21.11.2010
Martin Lísal, Jan Hrabal

Závěrečný tlak přinesl jen snížení, Eaton opět o gól nestačil Kometě

BRNO — Hokejisté HC Eaton Pardubice prohráli v utkání 23. kola Tipsport extraligy na ledě Komety Brno 2:3. Domácí se v úvodu zápasu dostali do vedení, Aleš Píša však dokázal vyrovnat. Bohužel pro Eaton na chvíli. V závěru hráli Východočeši vabank, ale na vyrovnání nedosáhli, Radovan Somík totiž snižoval na 2:3 deset sekund před koncem.

Tipsport extraliga, 23. kolo, neděle 21.11.2010, Hala Rondo

Kometa Brno

3:2
1:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 4:33 Mojžíš (Malec, Veselý), 39:09 Dlouhý (Jakub Svoboda, Mojžíš), 58:48 Kvapil (Brabenec, Huml) – 38:37 Píša (Bartek, Mezei), 59:50 Somík (Pivko). Rozhodčí: Mikula, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:2. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči: Marek Kvapil – Martin Růžička.
Kometa Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, Malec, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Zubíček – Erat, Dopita, Hubáček – Kvapil, Hruška, Brabenec – Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý – Dlouhý, Meidl, Jakub Svoboda. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Ladislav Lubina.
Dynamo Pardubice: Růžička – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Rákos, Buchtele. Trenéři: Josef Jandač a Jaroslav Landsman.

Po menší přestávce se v pardubické brance objevil Martin Růžička. Jemu kryl záda ze střídačky Adam Svoboda.

První přesilovka poslala Kometu do vedení

Úvodní minuty patřily Brnu, to nechtělo opakovat nevydařený úvod z minulého duelu. Tlak vyústil v přesilovou hru a v té se dnes poprvé měnilo skóre. Nejprve se v šanci ocitl Kvapil, ten byl ale možná sám zaskočen, jak jednoduše se s kotoučem před Růžičkou ocitl. O chvíli později už ale hostující gólman kapituloval – Tomáš Malec přiťukl kotouč na modré čáře Pavlu Mojžíšovi, ten napřáhl a svou druhou branku v sezoně poslal Kometu do vedení – 1:0.

Když se neprosadil Dopita s Eratem, dostali šanci i hosté – v přesilové hře hrozil zejména Špirko, který se dostal do ideální pozice, ale Hovi jeho ránu vyrazil. Dobrou pozici měl i Jan Kolář, nicméně domácí se ubránili.

Ve zbytku třetiny se rodily šance na obou stranách, za zmínku stojí rána Dlouhého na straně domácích a pokus Zohorny před Hovim. Pardubičtí postupem času vyrovnali hru a byli domácím rovnocenným soupeřem.

Pardubice vyrovnání neudržely

I ve druhé části byl k vidění svižný hokej, opět s úvodní převahou Komety. Ta v některých pasážích zápasu nepouštěla soupeře vůbec ke kotouči a jen jistý Růžička držel Východočechy ve hře. Zlikvidoval šanci Kvapila i ránu Humla po průniku, až po komerční pauze se hosté také dostali ke slovu, Koukal nicméně v dobré pozici minul.

Ve větší šanci se ocitl Somík, který mohl dorážkou trefil zívající poloodkrytou branku, ale minul. Na druhé straně taktéž v ideální pozici netrefil Dopita kotouč podle svých představ. Aktivitou hýříci Kvapil zase nedotáhl do konce ani jeden ze svých průniků.

Skóre se neměnilo ani v přesilových hrách, tedy až na jednu výjimku – minutu a půl před sirénou napřáhl Píša a kotouč skončil za Hoviho zády – 1:1.

Finský brankář v brněnských službách tak byl střelci Pardubic překonán po 99 minutách hry. Hříšník Dlouhý ale pobyl na ledě jen 20 vteřin, když si najel na parádní přihrávku Jakuba Svobody a neměl problém své vyloučení odčinit – 2:1.

Radovan Somík snižoval pozdě

Třetí třetina byla o něco opatrnější, branky padaly až v jejím závěru. Za zmínku stojí akce Kvapila, který si dnes hodně věřil, na druhé straně zlobil Starý, ale Hovi jeho pokus vyrazil.

Minutu před koncem se utrhla Kometa do brejku, který zakončil parádní individuální akcí Kvapil – 3:1.

Rozhodnuto ale ještě nebylo, na hosty čekala přesilovka pět na tři a v ní pořádné drama. Nakonec se však prosadil deset vteřin před koncem Somík, na víc již hostům, kteří dohrávali v převaze šest na tři po brněnských faulech, nezbyl čas.

Vladimír Jeřábek (HC Kometa Brno): „Chtěli jsme začít lépe než poslední domácí zápas s Vítkovicemi, což se nám podařilo. Měli jsme lepší pohyb než v minulém zápase. Podle mě byla rozhodující Kvapilova branka na 3:1. Naše vítězství bylo hodně udřené.“

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „Věděli jsme, že se Kometě v domácí sérii daří. Počítali jsme s nátlakovou hrou soupeře. Podařilo se nám držet dlouho relativně dobrý výsledek 0:1 a v závěru druhé třetiny v přesilovce jsme vyrovnali. Mohli jsme ještě něco s výsledkem udělat, bohužel jsme se vzápětí dopustili velké chyby po vhazování a ta rozhodla o výsledku.“