9.3.2007

Pardubice vládly v přesilovkách, vyhrály i třetí zápas

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY! Jednoznačná záležitost. Hokejisté Pardubic ovládli i třetí čtvrtfinálové utkání se Znojmem, v Hostan areně zvítězili 3:0 a stejným poměrem vedou ve čtvrtfinálové sérii. Východočechům se povedly přesilové hry, v nichž vstřelili všechny své branky. První výhodu využil Petr Sýkora, na počátku druhé třetiny se pěknou střelou k tyči prosadil Tomáš Blažek. Klid na pardubické hokejky vnesla třetí branka z hole Martina Čecha na počátku třetího dějství. Hosté zvládli úvodní duel na znojemském ledě skvěle takticky, domácí prakticky k ničemu nepustili. Ján Lašák vychytal druhé čisté konto v letošním play off.

O2 extraliga, ČF3, pátek 9.3.2007, Hostan arena

Znojmo

0:3
0:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 4:05 Sýkora (Píša), 22:41 Blažek (Píša), 46:14 Čech (Čaloun). Rozhodčí: Husička, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 15:12, navíc Svoboda 5 minut a trest ve hře, Švrček 5 minut a do konce utkání – Píša, Snopek oba 10 minut osobní trest, Mrázek 5 minut a do konce utkání Využití: 3:0. Diváci: 4395. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 3:0.
Znojmo: Trvaj – Kříž, Jareš, Němeček, Chvátal, Kotaška, Mojžíš, Švrček – Selingr, Dopita, M. Růžička – A. Padělek, Haman, V. Říha – Beroun, Tvrdík, Kucharczyk – Nedorost, J. Svoboda, Meidl. Trenéři: Miloslav Hořava a Jan Votruba.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, Linhart, M. Čech, M. Šeda – P. Sýkora, Blažek, Rolinek – Čaloun, Pucher, M. Hlinka – F. Mrázek, Pivko, Ondřej – Kolář, Koukal, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Petr Sýkora otevřel skóre přesnou střelou při přesilovce

Hned v úvodu zápasu měli domácí hokejisté výhodu převahy jednoho muže v poli poté, co Libor Pivko hákoval soupeře. Jenže oslabení sehrál Moeller bravurně, domácí se nedostali do šance. Ve 4. minutě byl pak při nerozhodném počtu hráčů na ledové ploše vykázán za vražení na hrazení Marek Chvátal.

Východočeši sehráli přesilovku znamenitě. Stačila jen půlminuta, aby po přihrávce Aleše Píši otevřel skóre Petr Sýkora – 0:1. Jeho střela nebyla extra prudká, jak to tak bývá, ale přesná. A to bylo pro daný moment rozhodující.

Moelleru nabyté vedení pomohlo, hrál trpělivě svou hru, která vycházela z pokud možno stoprocentní obrany. A šance na brejk? Tak po ní hosté samozřejmě nažhaveně šli. Domácí velice ztěžka hledali recept na konsolidovanou celoplošnou hru pardubického mužstva.

Asi největší problémy musela řešit obrana hostí v čele s výborným Jánem Lašákem ve 12. minutě, kdy se do soustavnějšího tlaku dostala Tvrdíkova formace. Tři střely v krátkém časovém rozmezí brankář HC Moeller zneškodnil. O chvíli později si ještě poradil s důrazným projektilem Ondřeje Kříže od modré čáry.

Závěr prvního dějství ještě opepřila šarvátka v pardubické obraně, po které byli vyloučeni domácí Haman s Kotaškou, za HC Moeller pykali Havíř s Hlinkou.

Přesná střela Tomáše Blažka zvýšila pardubické vedení

Perfektní taktická partie ze strany HC Moeller Pardubice pokračovala i v prostředním dějství. A hlavně hned v jeho úvodu se Pardubice prosadily. A opět při přesilovce! Po přihrávce od Aleše Píši si hezky mezi kruhy najel Tomáš Blažek a poslal kotouč přesně k tyči – 0:2.

Krátce po druhé vstřelené brance byl sice vyloučen Zdeněk Ondřej, ale Znojmo nesehrálo výhodu dobře. Pardubická obrana tuto situaci s přehledem kontrolovala.

Pardubičtí působili v Hostan areně svěžím a aktivním dojmem. Ve 28. minutě vyslal nebezpečnou střelu na znojemskou branku František Mrázek, pak ji ještě ohrozil Libor Pivko. V polovině utkání byl za zásah do oblasti hlavy a krku suspendován na dvě a deset minut Aleš Píša.

Hostující mužstvo ale s přehledem bránilo svůj náskok, při této přesilovce se do největší šanci dostal paradoxně Peter Pucher, ale jeho aktivní forčeking přinesl pouze závar v domácí defenzívě. Na konci prostřední třetiny se ještě hosté bránili poté, co bylo Janu Snopkovi odpískáno podražení. Navíc za protesty dostal pardubický hráč „desítku“. V této převaze se sice dostala obrana HC Moeller do presu, ale náporu soupeře vydržela.

Stínem druhé třetiny ale bylo zranění Tomáše Rolinka, který hned na počátku prostředního dějství narazil do mantinelu a na střídačku mu museli pomoci spoluhráči. Od této chvíle se pardubický útočník na led nedostal.

HC Moeller s přehledem kontroloval vedení, třetí branku přidal Martin Čech

Nadějné vedení 2:0 přidalo Moelleru hodně sebedůvěry, Pardubičtí i ve zbytku kontrolovali vývoj utkání. Ještě lépe bylo hostům po další využité přesilovce. Na konci kombinace ve 47. minutě byl obránce Martin Čech – 0:3.

Určitě více než 200 fanoušků Pardubic se poté oslavnými chorály radovaly z vysokého vedení. Fandil i malý psík Primus, jenž byl do Hostan areny pořadately vpuštěn, a v kotli hostujících fanoušků do rytmu hafal.

Pardubice byly nebezpečné hlavně při přesilovkách. V polovině posledního dějství se obrana Orlů pořádně oháněla při vyloučení Aleše Padělka, Moeller ostřeloval Jiřího Trvaje, ale žádný z puků nepropadl do sítě. V závěru této výhody za branku Pardubic napadl Jiří Beroun gólmana HC Moeller.

Konec ale nebyl klidný. Na ledě přes rozhodnutý stav se to docela mlelo. Poprali se třeba František Mrázek s Janem Švrčkem. V poslední minutě se do Libora Pivka zcela nepochopitelně (hlavičkou!) pustil Jaroslav Svoboda, jenž vyfasoval trest ve hře. HC Moeller se ale vyprovokovat k nějakým excesům nenechal, bezpečnou hrou v pěti proti třem na konci si nenechal vzít cennou výhru a tři mečboly.