Dynamo inkasovalo v závěru, z Chomutova jede s prázdnou

22.10.2017 | Jan Hrabal

CHOMUTOV — Hokejisté Pardubic prohráli v utkání 16. kola Tipsport extraligy 2:3 v Chomutově. Piráti vždy vedli, Dynamo dokázalo zásluhou Matěje Berana a Tomáše Rolinka dvakrát srovnat. Na druhou Vondrkovu trefu v závěru nenašlo přes power play v poslední minutě odpověď.

16. kolo, neděle 22.10.2017 od 15:30 hodin, SD Aréna
Piráti Chomutov

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 24:56 Vondrka (Slovák; 5/5), 36:20 Valach (Slovák, Koblasa; 5/4), 58:09 Vondrka (Skokan; 5/5) – 29:46 Beran (Starý, Cardwell; 5/5), 48:35 Rolinek (Čáslava, Cardwell; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Šír – Klouček, Ondráček. Vyloučení: 5:3 (2:2, 0:1, 3:0). Využití: 1:0. Diváci: 3903. Střely na branku: 21:22 (8:9, 6:10, 7:7). Srážky: 10:6. Vhazování: 31:29. Blokované střely: 11:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči: Michal Vondrka – Jacob Cardwell.
Piráti Chomutov: Lukeš – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, Chalupa – Tomica, Huml, Tomeček – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Poletín, Skokan, Lauko – Koblasa, Chlouba, Havel.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Mojžíš, Čáslava, Holland, Trončinský – Tomášek, Marosz, Treille – Quenneville, Bojko, Perret – Vondráček, Dušek, Rolinek – Beran, Poulíček, Starý.

Po sedmizápasové odmlce nastoupil do pardubické branky opět Ondřej Kacetl, do sestavy Dynama se vrátil útočník Peter Quenneville. Naopak ze zdravotních důvodů opět chyběli kromě gólmana Kloučka také Petr Sýkora a Martin Kaut.

První třetina branku nepřinesla

Do úvodní šance utkání se dostal Dávid Skokan, který po pravém křídle projel do pásma a prodral se až do brankoviště, kde se mu nepovedlo zakončit. Poté byl Ondřej Kacetl úspěšný proti nahození Jakuba Sklenáře z ostrého úhlu i tvrdé ráně Michala Vondrky z vrcholu levého kruhu.

Od jedenácté minuty si Pardubice zahrály početní výhodu, ve které si paradoxně největší příležitost vytvořili Piráti, když Poletínovo nahození tečoval bez úspěchu Michal Vondrka.

Poté si zahráli ve výhodě o jednoho hráče i svěřenci kouče Růžičky, ale vyloučený Rostislav Marosz se vrátil až po dvou minutách. V závěru třetiny byl vyloučen jeden hráč z každého týmu, a tak se dohrávalo ve čtyřech proti čtyřem, což se přeneslo i do prostřední části.

Piráti se ujali vedení

Větší prostor na ledě mohl přijít k duhu Davidu Tomáškovi, jehož bekhend z bezprostřední blízkosti vychytal Štěpán Lukeš. Úvodní gól utkání vstřelil chomutovský kanonýr Michal Vondrka, který si vyměnil puk s Tomášem Slovákem, a pak sám před brankářem uspěl rychlou střelou do pravého horního rohu – 1:0.

Krátce poté měl na holi vyrovnání David Tomášek, který ale mladého brankáře Pirátů nepřekonal. V polovině duelu byl hodně aktivní Jan Starý, jenž nejprve sám před gólmanem neuspěl, ale poté právě jeho střelu tečoval do sítě Matěj Beran – 1:1.

Ve 34. minutě se ukázal bývalý Pirát Antonín Dušek, který ránou z pravého kruhu nastřelil tyčku. O tři minuty později zařídil vedení domácích svou premiérovou trefou v právě probíhající sezóně Juraj Valach od modré – 2:1.

Tomáš Rolinek vyrovnal, Chomutov rozhodl v závěru

Od začátku závěrečného dějství Piráti téměř nehráli v pěti, jelikož byli krátce po sobě vyloučeni Jakub Lauko, Petr Koblasa a Tomáš Slovák. Ve druhém oslabení jel sám na gólmana Marek Tomica, ale nepovedlo se mu zakončit. Pět vteřin po návratu Tomáše Slováka z trestné lavice si Tomáš Rolinek počkal u pravé tyčky a poté zamířil přesně do vzdálenějšího roku branky – 2:2.

Premiérovou trefu měl na holi Jan Havel, jenž ale z mezikruží po přihrávce Ivana Humla nezakončil přesně. V čase 58:09 Dávid Skokan přihrál zpoza brány přesně na hůl Michala Vondrky, jenž rychlou střelou do bližší šibenice rozhodl – 3:2.

Dynamo to zkoušelo v závěru v šesti, ale neuspělo. Naopak mohl dovršit hattrick kapitán domácích, ale obětavý obránce jeho záměry překazil.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Bylo to pro nás strašně těžké utkání, protože to byl hlavně souboj s našimi hlavami. Věděli jsme, jak je série dlouhá a nepříjemná. Ke všemu přijel soupeř, kterému se jednoznačně daří, hraje lépe jak my a boduje. Snažili jsme se nějakým způsobem zmobilizovat síly a připravit se. Utkání po celou dobu postrádalo lehkost. Myslím, že jsme měli docela dobrou první třetinu, ve druhé části byly Pardubice lepší a měly více šancí, ale my jsme ji paradoxně vyhráli 2:1. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme zápas jakkoliv zvládnout a konečně protrhnout sérii domácích porážek, která byla hrůzostrašná. Když padl gól na 2:2, nevypadalo to s námi dobře, ale přiklonilo se k nám štěstí. Určitě jsme nebyli lepším mužstvem.“

Otakar Janecký (HC Dynamo Pardubice): „Nehodnotí se mi utkání dobře, protože to byl nehezký hokej. Se štěstím vyhráli domácí. Víc to hodnotit nebudu, protože by byly pokuty. Nedá se to hodnotit.“

Vzájemné zápasy 2017/2018
12.9.17 Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 1:4