20.2.2011

Čisté vítězství nad Mladou Boleslaví posunulo Eaton na páté místo

PARDUBICE — Čtvrtou výhru v řadě si v posledním kole Tipsport extraligy připsali hokejisté HC Eaton Pardubice. Východočeši porazili doma Mladou Boleslav nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 6. minutě Adam Pineault, Martin Růžička počtvrté v této sezoně v zápase neinkasoval.

Tipsport extraliga, 52. kolo, neděle 20.2.2011, ČEZ Arena Pardubice

Mladá Boleslav

1:0
1:0, 0:0, 0:0
Branka a nahrávky: 5:08 Pineault (Buchtele, Špirko). Rozhodčí: Hodek, Trombík – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 8620. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0. Nejlepší hráči: Martin Růžička – Marek Schwarz.
Dynamo Pardubice: Růžička – Drtina, Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei, Píša, Mocek – Kolář I, Koukal, Zohorna – Somík, Radil, Bartek – Pineault, Špirko, Buchtele – Semorád, Kousal, Rákos. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.
Mladá Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Lehikoinen, Marušák, Dudáš, Macháček – Benda, Divíšek, Nouza – Demel, Vrbata, Plodek – Boháč, Tvrdík, Hyka – Gajovský, Bahenský, Matějovský. Trenéři: Miloš Holaň a Vlado Hiadlovský.

Hokejisté HC Eaton Pardubice potřebovali získat více bodů než souběžně hrající České Budějovice v Liberci. Jistotu pátého místa jim dávala pouze tříbodová výhra, která je mohla teoreticky ještě pošoupnout do elitní čtyřky. Naopak Mladá Boleslav bojovala o smazání dvoubodové ztráty na Kladno před play out.

Poslední vzájemný zápas přinesl dnes málo vídaný čtrnáct branek, v Mladé Boleslavi vyhrál Eaton po velmi divokém průběhu 8:6. V ČEZ Areně jsme viděli gólově daleko chudší utkání.

Pardubice poslal do sedla Pineaultův gól

Úvod zápasu orámovala dvě vyloučení, Mladá Boleslav však nedokázala potrestat Somíkovo podražení, Pardubice podobně naložily s Žabkovým nedovoleným bráněním.

Gólu se tak solidně zaplněná ČEZ Arena dočkala až v následné hře pět na pět. Adam Pineault nastřelil kotouč od mantinelu na bránu, tam operoval Jan Buchtele, přes něhož gólman Schwarz neviděl a puk propustil – 1:0.

Východočeši pokračovali v nápaditých kombinacích směr branka Mladé Boleslavi. Středočeši jen těžko stačili nadšeně hrajícím domácím. V 17. minutě zle zatopila Radilova formace, ale neuspěla.

Mladá Boleslav zvedla hlavu

Na začátku prostředního dějství mohla Mladá Boleslav srovnat krok po Bartekově vyloučení za hrubost. S početní výhodou ale naložila tak, že prakticky Růžičkovo postavení neohrozila. Pardubice pak odpověděly kvalitním střídáním první formace, která tropila paseku v defenzívě Bruslařského klubu.

Ten měl velikou šanci v 28. minutě. Tomáš Divíšek se obratně procpal do zakončení v samostatném úniku, pardubickou branku však vysoko přestřelil a odražený puk od zadního plexiskla před ní netrefil. Chvíli po něm vystihl nepřesnou rozehrávku domácích David Vrbata, toho však vychytal skvělý Martin Růžička.

Mladá Boleslav se pak radovala z vyrovnání v čase 32:18, po Demelově ráně v přesilovce (vyloučen byl Daniel Rákos za podražení) se puk snášel lobem do branky, kotouč jemně tečoval jeden z hostujících útočníků, avšak touš zasáhl podle názoru videorozhodčího nad horní tyčkou.

Hostující celek byl v této fázi aktivnější, další zajímavé akce se před brankářem Růžičkou rodily po Semorádově hákování, ale domácí obrana náporu soupeře odolala a držela těsný náskok.

Pardubice mohly zvýšit své vedení v závěru druhé třetiny, po sobě byli totiž vyloučeni útočníci Vrbata s Bahenským, ale devětatřicet sekund dlouhou početní převahu pěti proti třem nezužitkovali.

Martin Růžička neinkasoval, vychytal páté čisté konto

Středočeši si vychutnali další možnost hry proti oslabenému soupeři na počátku třetího dějství. Sekání Branislava Mezeie však mladoboleslavští hokejisté nepotrestali, ba se ani na delší časový úsek nedostali do svého útočného pásma.

Obecně vzato hry v početních převahách nepatřily k silným stránkám obou týmů. Středočeši se v nich jen ztuha dostávali do zakončení, domácí hokejisté s nimi také nenakládali nejlépe. Ti měli asi největší šanci v této pasáži, ve dvou proti jednomu ujela útočná dvojice Kolář – Koukal, ale prvně jmenovaný se netrefil přesně. V 58. minutě povzdechla aréna po nadějné střele z voleje od Radovana Somíka.

Východočeši se v závěru utkání zaměřili na pečlivou defenzívu, čistým zápasem prokázali nejlepší obranu v lize, když za 52 kol inkasovali pouze 125 branek. Mladá Boleslav se snažila, ale na bodový zisk v pardubické ČEZ Areně nedosáhla přes závěrečnou hru bez brankáře.

Pavel Hynek (HC Eaton Pardubice): „Naráželi jsme na vynikajícího Schwarze. Na druhou stranu jsme udělali spoustu zbytečných faulů a dávali jsme soupeři možnost vyrovnat.“

Miloš Holaň (BK Mladá Boleslav): „Odehráli jsme velice dobré utkání, měli jsme šance a mohli jsme výsledek dotáhnout do remízy. Ale i domácí měli možnosti a nás v několika momentech podržel Marek Schwarz. Podali jsme velice dobrý výkon. V pátek jsme doma vyhráli 1:0 a dneska se nám ten gól nepodařilo dát.“