28.2.2017

Dynamu se nedaří, prohrálo v Plzni 2:5

PLZEŇ — Ve výsledkové nouzi se topí hokejisté Pardubic, Východočeši nestačili na Plzeň, škodovce podlehli na jejím ledě 2:5. V závěru první třetiny se prosadil David Tomášek, na konci utkání snižoval na konečný rozdíl tří gólů Nicholas Schaus.

Tipsport extraliga, 51. kolo, úterý 28.2.2017, Home Monitoring Aréna

5:2
3:1, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 0:56 Kubalík (Lev, Stach; 5/4), 10:29 Svoboda (Kratěna, Procházka; 5/5), 13:15 Stach (Indrák, Preisinger; 5/5), 31:11 Lev (Pulpán; 5/5), 38:29 Kubalík (Kratěna, Kadlec; 5/3) – 19:29 Tomášek (Trončinský, Špirko; 5/5), 54:40 Schaus (Trončinský, Špirko; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:10 (2:2, 1:5, 1:3). Využití: 2:0. Diváci: 4859. Střely na branku: 35:22 (12:8, 14:5, 9:9). Srážky: 20:56. Vhazování: 28:29. Blokované střely: 7:7. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2. Nejlepší hráči: David Stach – Nicholas Schaus.
Plzeň: Machovský – Kadlec, Kvasnička, Sklenička, Moravčík, Čerešňák, Pulpán, Němeček – Svoboda, Kracík, Kubalík – Procházka, Kratěna, Lev – Indrák, Preisinger, Lev – Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Tomáš Vlasák, Jiří Hanzlík a Ladislav Čihák.
Dynamo Pardubice: Klouček (13:15 Hübl) – Trončinský, Chaloupka, Schaus, Ščotka, Nedbal, Havlík, Ovčačík, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Špirko – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Bárta, Poulíček, Beran – Zadina, T. Kaut, Starý. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.

Pardubice přijely do Plzně i s navrátilcem do sestavy Davidem Tomáškem, v brance nastoupil Milan Klouček, kterého ještě v prvním dějství nahradil Jaroslav Hübl.

Škoda až příliš snadno šla do tříbrankového vedení

Domácí se vrhli do důležitého zápasu po hlavě od prvních vteřin a vybojovali si nejprve přesilovou hru, kterou ještě v první minutě utkání využili. Dominik Kubalík vypálil z první o křižné příhře a nachytal Kloučka střelou mezi betony – 1:0.

Vzápětí mohl navýšit vedení svých barev Lev, který se efektní i efektivní stahovačkou prosadil jeden na jednoho, bekhendové zakončení po ledě ale celou akci nevyšperkovalo. Za obranu hostů se poté prodral Kratěna, na poslední chvíli mu ale zakončení znepříjemnili vracející se hráči Dynama. Z podobné pozice jako před chvílí pálil znovu Kubalík, tentokrát síť rozvlnil pouze z boku. Zvýšení měl na holi i Indrák, z mezikruží si ovšem střelou z první na Kloučka nepřišel. Radovat se tak mohl až Tomáš Svoboda, který využil zmatků na brankovišti Východočechů zakončením pod břevno – 2:0! Mladého Kloučka vyhnal z branky za nedlouho poté David Stach, před kterým se od modré rozevřela dálnice, plzeňská dvacítka si ještě vyměnila kotouč s Indrákem a zavěsila prakticky do prázdné – 3:0.

Hosté se mohli z gólu radovat těsně před první sirénou, Petr Sýkora pořádně vyprášil beton Machovského, ten si bravurním přesunem poradil i s dorážkou Špirka. Domácí gólman nakonec přeci jenom inkasoval, když na jeho brankovišti vznikla valná hromada a úspěšným dorážejícím se stal David Tomášek – 3:1.

Plzeň kontrolovala průběh utkání

Prostřední část hry odšpuntovali ranami z mezikruží z první Indrák s Procházkou, Hübl se nejprve zaskvěl lapačkou, po chvilce včas sklapl betony. Ze stejné pozice mohl naopak snížit Nahodil, minul však zařízení. Ještě větší šanci měl na zdramatizování duelu Sýkora, jenž dostal příhru k pravé tyči, poodkrytou klec ale trestuhodně přestřelil.

Po polovině utkání Dynamo zapomnělo na Jakuba Lva. Ten se na novice v brankovišti Pardubic řítil z pravé strany, ten se mu možná až příliš brzy položil na led a domácímu forvardovi tak stačilo nadzvednout černý nesmysl doprostřed brány – 4:1.

Na střeleckou listinu se vzápětí mohl zapsat znovu Tomášek, povedenou teč na brankovišti ale namířil těsně mimo. Naopak domácí fanoušky vytouženého bůra trefil ve dvojnásobné početní výhodě Dominik Kubalík, který využil Kratěnovu přihrávku na vrchol brankoviště – 5:1.

Nicholas Schaus v závěru snižoval

Hned zkraje poslední dvacetiminutovky měl půltucet na holi Stach, po pěkném vyšachování hostující svatyně ovšem trestuhodně minul. Vzápětí oslovil Schleiss před Hüblem Koreise, ten našel jen připravenou náruč hostujícího gólmana. Po ráně z první z pravého kruhu sahal po hattricku Kubalík, těsně ale minul bližší tyč.

Hosté se osmělili Poulíčkem, bekhendový pokus zamířil mimo. Festival šancí pokračoval. Procházka najížděl na brankáře Pardubic z pravé strany, muž s maskou povolal do zbraně vyrážečku. Na druhé straně se za domácí beky dostal Nicholas Schaus a uspěl pohotovou ranou ke vzdálenější tyči – 5:2.

Ještě o něco lépe mířil Lev, který brankovou konstrukci ihned po buly trefil. V závěru utkání ještě Machovský vystavil lapačkou stopku Zadinovi z mezikruží a včas sklapl betony proti Sýkorovi. Plzeň si tak připsala důležité tři body, nic jistého ale ještě nemá.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Vstoupili jsme do zápasu výborně, rychle jsme šli do vedení. I přes inkasovaný gól na 3:1 to bylo dobré. Prvních deset minut druhé třetiny bylo z naší strany hodně špatných, ale povedlo se nám ujet a dát gól na 4:1, což rozhodlo. Ve třetí třetině už se spíše jen dohrávalo.“

Otakar Janecký (HC Dynamo Pardubice): „Musím pogratulovat soupeři, který zaslouženě vyhrál. Dali jsme si úkoly na začátku eliminovat domácí útoky, ale co jsme si řekli, to jsme jasně nesplnili. Hned jsme si nechali utéct na 3:0. Ve druhé třetině jsme pokračovali na začátku v tlaku z konce první třetiny. Jenže domácí nám pak ujeli a po gólu na 4:1 bylo po zápase. Obrovský rozdíl byl v nasazení, kdy na nás Plzeň vlétla a jasně předčila.“