8.8.2008

Divíškovy nahrávky a výborný Růžička pomohli přemoci Spartu

PARDUBICE — Zodpovědný výkon! Hokejisté HC Moeller Pardubice dokázali vyhrát i ve druhém domácím pohárovém utkání. Východočeši vyhráli nad pražskou Spartou 3:1 a uchovali si naděje na postup do semifinále Tipsport Hockey Cupu. Výhru nad holešovickým celkem pomohl řídit Tomáš Divíšek dvěma přesnými přihrávkami na góly Jaroslava Komy a Jiřího Cetkovského. Třetí branku do sparťanské sítě přidal Tomáš Blažek. Vše jistil bezchybný a hlavně jistý Martin Růžička v brance HC Moeller Pardubice.

THC 3, pátek 8.8.2008, ČEZ Arena Pardubice

3:1
1:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 15:06 Koma (Divíšek), 23:45 Cetkovský (Divíšek), 53:02 Blažek (Tvrdík) – 56:37 Broš (Kratěna). Rozhodčí: Homola – Guth, Hejduk. Vyloučení: 12:9, navíc Divíšek – Gulaši oba 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 2150. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Dynamo Pardubice: Růžička – Čáslava, Píša, Štrbák, Koma, Šeda, Snopek, Linhart, Zukal – Pivko, Blažek, Tvrdík – Ondřej, Divíšek, Cetkovský – Starý, Koukal, Kolář – Rákos, Semorád, Stoklasa. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.
Sparta Praha: Duba – Ptáček, Gulaši, Hanzlík, Černošek, Bolf, Jerofejevs, Cunik, Šafář – Koreis, Langhammmer, Podlešák – Netík, Broš, Kratěna – Látal, Hrdel, Hromas – Mrňa, Krätzer. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

Celé utkání nabídlo pohledný hokej v tempu, který se musel líbit. První vážnější příležitost měli domácí borci, pak se ale museli bránit početní převaze Sparty. Vyloučení Jana Semoráda ale Pražané nepotrestali. V 5. minutě se sice hokejisté v rudých dresech vteřinu radovali, ovšem do té doby, než hlavní rozhodčí Homola signalizoval vysokou hůl.

Oboustranně aktivní hra pokračovala, byly to ale domácí Pardubice, které určovaly tempo hry. Ve 14. minutě Rákosova střela těsně minula sparťanskou klec, o chvíli později to z pravé strany zkoušel Tomáš Blažek. Povedenou pasáž ze strany Moelleru dokonala souhra mezi Tomášem Divíškem a Jaroslavem Komou, který z prostoru mezi kruhy švihem prostřelil brankáře Dubu – 1:0.

Nástup do prostředního dějství se povedl Pardubicím, kteří ihned zamkli Spartu v její obraně. Martin Broš byl přitom vyloučen za vysokou hůl, čehož využili Východočeši k totální ofenzívě. Střelu Jaroslava Komy gólman hostí vytěsnil, dorážku Jiřího Cetkovského nejprve orazítkoval tyč, aby po bravurní přihrávce zpoza brány o několik sekund později Tomáše Dubu mezi betony prostřelil – 2:0.

Pak se hra srovnala, sparťané přidali na tempu, naopak domácí se více začali soustředit na bránění dvougólového vedení. Výsledkem byla hra, která musela diváky bavit. Ve 29. minutě se nebezpečnou prezentoval sparťanský kapitán Ptáček, o chvíli později se podobným způsobem prezentoval Aleš Píša.

V závěru druhé třetiny se spíše vylučovalo, převaha žádnému z protivníků nepomohla ke změně skóre. Navrátilec do Pardubic Tomáš Divíšek vyinkasoval 2+10 minut za naražení zezadu, na opačné straně dostal dvakrát po dvou minutách Jakub Langhammer.

Sparťané se na začátku třetí třetiny pokusili domácí překvapit, tlačili se do mnoha šancí, které však likvidoval Martin Růžička. Na střelu Michala Broše ze 44. minutě nestačil, ta však trefila břevno. Proti Látalově dorážce před brankou vytáhl zákrok večera.

A tak udeřilo na opačné straně: Michal Tvrdík vysunul v 54. minutě do akce Tomáše Blažka, který byl sice tísněn bekem Sparty, dostal se ale k blafáku do forhendu, kterým zvýšil na 3:0.

Závěr se nesl ve znamení snahy Sparty o snížení průběžného stavu. Pražanům pomohla dvojnásobná přesilovka po vyloučení Tomáše Blažka a Jaroslava Komy. Michal Broš se nejlépe orientoval v předbrankovém prostoru – 3:1.

Domácí však v pohodě dotáhli zápas do vítězného konce, více než dvěma tisícům diváků nabídli chutné hokejové menu, které se v pohodě mohlo vyrovnat lahodným haluškám na dovolené ve Vysokých Tatrách.

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Včera jsme utkání s Libercem, které mělo trošku jiný charakter. Dnes se hrálo více techničtěji a zároveň v dobrém tempu. Obě mužstva dobře bruslila, důležité bylo, že jsme dali první gól, protože Sparta měla několik šancí. Pražané byli nebezpeční hlavně z přesilových her. Sice jsme v závěru inkasovali, ale beru jako pozitivum, že jsme přesilovky Sparty ubránili. Podali jsme lepší výkon než proti Liberci, jsme vzhledem k tomu, co mají hráči v nohách, s výkonem spokojeni.“