8.9.2012
Marek Votke, Jan Hrabal

Cenný skalp juniorů. Doma udolali Vítkovice v prodloužení

PARDUBICE — Juniorskému týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se povedl rozjezd do sezony. Po výhře na ledě Slavie Praha dokázal doma otočit zápas se silnými Vítkovicemi a porazit je 5:4 v prodloužení. Vítěznou trefu zaznamenal po povedeném brejku dvou na jednoho obránce Jan Škvor. Hvězdou zápasu se stal pardubický útočník David Březina, jenž se blýskl hattrickem.

NOEN extraliga juniorů, 2. kolo, sobota 8.9.2012, ČEZ Arena Pardubice

Vítkovice

5:4p
2:1, 1:3, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 7:34 Březina (Vachutka, Starý), 8:55 Březina, 34:31 Lenoch (Moučka), 40:21 Březina (Starý), 62:21 Škvor (Starý) – 8:21 Tomi (Hudeček), 26:10 Jonáš (Bumbál, Richter), 31:01 Němec (Richter, Bumbál), 37:23 Řehák (Walker). Rozhodčí: Homola – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. Diváci: 80. Střely na branku: 33:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Pilný, Starý, Škvor, Vácha – Bureš, Březina, Chmelař, Moučka, Poulíček, Řezníček, Vachutka, Veselý, Zelinger.
Vítkovice: Kubáň – Bail, Deutsch, Hawlík, Jonáš, Kovář, Štencel – Blahuta, Bumbál, Hudeček, Illéš, Král, Němec, Pasker, Richter, Řehák, Tomi, Walker.

Začátek zápasu se lépe povedl domácím Pardubicím. Vítkovické hráče poněkud zlobila disciplína a byli hodně vylučovaní. Hned ve třetí minutě dostaly Pardubice šanci v podobě dvojnásobné přesilovky, ale nijak ji nezužitkovaly. O pár chvil později byl v předbrankovém prostoru faulován pardubický Jakub Řezníček a následně bylo nařízeno trestné střílení, ale ani v tomto momentu gól nepadl.

O dvě minuty později už ano. Po pravé straně do útočného pásma proklouzl Daniel Vachutka a předložil puk před branku volnému Davidu Březinovi, který odstartoval svůj třígólový podvečer – 1:0.

Za dalších šedesát vteřin už ale zase na světelné tabuli svítil nerozhodný stav. Vojtěch Tomi zpracoval přihrávku od spoluhráče, a pohotovou střelou z mezikruží prostřelil Jeschkeho – 1:1. Za půl minutky už Pardubice zase vedly, to když David Březina dotáhl svou samostatnou práci až dokonce – 2:1.

V desáté minutě měl šanci na další navýšení skóre Ladislav Havlík, ale jeho střela skončila pouze na tyči vítkovické branky.

Ani ve druhé třetině nebyla o gólové momenty nouze. Hned v jejím úvodu měl velikou šanci vítkovický Jakub Illéš, ale Jeschkeho klec jen přestřelil.

O tři minuty později, při přesilovce, se ale už mezi tři tyče prosadil další z Vítkovických hráčů Michal Jonáš, když jeho tvrdý příklep od modré čáry skončil až v pardubické kleci – 2:2.

Následujících pár minut bylo vcelku vyrovnaných, ale i přesto šli hosté poprvé v zápase do vedení. Ve 32. minutě Oto Jeschke za svá záda nešťastně propustil nahození Erika Němce – 2:3.

Ani tento stav nevydržel příliš dlouho. Při přesilovce našel Patrik Moučka na modré čáře Patrika Lenocha a ten pohledným příklepem vyrovnal ostrou ranou pod horní tyčku – 3:3.

Světe div se, stav 3:3 svítil na tabuli pouze dvě minuty a dvaapadesát vteřin. Po Walkerově pasu se před Jeschkeho probojoval Adam Řehák a nadvakrát jej překonal, uzavřel tak gólový účet prostředního dějství – 3:4.

Z poslední třetiny bylo odehráno jednadvacet vteřin, když se skóre opět měnilo. Pardubice měly výhodu přesilové hry z druhé třetiny a z mezikruží ji pohotovým švihem využil David Březina, který tímto gólem dokončil svůj hattrick – 4:4.

Po zbytek třetiny byly mírně aktivnější Vítkovice, ale vše si hlídal pozorný Jeschke, nebo včas a přesně zasáhla pardubická obrana. Při nějakém výpadu pardubické družiny tomu nebylo jinak ani na druhé straně.

Šlo se tedy do prodloužení, v něm se ve třetí minutě v úniku dva na jednoho po Starého pasu prosadil Jan Škvor a bylo po zápase – 5:4. Po jeho skončení ještě vítkovický kouč Jakub Petr vynadal rozhodčímu Homolovi při odchodu do kabin…