21.1.2011

Eaton skolil Litvínov a ČEZ Arena slavila po odmlce tříbodovou výhru!

PARDUBICE — Naposledy na začátku prosince vyhráli ve své aréně za tři body hokejisté HC Eaton Pardubice. Ti dnes ukončili toto nepříjemné čekání a porazili Litvínov 4:2. Dva góly Eatonu vstřelil Tomáš Zohorna, výborný výkon podala i nová akvizice do ofenzívy – Tomáš Kůrka. Ten si připsal dvě asistence.

Tipsport extraliga, 43. kolo, pátek 21.1.2011, ČEZ Arena Pardubice

4:2
0:0, 3:2, 1:0
Branky a nahrávky: 23:14 Zohorna (Kůrka), 28:13 Zohorna (Mezei, Pineault), 38:54 Kolář II (Pineault, Kůrka), 40:41 Kolář I (Starý) – 31:20 Kubinčák (Vopat, Trávníček), 35:23 Kubát (Lukeš). Rozhodčí: Husička, Hradil – Bryška, Novák. Vyloučení: 8:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 8105. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2. Nejlepší hráči: Tomáš Zohorna – Vojtěch Kubinčák.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Nakládal, Mezei, Jillson – Bartek, Koukal, Buchtele – Kolář I, Špirko, Starý – Pineault, Zohorna, Kůrka – Kousal, Nahodil, Rákos – Semorád. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.
Litvínov: Volke – Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Švarný, Gula – Trávníček, V. Hübl, Kubinčák – Černý, Kracík, Lukeš – Majdan, Vopat, Jenáček – Bojer, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Robert Reichel a Jiří Kučera.

Pardubice získaly před duelem s Litvínovem novou útočnou akvizici, s číslem 19 nastoupil ke svému prvnímu utkání za Eaton Tomáš Kůrka, který na východě Čech hostuje do konce sezony z pražské Sparty.

Litvínov překvapil útočnou hrou

Kdo čekal nápor Pardubic, tak musel být zklamán. První třetina vyzněla spíše pro Severočechy, kteří Pardubice přestříleli 16:9. Východočeši se dlouho nemohli dostat do tempa, nepomohla jim ani přesilovka po Vopatově faulu na Tomáše Kůrku při jeho druhém střídání za Pardubice.

Pak úřadovali hlavně litvínovští hokejisté. Ti se prezentovali poměrně ofenzivním výkonem a nutili domácí borce k chybám. Ve 13. minutě hráli svou první přesilovku po držení beka Koláře.

V ní se Pardubicím povedlo ubránit nápaditým akcím soupeře, navíc po Kolářově návratu putoval za katr jeho jmenovec z útoku. Východočeši přežili i toto oslabení, stejně jako své špatné střídání v čase 18:36, po kterém hrála Benzina svou třetí neúspěšnou přesilovou hru v řadě.

Jako na houpačce: 2:0 – 2:2 – 3:2

Hosté vstoupili do prostřední třetiny s převahou jednoho hráče, po čtyřiadvaceti sekundách hákoval František Kaberle a Litvínov měl tucet vteřin proti třem. Nevyužil je však díky obětavé práci pardubického týmu.

Ubráněné oslabení Eatonu pomohlo a ve 24. minutě domácí poprvé udeřili. Tomáš Zohorna ujel podél mantinelu, hledal prudkou nahrávkou před brankou sjíždějícího Kůrku, od kterého se puk odrazil znovu na jeho hůl a havlíčkobrodský odchovanec neměl problém dopravit kus černé gumy do branky a poslat tak Eaton do vedení 1:0.

O chvíli později bylo v pardubické ČEZ Areně ještě radostněji a opět u toho byl „Zohy“. Adam Pineault poslal puk na modrou čáru, kde stál volný obránce Mezei. Slovenský bek puk nahodil na Volkeho, před kterým výborně tečoval Tomáš Zohorna a ten tak za domácí zvýšil na 2:0.

Bujaré veselí vydrželo tři minuty. Útočník Jan Kolář nejprve neproměnil nadějný brejk do otevřené obrany Severočechů a ti rychle vyrazili na zteč. Vojtěch Kubinčák se dostal do zakončení bekhendem a puk pověsil v tísni přesně pod horní tyčku – 2:1.

Pardubice na snížení odpověděly náporem, Koukalova formace dostala hosty pod tlak, v obraně před gólmanem Volkem to pořádně hořelo. Pardubice dopravily z obrovského tlaku kotouč jen před brankovou čáru, což v nepřehledné situaci vyluštil videorozhodčí.

Další útočné akce v podání domácích hokejistů přišly v přesilovce pět na tři, která trvala devětatřicet sekund, ale Eaton promarnil šanci zvýšit svůj náskok. A tak přišel trest! Karel Kubát se vrátil z trestné lavici, akorát na čas dostal puk a ten pak z forhendu ve vlastním oslabení poslal za brankáře Svobodu – 2:2.

Východočeši byli ve druhé třetině aktivnější, soupeře přestříleli 19:8 a nakonec šli do kabin s jednogólovým náskokem. Ve 39. minutě dostal puk na volej obránce Kolář a ostrou pumelicí jej poslal nad Volkeho rameno – 3:2.

Jan Kolář uťal litvínovské naděje

Nástup do závěrečného dějství se hokejistům Pardubic povedl na jedničku. Po faulech v krátkém sledu v závěru předchozí části hry se hrálo ve čtyřech na obou stranách a volnějšího prostoru využil útočník Jan Kolář. Ten obral o puk nedůrazného Černoška a zavěsil – 4:2. Následné napadení pardubického forvarda rozhodčí neřešili.

Pardubicím vstřelená branka evidentně pomohla, více než osm tisíc diváků pak Eaton bavil pohledným hokejem a nápaditými kombinacemi. V 53. minutě měl Eaton krátkou výhodu pět na tři, Nakládalovu střelu gólman Volke vyrazil s velkými obtížemi. Následná hra tři na tři mnoho vzrušivých momentů nepřinesla.

Pardubičtí hokejisté si zodpovědnou hrou došli klidným závěrem ke třem bodům, Eaton hodně podržel brankář Svoboda, ten v 57. minutě zneškodnil ostrý Vopatův pokus. Závěr utkání ještě opepřila rozmíška mezi Janem Buchtelem a Jakubem Černým.

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „Litvínov tady odehrál velice dobré utkání. My jsme v první třetině tahali za kratší konec a Litvínov nás přebrusloval. Když jsme se ve druhé třetině dostali do vedení, tak jsme se zklidnili, ale nepochopitelnými chybami jsme Litvínov pustili zpět do zápasu a trochu jsme znervózněli. V závěru druhé třetiny jsme dali třetí gól, který asi rozhodl. Ve třetí třetině byly šance na obou stranách a můžeme být rádi, že jsme z těch šancí nedostali kontaktní gól, když jsme dali na 4:2. Tím, že jsme to vzadu nějakým způsobem ubojovali a Adam to pochytal, tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“

Robert Reichel (HC Benzina Litvínov): „Neodehráli jsme špatné utkání, tak se mi to hodnotí těžce. Porazily nás zase naše chyby, a když jsme se parádně vrátili do zápasu, tak jsme pak dostali další dva hloupé góly, které prakticky rozhodly zápas.“