13.12.2006

Andrašovského gól nestačil, Moeller podlehl Bělorusku

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGALERII! Vyrovnaný zápas s běloruskou reprezentací sehráli ve středu večer hokejisté HC Moeller Pardubice. V přípravném utkání v ČEZ Areně prohráli 3:1, když jedinou branku Východočechů vsítil Dušan Andrašovský. Hostující celek byl v první polovině zápasu aktivnější, dostal se zásluhou Cvekova a Kuljakova do dvoubrankového vedení. Pak se ale karta otočila. Moeller se tlačil dopředu, ale více než jednu branku nevstřelil, byť měl další velké příležitosti ke skórování. Domácím nepomohla ani power play, při ní v poslední vteřině uzavřel skóre na 3:1 pro hosty Michalev.

přát., středa 13.12.2006, ČEZ Arena Pardubice

Bělorusko

1:3
0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 26:56 Andrašovský (Hlinka) – 19:41 Cvetkov (Židkych, Čupris), 26:36 Kuljakov (Michalev, Židkych), 59:59 Michalev. Rozhodčí: Homola – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 2500 (odhad). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Dynamo Pardubice: Lašák (31:44 Koutský) – Píša, Havíř, Snopek, Čech, J. Nakládal, Linhart, Koma – Sýkora, Hlinka, Andrašovský – Čaloun, Starý, Pivko – Mrázek, Semorád, Ondřej – Kolář, Koukal, Blažek – J. Šeda. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Bělorusko: Šabanov – Leontěv, Cvetkov, Kostjučenov, Glebov, Žurik, Svito, Černook, Makrickij – Dudik, Židkych, Michalev – Strachov, Borovkov, Sacharov – Gorbokoň, Kukuškin, Volček – Čuprys, Volkov, Kulakov. Trenér: Curt Fraser.

Úvod zápasu byl opatrnější, v něm se častěji prosazovali domácí hokejisté. Už v 5. minutě se do pořádné šance dostal Jan Starý, ale jeho střela trefila pouze dobře postaveného brankáře Gorjačevského. Bělorusové těžili hlavně z vyloučení HC Moeller.

Do velké šance se při signalizované výhodě při hře čtyři na čtyři dostal Michalev, najel si do prostoru mezi kruhy, ale trefil jen tyč Lašákovy branky.

Pardubice se v první třetině dostaly do největší šance paradoxně ve vlastním oslabení, kdy ujel Petr Sýkora. Běloruského gólmana Gorjačevského ale nepřekonal. A tak udeřilo na opačné straně. Přesilovku při vyloučení Starého využil Cvekov 19 sekund před koncem první třetiny po parádní přihrávce Židkycha z rohu.

Ve druhé třetině se Moeller oproti prvnímu dějství častěji tlačil do útoku, ale běloruská obrana byla velice pozorná. Hostující celek i tak působil aktivnějším dojmem.

Ve 27. minutě se zásluhou Kuljakova, jenž dorážel Michalevovu střelu, dostal do dvoubrankového vedení. Pardubice ale odpověděly vzápětí, po přihrávce od Hlinky se prosadil Andrašovský.

V polovině zápasu měl HC Moeller velkou příležitost ke srovnání při dlouhé přesilovce pět na tři. Při ní trefil Sýkora tyčku, o chvíli později byl Pivko zcela sám před poloopuštěnou klecí, ale příliš dlouho zpracovával prudký touš.

Ve třetím dějství měli domácí znatelnou převahu, kterou umocňovala vyloučení běloruských hráčů. Žádnou z výhod ale nedokázali Východočeši využít. V závěrečné půlminutě se Pardubice odhodlaly ke hře bez brankáře, ale ani ta nepomohla je vstřelení kýžené vyrovnávací branky. Naopak, v power play rozhodl v poslední vteřině Michalev.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Z obou stran to bylo velmi kvalitní utkání. Od druhé třetiny jsme hráli výborný hokej, vytvářeli jsme si spoustu šancí. Bohužel jsme ale je neproměnili. Pokud takhle budeme pracovat v lize, tak by to asi mělo vypadat. Práce proti tak silnému mužstvu, které proti nám nastoupilo, byla vidět. Hráli jsme velmi dobře obrany, škoda neproměněné přesilovky pět na tři. Mohlo to pak vypadat jinak.“

Curt Fraser (Bělorusko): „Byl to stejně náročný zápas jako včera proti české reprezentaci. Včera jsme hráli výborné utkání v Sazka Areně, dnes jsme se museli vypořádat se dvěma zraněnými hráči. Předvedli jsme v Pardubicích velice kvalitní výkon, jsem šťastný.“