23.2.2018
Adam Joska

Junioři dokonali obrat proti Chomutovu v prodloužení

PARDUBICE — Pardubičtí junioři odehráli po dvaceti dnech další zápas, souboj s Chomutovem se pro ně dlouho nevyvíjel dobře a po celou dobu dotahovali. Minutu a devět vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení Vojtěch Veverka a o bodu navíc pro Dynamo rozhodl Jakub Hoskovec.

DHL extraliga juniorů, 37. kolo, pátek 23.2.2018, Tipsport arena

Piráti Chomutov

6:5p
1:3, 3:1, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 8:49 Zídek (Pochobradský, Javůrek), 22:12 Kubišta (Machač, Antoníček), 27:41 Machač (Zídek, Mert), 32:59 Zukal (Kubišta, Machač), 58:51 Veverka (Hoskovec, Mert), 62. Hoskovec (Dušek) – 5:40 D. Novák (Polák, Šilar), 7:09 Rindoš (Šišolák), 7:15 Polák (Ouřada), 24:20 D. Novák (Ouřada, Polák), 54:14 Ouřada (A. Novák, Polák). Rozhodčí: Ondráček – Klouda, Rampír. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5, 6:5.
Dynamo Pardubice: Jánský (8. Kulich) – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Pražák, Žouželka, Zukal – Antoníček, Dušek, Hoskovec, Kubišta, Machač, Matýs, Petrus, Pochobradský, Syrovec, Veverka, Zídek.
Piráti Chomutov: Běhula (Pěkný) – Kleiner, Kopic, D. Novák, A. Novák, Seemann, Studený – Adámek, Bajer, Hřebíček, Köver, Kulich, Ouřada, Polák, Rindoš, Šeliga, Šilar, Šišolák, Veselý.

Vstup do utkání se povedl Chomutovu, který v 6. minutě bleskově po třinácti vteřinách využil první přesilovku, skóre zápasu otevřel střelou od modré Daniel Novák – 0:1. Na další branku se nečekalo příliš dlouho, jelikož Piráti navýšili své vedení na začátku 8. minuty. Josef Rindoš si vyjel s pukem z pravého kruhu více ke středu a nikým nebráněný překonal Jánského – 0:2. Za šest vteřin inkasoval pardubický brankář potřetí a zamířil na střídačku, své místo přenechal Tomáši Kulichovi. Domácí obrana opět chybovala, první střelu Jánský vyrazil jen před sebe, k puku se rychle dostal Tom Polák, který ho dorazil za gólmanova záda – 0:3. Východočechům se povedlo snížit ve vlastním oslabení, když jeli do úniku dvou na jednoho. Pochobradský po přechodu modré čáry nahrál na pravou stranu Václavu Zídkovi, jenž prostřelil Běhulu pod pravou rukou – 1:3. Dynamo mělo další šance na snížení, když hrálo ve zbytku první části tři přesilovky, jenže ani jednu nevyužilo.

Na začátku druhé dvacetiminutovky si Pardubice vypracovaly dvě velké šance. Veverka při dorážce přestřelil odkrytou část branky a poté Zukal napálil od modré Běhuly do masky. Do samostatného úniku se dostal Dušek, který byl mírně atakovaný obráncem a nezakončil ideálně. Snížit na rozdíl jediné branky se domácím povedlo ve 23. minutě, Machač nahrál na pravou stranu Dominiku Kubištovi, jenž z blízkosti překonal Běhulu – 2:3. Piráti si své dvoubrankové vedení vzali zpět další využitou přesilovkou, rychlou souhru zakončil parádní ranou od modré Daniel Novák, který poslal kotouč přesně do pravého horního rohu branky, Kulich se jen ohlédl za pukem ležícím v jeho bráně – 2:4. I Dynamu se však povedlo zužitkovat početní výhodu a bylo to opět o gól. Zídek se ujal puku za brankou, odkud našel mezi kruhy volného Michala Machače a ten z první zakončil nad beton gólmana – 3:4. Vyrovnáno bylo ve 33. minutě, Dynamo se delší dobu drželo v útočné třetině a Lukáš Zukal od modré propálil vše, co bylo před ním – 4:4.

Na další gól se čekalo až do 55. minuty, ve které se Piráti opět prosadili z přesilovky. K první dorážce se po střele Poláka dostal Adam Novák, který ještě nebyl proti Kulichovi úspěšný. Puk se ovšem odrazil k levé tyči, u které už Kryštof Ouřada protlačil puk za gólmana – 4:5. Pardubičtí si zkomplikovali cestu za vyrovnáním vyloučením, které ale dokázali úspěšně ubránit. Hoskovec se ihned po naskočení na led z trestné lavice zapojil do útočné akce, nahrál k levé tyči Vojtěchu Veverkovi a ten poslal puk nad beton brankáře Běhuly – 5:5.

První šanci na rozhodnutí utkání v prodloužení ještě Pardubice při přečíslení dvou na jednoho nevyužily, jelikož Polák vložil hokejku do přihrávky mířící na Zídka. Rozhodlo se na začátku druhé minuty prodloužení, po přihrávce od Duška se s pukem před branku prodral Jakub Hoskovec a z bezprostřední blízkosti překonal gólmana – 6:5.