27.9.2005

Jeden gól v Třinci nestačil

Pouze David Havíř se trefil na třineckém ledě. Pardubičtí hokejisté si z Třince odváží porážku 1:2. O vítězství Slezanů rozhodl Rudolf Huna svou brankou ve 47. minutě. HC Moeller Pardubice se snažil v závěru utkání vybojovat alespoň bod, ale nepomohla mu ani závěrečná hra bez brankáře.

Tipsport extraliga, 8. kolo, úterý 27.9.2005, Zimní stadion Třinec

2:1
1:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 8:46 Kudrna (Hašek), 46:49 Huna (Petrakov, Skořepa) – 14:12 Havíř (Čaloun, Mikeska). Rozhodčí: Bolina – Český, Kostka. Vyloučení: 8:10, navíc Čáslava (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3041. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Oceláři Třinec: Biegl – Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Pácal, Kudělka, Hunkes – Huna, Skořepa, Pletka – Kudrna, Petrakov, Hašek – Tomas, Vítek, Martynek – Paroulek, Polanský, Zbořil. Trenéři: Jan Neliba a Aleš Mach.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Mudroch, Linhart, Havíř, Vágner – Mrázek, Blažek, Hlinka – Čaloun, Mikeska, Kolář – Tvrdík, Klouda, Koukal – Korhoň, Rolínek, Lubina. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Korhoň nahradil Cetkovského

Pardubičtí trenéři na soupisku mohli zařadit uzdraveného Korhoně, naopak mimo zápis zůstalo jméno Cetkovského, který si v posledním domácím zápase se Spartou Praha zlomil nos. První střelou v utkání se prezentovali pardubičtí hokejisté, v čase 2:21 vyslal na uzdraveného Biegla svůj pokus Čáslava. Třineckým mohla pomoci vstoupit do zápasu přesilovka ze 3. minuty, ale Slezané své výhody nedokázali využít. Pardubičtí se bez problémů ubránili.

V 7. minutě mohlo ale být před Lašákem zle, když se k němu dostal Polanský, který si ale na pardubického brankáře nepřišel. O chvíli později se ale třinecký stadion přece jen mohl radovat. Hašek přihrál mezi kruhy expardubickému útočníkovi Kudrnovi, který se proháčkoval až k Lašákovi a střelou bekhendem vybojoval pro domácí vedení – 1:0.

Pardubicím pomohlo ke snížení stavu první vyloučení třineckého hokejisty. Polanského držení potrestal v čase 14:12 obránce Havíř, který dostal do kruhu přihrávku od Čalouna a svižnou střelou překonal Biegla v brance Ocelářů – 1:1.

Hostující celek byl v prvním dějství aktivnější, Biegl si připsal 13 úspěšných zákroků, zatímco jeho kolega Lašák chytil šest pokusů soupeře. I tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Druhé dějství branku nepřineslo

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupil lépe Moeller. Od prvních vteřin se snažil dostat domácí borce pod tlak, hodně se ukázala třeba Blažkova formace. Velkou šanci měl při Skořepově vyloučení ze 24. minuty kanonýr Čaloun, který z kruhu sice propálil Biegla, ten ale stihl puk mezi betony vytěsnit mimo tři tyče.

Hodně vyloučení brzdilo ofenzivní podívanou ve druhé třetině. Celkem udělil sudí Bolina ve druhé třetině 16 trestných minut.

Závěr druhé třetiny se lépe povedl domácím hokejistům, kteří několikrát nebezpečně zatopili před Lašákem. Ten ale dokázal šance Hunkese i Skořepy zneškodnit.

Hunův gól rozhodl

Ve třetím dějství strhli nakonec vítězství na svou stranu domácí hokejisté. Od prvního buly se snažili dobít Lašákovu klec. Ve 42. minutě se po přihrávce zpoza branky do velké šance dostal útočník Ocelářů Martynek, který si ale na pardubického brankáře nepřišel. Moeller měl možnost ke vstřelení při vyloučení Kudělky ze 44. minuty, ale výhodu neproměnil.

Naopak domácí se dočkali ve 47. minutě, kdy Skořepa přihrál puk na stranu do jízdy Hunovi, který zpoza obránce Kántora prostřelil Lašáka – 2:1.

Po inkasované brance Moeller notně zvýšil tempo, snažil se vyrovnat, ale pardubickou snahu zabrzdilo vyloučení Mikesky za vysokou hůl. O minutu později se ale síly na ledě vyrovnaly po vyloučení Pácala. V čase 50:37 ale dostal Kántor trest za napadení a Třinec měl možnost krátké výhody čtyř proti třem.

Při hře čtyř proti čtyřem nebezpečně vystřelil kapitán Blažek, puk pouze otřel o brankovou konstrukci. Na druhé straně se do samostatného úniku dostala nová akvizice Třince útočník Paroulek, ale ten jeho střelu k levé tyči chytil.

V závěru se snažil Moeller natlačit do pásma a pokusit se vybojovat prodloužení. Obětaví domácí hokejisté v čele s brankářem ale odolali, Čalounovu střelu z 58. minuty zblokoval Výtisk, hostům nepomohlo ani odvolání Lašáka z branky. Třinec vítězství nad mistrem uhájil.

Pardubičtí hokejisté mají další možnost k prvnímu vítězství na venkovním stadionu tuto sobotu, kdy od 17.00 před televizními kamerami změří síly na kladenském ledě síly s tamním Rabatem. Hned o den později změří Východočeši síly v domácí aréně s Plzní. Zápas začíná netradičně v 18.00. Posun je z důvodu konání Zlaté přilby v odpoledních hodinách.

Jan Neliba (Třinec): „Hráči splnili, co jsme si předsevzali, výsledek je dílem celého týmu, byl to dnes možná těžší zápas než v sobotu se Spartou. Pardubice jsou v laufu, varovali jsme hráče před jejich ofenzivou, měli jsme dnes i štěstí, které se přiklonilo na naši stranu. Musím celému týmu hodně poděkovat.“
Jiří Šejba (Pardubice): „Sehráli jsme těžké utkání, v němž se štěstí přiklonilo k domácím. Po druhé brance jsme byli v křeči, měli jsme šanci vyrovnat, ale těžko jsme se dnes prosazovali, domácí nás ubránili.“