5.12.2006
Vojtěch Honzík, Jan Hrabal

Hattrick Tomáše Rolinka řídil obrat v Plzni

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A AUDIO ZÁZNAM! Vynikající druhá třetina! Pardubičtí hokejisté sice na plzeňském ledě ve 13. minutě prohrávali 2:0, ale dokázali zápas otočit. Ještě před koncem prvního dějství snížil Tomáš Blažek, aby ve druhé třetině spustil HC Moeller hotové tornádo v obraně Lasselsbergeru. Na 2:2 vyrovnal ve 24. minutě Jan Kolář. A pak přišla velká chvíle Tomáše Rolinka! Čistým hattrickem (prvním v jeho extraligové kariéře) roztrhal naděje oslabené Plzně na bodový zisk. HC Moeller Pardubice si po dvou porážkách připisuje cennou výhru 5:2, která je určitě pořádnou pozvánkou na páteční jubilejní 200. utkání se Spartou Praha v pardubické ČEZ Areně.

O2 extraliga, 31. kolo, úterý 5.12.2006, ČEZ Arena Plzeň

2:5
2:1, 0:4, 0:0
Branky a nahrávky: 11:54 Fabuš (Kracík), 12:53 Zelenka (Fabuš) – 19:27 Blažek (Linhart), 23:22 Kolář, 25:56 Rolinek (Sýkora), 28:53 Rolinek (Havíř), 39:20 Rolinek (Sýkora). Rozhodčí: Kubeš – Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. Diváci: 6799. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
Plzeň: Málek (41. Štelmach) – Čakajík, Derner, Nedoma, Mazanec, Pulpán, Malinský, od 25. navíc Boháč – Důras, Šindel, Adamský – Vampola, Kracík, Laš – Zelenka, Fabuš, Hobl – Kepl, od 50. navíc Sakata, M. Heřman. Trenéři: Jiří Kučera a František Červený.
Dynamo Pardubice: Lašák – Lašák – Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Linhart, Čáslava – P. Sýkora, Rolinek, Pivko – Ondřej, M. Hlinka, Andrašovský – Kolář, Koukal (26. F. Mrázek), Blažek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Plzeň udeřila dvěma slepenými góly

Oba týmy začaly opatrným oťukáváním a diváci se první pořádné střely dočkali až v 7. minutě. Do poloviny úvodní části si obě družstva stihla zahrát přesilovou hru, ale jak domácí, tak hosté si vážnější šanci nevypracovali.

Až v čase 11:54 dokázal Peter Fabuš potrestat tvrdý zákrok na Jakuba Šindela a poslal tak Lasselsberger do vedení – 1:0!

Po té nenavýšil krásnou tečí náskok domácích Jakub Šindel, ale to Plzeň vůbec nemuselo mrzet. Za necelou půlminutku po akci Fabuše zvýšil Jiří Zelenka – 2:0!

Následná početní výhoda se domácím vůbec nepovedla a nebezpečnějším týmem byl spíše Moeller. Pár minut před koncem si gólovou šanci vypracoval hostující Jan Kolář, ale z mezikruží přestřelil.

Až 33 sekund před koncem první části využil hrubé chyby v rozehrávce Plzně Tomáš Blažek a ustanovil tak skóre první pasáže hry – 2:1!

Pardubice spustily uragán a zcela otočily stav

V úvodu druhé třetiny nevyužila Plzeň dvacetivteřinovou přesilovku 5 na 3 a hosté trestali. A jak! K vyrovnání jim stačila „normální“ převaha, když po dlouhém obléhání plzeňské svatyně zblízka zasunul Jan Kolář – 2:2!

Začal se hrát svižný hokej s šancemi na obou stranách, ale jak hostující Petr Koukal, tak na druhé straně Martin Čakajík své šance nevyužili. V čase 25:56 tečoval mezi Málkovy betony kotouč Tomáš Rolinek a dokonal obrat v zápase – 2:3!

Pardubice ožily a Plzeň se bránila jen fauly. Právě jeden takový potrestal ve 29. minutě znovu Tomáš Rolinek, který zblízka navýšil náskok svého týmu – 2:4!

Domácí se opět dostali do herní krize a Moeller jasně ovládal hru. Až v polovině utkání si Plzeňští zahráli přesilovou hru, ale k vážnější šanci se nepropracovali. Krásná hokejová akce se naskytla divákům ihned po jejím skončení, když odraženou střelu vracel do brány Peter Fabuš, ale Ján Lašák jeho pokus vytěsnil hokejkou!

Na opačné straně se také vyznamenal gólman, když v nájezdu vychytal Tomáše Rolinka. Šanci na snížení skóre dostala Plzeň v 18. minutě při přesilovce 5 na 3, ale nepropracovala se ani ke střele.

Naopak, vracející se pardubický hráč sám před Romanem Málkem nezaváhal – 2:5! Hattrick zkompletoval Rolinek! Druhá část tak skončila výsledkem 4:0 pro hosty!

HC Moeller v klidu dovedl zápas k cennému vítězství

Do posledního dějství místo Romana Málka nastoupil Antonín Štelmach a Plzeň s chutí ještě se poprat o výsledek. Začala však vyloučením, ale hosté už nikam nespěchali a šancí si příliš nevypracovali. Hráli, co potřebovali.

Ihned po jejím skončení se sám před Lašákem zjevil Richard Kepl, ale svoji šanci nevyužil. A následovalo další oslabení Lasselsbergeru a opět se Moeller nikam netlačil. A v šesté minutě zkompletovali domácí hattrick, když se znovu nechali vyloučit. Pěknou střelou postrašil gólmana Štelmacha Petr Sýkora, na druhé straně se krásnou individuální akcí až k Jánu Lašákovi protáhl Petr Vampola, ale hostujícího gólmana nepřekonal.

V 50. minutě výhodu přesilové hry dostali i domácí, ale největší šanci si vypracoval hostující Petr Sýkora, který přesprintoval obránce, ale na Antonína Štelmacha nevyzrál. Na druhé straně lapačkou vychytal Ján Lašák Michala Důrase. Následná početní výhoda Lasselsbergeru skončila dříve, než začala a hrálo se téměř dvě minuty 4 na 4.

Více ze hry měli hosté a nový muž v plzeňské brance si svoji premiéru mohl vychutnat se vším všudy. Výkon Plzně podtrhlo vyloučení v 59. minutě pro mnoho hráčů na ledě. Ale už nebylo o co hrát, výsledek byl určen druhou třetinou, v poslední části už se jen dohrávalo.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

František Černý (HC Lasselsberger Plzeň): „Výsledek z dnešního utkání nás mrzí, ti kluci, co dnes byli k dispozici, celé utkání odmakali. Další zranění po utkání ve Znojmě nám znovu snížila kvalitu kádru, přesto jsme především první třetinu odehráli dobře. Ovšem byla škoda, že jsme půl minuty před první přestávkou inkasovali branku na 2:1 a od druhé třetiny jsme už poté na Pardubice nestačili. Jejich mužstvo ukázalo svou kvalitu a už si to pohlídalo. Nevím, proč si Pardubice stěžují, protože z naší strany tam dnes likvidační fauly nebyly. Naopak Davidu Mazancovi tam ve druhé třetině doslova utrhli koleno. To byl faul na pět minut a trest do konce utkání a doporučoval bych ještě disciplinární trest. Přibylo nám několik dalších zraněných, z obrany nám vypadli Derner s Mazancem.“

Pavel Rohlík (HC Moeller Pardubice): „Jeli jsme do Plzně vyhrát, protože jsme potřebovali opět uspět. V minulém kole ve Zlíně jsme hráli dobře, přesto jsme nebodovali a tak jsme chtěli znovu získat tři body. Úvod nám nevyšel a prohrávali jsme 0:2. Pak se nám ale podařilo snížit ještě před první přestávkou a od tohoto gólu na 2:1. Byl to klíčový okamžik celého utkání. Kdyby Plzeň přidala třetí gól, asi by tenhle zápas vypadal jinak. Trochu nás mrzí, že Plzeň se v závěru uchýlila k zákeřným faulům. Chtěl bych pochválit celý tým za odhodlání, které prokázal při otáčení utkání.“