22.1.2017

Dynamo nestáhlo tříbrankové manko, na Spartě prohrálo 2:3

PRAHA — Hokejistům Pardubic se nepodařilo navázat na páteční dvoubodové vítězství s Oceláři, v neděli v podvečer prohráli na ledě Sparty 2:3. Pražané vedli po prvním „poločase“ o tři trefy, i za pomoci věrných fanoušků dokázali Východočeši po brankách Tomáše Rolinka v přesilovce a Petra Hubáčka snížit na rozdíl jediného gólu, na vyrovnání ale nedosáhli, a to v ani minutu a půl trvající power play.

Tipsport extraliga, 41. kolo, neděle 22.1.2017, O2 arena

3:2
2:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 3:31 Hlinka (Vrána, Klimek; 5/5), 15:00 Cingel (Kudrna, Uher; 5/5), 25:44 Cingel (Kudrna, Mikuš; 5/5) – 37:46 Rolinek (Redenbach, Schaus; 4/5), 41:35 Hubáček (Nedbal; 4/4). Rozhodčí: Lacina, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:5 (1:2, 3:2, 0:1), navíc Řepík (Sparta Praha) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7516. Střely na branku: 23:34 (8:8, 10:15, 5:11). Srážky: 13:14. Vhazování: 29:38. Blokované střely: 7:4. Průběh utkání: 3:0, 3:2. Nejlepší hráči: Lukáš Cingel – Tomáš Rolinek.
Sparta Praha: Pöpperle – Eminger, Mikuš, Švrček, Gernát, Piskáček, Barinka, Kalina – Klinek, Vrána, Hlinka – Netík, Ihnačák, Forman – Řepík, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Jiří Kalous, Zdeněk Moták a Jiří Veber.
Dynamo Pardubice: Hübl – Ščotka, Schaus, Nedbal, Čáslava, Leduc, Havlík, Zajíc – Sýkora, Redenbach, Rolinek – Beran, Tomášek, Hubáček – Bárta, Nahodil, Starý – Mallet, T. Kaut, Klimenta. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.

Trenéři Dynama provedli oproti pátečnímu duelu s Třincem několik úprav v sestavě, prohodili hráče v první a třetí obraně, postavili nový čtvrtý útok. V brance nastoupil opět Jaroslav Hübl.

Sparta vedla 2:0

První krok Sparty do útočné třetiny byl poněkud rozpačitý, ale sparťané se před Hüblem zakrátko rozkoukali a s tím přišla i první vážná hrozba následovaná gólem. Vrána poslal křižnou přihrávku z prostoru levého kruhu na Jaroslava Hlinku, který využil brankářova protipohybu a vystřelil směrem do levého horního růžku – 1:0.

O chvíli později se kapitán týmu ještě pokoušel o nadějnou dorážku, ale šance se s úspěchem minula. Domácí ale nemuseli na další příležitost čekat dlouho, ve třinácté minutě byl totiž za hákování Ihnačáka vyloučen Sýkora, a domácí tak mohli rozehrát první přesilovku. Hostující Dynamo dokázalo odolat, dokud jeho obrana pět minut před první přestávkou neutržila další ránu. Uher pročísl pardubickou třetinu, přihrál dozadu na modrou čáru čekajícímu Kudrnovi a ten posunul puk zpoza mantinelu na Lukáše Cingela. Tomu už jen stačilo kotouč tečovat z prostoru mezikruží přímo za Hüblova záda – 2:0.

Nebezpečná byla i další početní výhoda, při které Sparta oslabeného soupeře opět zmáčkla. Vrána pak po návratu potrestaného Tomáška ujel do nebezpečného brejku, bránící Sýkora mu ale do směru jízdy vložil hokejku. V poslední minutě první třetiny nervy povolily. Rolinek se nachomýtl příliš blízko Pöpperlemu, což se nelíbilo Piskáčkovi se Švrčkem, kteří proti soupeři nekompromisně zasáhli.

Tomáš Rolinek vstřelil kontaktní gól

Druhou třetinu otevřela Malletova střela vysoko do ochranné sítě. Ihnačákovi se pak podařilo zahrozit o něco víc, když kotouč namířil směrem mezi boční tyčku a levý Hüblův beton. Odhalený růžek ale o několik centimetrů minul. Mikuš na hranici pravého kruhu setřásl jednoho z protihráčů, uvolněný puk se ocitl na Kudrnově hokejce, ten vypálil ke vzdálenější tyči. Na trase čekal i Lukáš Cingel, který kotouč podruhé v tomto utkání usměrnil přímo do brány – 3:0.

Po třetím inkasovaném gólu zůstali hráči Dynama i nadále drženi ve vlastní třetině, Piskáček vystřelil přímo do nastavených Hüblových betonů. Před pardubickým gólmanem se zakrátko strhla další potyčka, která tentokrát neušla vyloučení na obou stranách. Tři minuty před koncem druhé periody šla Sparta do tří a tápající Pardubice se okamžitě chopily stébla.

Tomáš Rolinek vystřelil puk do Pöpperleho plastronu, ale ještě než jej stačil maskovaný sparťan pokrýt lapačkou, kapitán červenobílých už dorážel mezi jeho povolené betony – 3:1.

Petr Hubáček snižoval na rozdíl jediné trefy

Po vhazování na začátku poslední třetiny sjel Forman přímo na hranici předbrankového prostoru, jeho brejk ale gólem neskončil a situace se pro domácí tým začala zhoršovat. Pöpperle proti druhému pardubickému gólu poodjel z brankoviště ven a střelu Petra Hubáčka hodlal zaklapnout mezi své betony. Kotouč ale projel z pravého kruhu těsně vedle jeho výzbroje přímo mezi tři tyče a rozdíl pouhé branky vrátil soupeře do akce – 3:2.

Sparťané začali po dobrém výkonu ztrácet na síle. K tomu se opět přimotal Hubáček, který sparťanské jedničce vystřelil do lapačky, puk ale propadl a ke štěstí domácích brankovou čáru minul jen o kousek.

Soupeř tak sice dokázal Spartu zatlačit, na posun zápasu do prodloužení mu ale dvě vstřelené branky nestačily a Dynamo se ze sparťanského ledu vrací s devátou porážkou od Pražanů v řadě.

Jiří Veber (HC Sparta Praha): „Vstup do utkání jsme měli dobrý a dostali jsme se i do vedení 2:0. Měli jsme i další šance, které jsme ale nevyužili a Pardubicím narostla křídla poté, co daly při hře pět na tři gól. Ve třetí třetině převzaly otěže a my jsme se strachovali. Bylo to ale kvůli naší hře, kterou jsme – nevím z jakého důvodu – změnili. Zaplaťpánbůh, že jsme získali tři body.“

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Začali jsme velice špatně, Sparta půlku zápasu dominovala a byla jasně lepší. Nevím, jestli to bylo nějakým blokem v hlavách. Pak jsme si ale dokázali, že můžeme hrát s každým, když tomu hráči věří a jdou tomu naproti. Mohli jsme být rádi, že to bylo jen 2:0 (po první třetině), začali jsme hrát až od našeho prvního gólu. Škoda, že jsme v pětiminutové přesilovce nepřidali další. Za začátek jsme si nezasloužili v Praze bodovat, ale za závěr jsme si možná bod zasloužili. To jsou ale jen kdyby a naše přání. My musíme pokračovat dál v práci a neplácat se po zádech za to, že jsme odehráli dobře jednu třetinu. Čeká nás hodně práce, ale jsme na ni připraveni.“