12.2012
Ondřej Honig, Jan Hrabal

Junioři obrali Kladno o body výbornou druhou třetinou

PARDUBICE — Dvakrát prohrávali o jednu branku, přesto dokázali junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice naplno bodovat. V zápase o šest bodů skolili Kladno 4:2 i díky dvěma brankám Davida Březiny, který navrch přidal asistenci. Tři kanadské body si do tabulky kanadského bodování připsal obránce Jan Škvor, po jehož posunutí branky v závěru chytil výborný Oto Jeschke trestné střílení.

NOEN extraliga juniorů, 26. kolo, sobota 15.12.2012, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

4:2
1:2, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 6:52 Březina (Vachutka, Škvor), 26:29 Chmelař (Březina, Škvor), 32:48 Březina (Škvor, Starý), 39:12 Veselý (Nosek, Poulíček) – 4:22 Véber (Redlich), 9:03 Redlich (Gottlieb, David). Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:6, navíc Starý – Vyšín, oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Robertson, Starý, Škvor, Voženílek – Březina, Bureš, Chmelař, Nosek, Poulíček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger.
Rytíři Kladno: Exner – David, Hájek, Kolařík, Tomáš, Vodák – Fiala, Gottlieb, Habrdla, Janeček, Kalla, Kobes, Král, Novák, Redlich, Slánský, Šilhavý, Véber, Vyšín, Znamenáček.

Atraktivní podívanou nabídl duel 26. kola NOEN extraligy juniorů. Od prvních minut se do sebe oba celky pustily s velkou chutí, ale výraznější šance začaly přibývat až po prvním vyloučení.

V 5. minutě si totiž hostující Patrik Vodák šel odpočinout za faul kolenem. Nabídnutá výhoda paradoxně domácím nepomohla a v oslabení se radovali hosté, když Tomáš Redlich s Jiřím Vébrem ujeli domácí obraně a druhý jmenovaný prostřelil Jeschkeho v pardubické brance – 0:1.

Po úvodní brance zápasu dostaly Pardubice další, tentokrát opravdu, výhodu přesilové hry. Střelecky se v ní prosadil David Březina, kterého ideálně našel v prostoru mezi kruhy Daniel Vachutka – 1:1.

Gólově bohatou pětiminutovku uzavřeli opět hosté, jmenovitě Tomáš Redlich. Ten se opřel do kotouče a bombou nedal Jeschkemu šanci – 1:2.

Do konce úvodního dějství se mohlo skóre několikrát měnit na obou stranách. Kladnu stál v cestě výborný Oto Jeschke v brance Pardubic, na druhé straně dělili domácí od vyrovnání pouze centimetry, když puk skončil na levé tyči Exnera.

Jako zlomová se ukázala 27. minuta, znamenala totiž obrat celého utkání. Šťastným vyrovnávajícím střelcem byl Adam Chmelař, který procedil kotouč skrz Jiřího Exnera – 2:2! Od této chvíle začali domácí opanovat ledovou plochu a Kladnu přiřadili roli druhých houslí.

Velké šance měl postupně Jan Škvor a po něm vzápětí Daniel Vachutka, a jakoby tyto šance byly předzvěstí dalšího vývoje utkání. Perníkáři roztočili nefalšovaný kolotoč a unavená kladenská pětice už nestihla zareagovat na rychlé přihrávky a tu poslední smrtící vyslal Jan Škvor na hůl Davida Březiny, který měl dostatek času zamířit a prostřelit Exnera – 3:2.

Parádní dvacetiminutovku uzavřel gólem do šatny Jan Veselý. Tomáš Nosek z dobré pozice vypálil jen do zadního mantinelu, od kterého se kotouč odrazil přesně na hůl Veselého, jenž neměl nejmenší problém poslat černou gumu na místo určení – 4:2.

Kladno se po perfektní první třetině ne a ne dostat zpět do zápasu. Naopak povzbuzené Pardubice po ledě létaly a nabídly divákům atraktivní podívanou. Adam Chmelař, ale ani Patrik Poulíček své velké šance neproměnili.

Domácí vědomi si možného důležitého zisku začali dobře bránit střední pásmo a do útočných výpadů  se vydávali hosté. V 57. minutě udělal Patrik Lenoch na útočné modré velkou hrubku, kterou mohl potrestat Vojtěch Šilhavý, proti byl však bravurní Jeschke, který podržel akcie ČSOB Pojišťovny.

Ještě větší možnost mělo Kladno v čase 58:20, kdy bylo nařízeno trestné střílení pro úmyslné posunutí pardubické branky Janem Škvorem. K tomu se postavil Martin Gottlieb, ale jeho blafák Jeschke skvěle vystihl.

Další příležitosti si již Kladenští  nevytvořili a tak po velmi dobrém výkonu obou celků zůstávají body v Pardubicích.

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Velká spokojenost s body. V první třetině jsme předvedli matný výkon, ale postupem času se tým dostával do tempa a ve druhé třetině jsme dostali Kladno pod tlak. Zápas jsme i přes drobné taktické chyby dohráli do vítězného konce.“

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): „Dnešní zápas jsme prohráli naprosto jednoznačně svými chybami ve druhé třetině a naopak jsme nepotrestali chyby domácích, kterých bylo také dost.“