28.11.2006
Vladimír Gregor

Třetí domácí zápas v řadě Moeller zvládl, porazil i Vítkovice

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE, ZÁPIS O UTKÁNÍ A AUDIO ZÁZNAM! Splněný plán! Pardubičtí hokejisté i ve třetím domácím utkání v řadě dokázali zvítězit. Vítkovice po takticky vyzrálém výkonu porazili 5:1. Dvě branky v zápase vstřelil útočník Tomáš Rolinek, další přidali Libor Pivko, Petr Koukal a Dušan Andrašovský. Petr Koukal vsítil jubilejní 555. gól ve vzájemných zápasech a 300. v pardubické hale při soubojích Pardubic s Vítkovicemi. V brance HC Moeller se po jednozápasové odmlce představil jistý Ján Lašák. Pardubičtí v této sezoně s Vítkovicemi ještě neprohráli a také potvrdili prvenství v nejmenším počtu inkasovaných gólů v domácím prostředí.

O2 extraliga, 28. kolo, úterý 28.11.2006, ČEZ Arena Pardubice

5:1
2:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 6:01 Rolinek, 7:45 Pivko (Rolinek), 36:27 Rolinek (Čáslava), 51:45 Koukal (Kolář), 55:32 Andrašovský (Tvrdík) – 52:18 Krenželok (Procházka). Rozhodčí: Minář – Machálek, Škach. Vyloučení: 9:8. Bez využití. Diváci: 7684. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čech, Píša, Havíř, Čáslava, Linhart, Šeda – Čaloun, Hlinka, Andrašovský – Sýkora, Rolinek, Pivko – Mrázek, Tvrdík, Ondřej – Kolář, Koukal, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Vítkovice: Štěpánek – Jasečko, Gulaši, Sedlák, Hudec, Jurečka, Chmelíř, Voráček, Kuboš – Kropáč, Burger, Hubáček – Irgl, Šimíček, Káňa – Weissmann, Mikula, Krenželok – R. Procházka, Tomášek, Köhler. Trenéři: Miroslav Fryčer a Petr Bolek.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Dvě střely, dvě branky

Vítkovice naskočily do zápasu bez bázně a hany a zatlačily Pardubice až před Lašáka. Pardubický gólman musel čelit v úvodních minutách nebezpečnému nájezdu Krenželoka, jenž pálil těsně nad horní tyčku a také pokusu Burgera z bezprostřední blízkosti, který zakončil nepřesnou ranou signalizovanou výhodu hostů.

Domácí se dostali k první střele až při hře ve čtyřech na obou stranách a náhradník Štěpánek v brance Vítkovic se musel červenat. Dva metry za červenou čarou napřáhl Rolinek a k radosti pardubického kotle zaznamenal průstřel Štěpánkovy lapačky – 1:0. K obraně brankáře Vítkovic nutno podotknout, že kotouč byl tečován. Euforie tribun nad šťastnou brankou ještě nedozněla a Štěpánek lovil kotouč ze své svatyně podruhé. Zblokovaný puk si našel mezi kruhy Pivko a namířil opět neomylně nad lapačku zdrceného brankáře hostí – 2:0. V tu chvíli vypadaly statistiky mladého brankáře opravdu hrozivě: dvě střely, dvě branky.

Pardubice si přesilovou hru zahrály v polovině třetiny po faulu Krenželoka a byl to Kolář, kdo mohl po pěkné kombinaci s Koukalem zvýšit. Leč jeho pokus mezi betony se neujal, stejně jako střela Hubáčka z pravého kruhu ve vlastním oslabení. Několik povedených zákroků jakoby brankáře Vítkovic uklidnilo, neboť jeho zásah vyrážečkou ve 14. minutě proti svižné střele Čalouna byl vskutku parádní.

Také Lašák se nenechal zahanbit a po střele Kuboše odražené od zadního mantinelu zpět do brankoviště předvedl efektní skok a bezpečný „out“ ze vzduchu do lapačky. Hosté v závěru třetiny stihli ještě promarnit velkou šanci na snížení, když Burger hledal křížnou přihrávkou zcela volného Kropáče, jenže ten ke štěstí domácího celku promáchl.

Domácí přežili oslabení 5 na 3 a pak trestali

Nástup do druhé části hry předvedly lepší Pardubice a ranám Hlinky, Sýkory nebo Snopka sekundovala jen jediná vážnější střela Weissmanna. Hotový kolotoč pak roztočila pardubická řada mladíků, na jejímž konci dával Kolář kotouč na Jana Starého prakticky před prázdnou branku, ten ale po hříchu netrefil. Domácí profitovali alespoň přesilovou hrou, ta se ale pardubickému sboru vůbec nepovedla.

Následující pasáže hry připomínaly ze všeho nejvíce přetahovanou, přesto hosté vykouzlili další vyloženou šanci. V přesilové hře našel Burger volného Kropáče, jenž ale v koncovce opět totálně propadl. Stejně nepovedená byla i početní výhoda domácího celku. Bouři nevole ovšem vyvolala až následná sporná rozhodnutí sudího Mináře. Ten nejprve vyloučil pronikajícího Čalouna, jenž byl prokazatelně držen a posléze udělil další menší trest hráčské lavici Pardubic za nesportovní chování a poslal tak domácí celek na kompletní dvě minuty pouze do třech!

Domácí hráči v čele s Jánem Lašákem předvedli mimořádně obětavý výkon, ozdobený navíc parádním zákrokem Lašáka na brankové čáře proti dorážejícímu Šimíčkovi a dlouhé dvojnásobné oslabení nakonec uhájili s čistým štítem. Hokejové spravedlnosti učinil vzápětí zadost Tomáš Rolinek, který využil chybného střídání Vítkovic a z levého kruhu propálil Štěpánka nad lapačku – 3:0.

Lašáka připravil o čisté konto Krenželok

Aktivní Burger načal švihem z mezikruží závěrečnou dvacetiminutovku, do které šli hosté s cílem vstřelit rychle branku a ještě tak alespoň zdramatizovat nepříznivě se vyvíjející utkání. Hra do otevřené obrany byla ale vodou na mlýn pro pardubický celek. Do zakončení se z dobrých pozic prosadili Mrázek, Tvrdík a po něm ještě Kolář, ale Štěpánek odolal.

Vítkovický gólman uspěl i při následné hře Pardubic v početní výhodě po nafilmovaném pádu Chmelíře. Přihrávka Koukala našla osamoceného Čecha, jehož příklep přistál přímo v lapačce Šťepánka. Domácí hráči nezužitkovali ani další přesilovou hru po faulu Krenželoka, ale vše si vynahradili těsně po jejím skončení. Po spolupráci dvojčat Koláře s Koukalem zakončoval druhý jmenovaný zblízka do prázdné branky – 4:0.

Hříšník Krenželok si svou reputaci alespoň částečně stihl spravit v následující minutě hry, kdy využil lehké nepozornosti Lašáka a střelou mezi betony od modré čáry připravil pardubického brankáře o čisté konto – 4:1. Hosté na chvíli ožili, ale jejich úsilí mělo jepičí život. Tvrdík obkroužil branku a puk se od Štěpánkových betonů odrazil přímo na hůl Andrašovského, jenž měl snadnou pozici – 5:1. Dvě minuty před koncem mohl zkompletovat hattrick Rolinek, jeho střelu ale vítkovický gólman vytáhl nad branku. I tak si ale spokojení diváci mohli vychutnat jednoznačnou výhru svého celku v poměru 5:1.