18.11.2006

Dvougólové vedení nestačilo, Slavia vyhrála v prodloužení

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A ZÁPIS O UTKÁNÍ! To byl zápas! V prvním vzájemném měření sil zázračně obrátily stav Pardubice. Dvougólové vedení soupeře smazala v dnešním utkání pražská Slavia. Pražané v závěrečné třetiny srovnali stav po trefách Jana Starého a Petra Sýkory. V prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů pro Slavii Tomáš Vlasák. Do Pardubic se v dresu soupeře vrátil brankář Adam Svoboda, který se prezentoval kvalitním výkonem. Gólmana Slavie také velice vstřícně přijali fanoušci HC Moeller Pardubice.

O2 extraliga, 24. kolo, sobota 18.11.2006, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

1:0, 1:0, 0:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 4:21 Starý (Kolář), 31:46 Sýkora (Havíř) – 52:53 Hlavačka (Vlasák), 53:26 Rataj (Kadlec), 61:26 Vlasák (Bednář). Rozhodčí: Andersson – Pešek, Kalivoda. Vyloučení: 8:10. Bez využití. Diváci: 9250 (vyprodáno). Střely na branku: 32:45. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Dynamo Pardubice: Lašák – Čech, Šeda, Snopek, Havíř, Linhart, Čáslava, Koma – Mrázek, Blažek, Ondřej – Sýkora, Rolinek, Pivko – Čaloun, Tvrdík, Andrašovský – Kolář, Koukal, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Slavia Praha: Svoboda – Kadlec, Graňák, Hlavačka, Kolařík, Jass, Žižka, Drtina – Hruška, Beránek, Tomica – Čermák, Rataj, Sup – Bednář, Vlasák, Sobotka – Dlouhý, Červenka, Doležal – Havel. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weismann a Jiří Kalous.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Začalo se zostra, úvodní tlak využil Jan Starý premiérovým gólem v extralize

Přes konkurenci televizního přenosu přišel do ČEZ Areny „plný dům“. Fanoušci sledovali od první vteřiny strhující utkání. Pardubicím pomohla do tlaku přesilovka v úvodu utkání, kdy byl hned ve 2. minutě vyloučen Vladimír Sobotka za krosček. Moeller výhodu nevyužil, dvě velké šance měl Petr Sýkora od modré. Jeho první rána trefila tyč, na druhou si počkal Adam Svoboda.

HC Moeller do zápasu vstoupil opravdu pravou nohou, do vedení se dostal v 5. minutě. Jan Kolář našel z rohu mezi kruhy uvolněného Jana Starého, který střelou k tyči rozjásal ČEZ Arenu – 1:0. Mladý útočník si proti rivalovi připsal svou první trefu v extralize.

Slávistům tropil problémy pardubický forčeking. HC Moeller se asi poučil ze včerejšího utkání v Českých Budějovic, kde právě aktivní napadání domácích dostávalo Mountfield do tempa. Velkou šanci měl v 7. minutě Petr Sýkora, jenž nastupoval s kapitánským céčkem místo zdravotně indisponovaného Miroslava Hlinky. Jeho střelu si ale ve změti těl našel Adam Svoboda.

Slavia se mohla dostat do tempa v přesilovce po vyloučení Libora Pivka za hákování v 10. minutě. Do vážnější šance se ale Pražané nedostali. Jedinou ošemetnější střelu vyslal Martin Hlavačka. Ján Lašák ji ale viděl.

V dalších minutách se spíše vylučovalo, než hrálo. Švédský rozhodčí Thomas Andersson rozdal v prvním dějství celkem 18 trestných minut v poměru 2:1 pro Slavii. V závěru úvodní třetině poslal v krátkém sledu za katr dva slávisty – Lukáše Havla a Dominika Graňáka a Moeller měl výhodu dlouhé přesilovky pět na tři.

V ní stačil v první třetině po parádní přihrávce od Libora Pivka minout poloodkrytou branku Zdeněk Ondřej. Východočeši byli v první třetině aktivnější, hostující tým dostával pod tlak zejména hbitým forčekingem.

Petr Sýkora zvýšil vedení povedeným brejkem

Vladimír Růžička musel hráče v kabině pořádně seřvat, protože hosté vstoupili do druhého dějství daleko lépe oproti úvodní třetině, která byla v režii domácích. HC Moeller nejprve promarnil dohrávanou přesilovku pět na tři a následně na to se musel spíše bránit. Ve 21. minutě navíc ujel obránce Graňák, ale vysoko při nájezdu přestřelil.

Pražané roztočili v pardubické obraně párkrát pořádný kolotoč. Pořádnou kliku měla celá pardubická defenzíva při přesilovce hostí, když byla potrestána pardubická střídačka za špatné střídání. Martin Hlavačka nahodil od modré kotouč na pardubickou branku k Tomáši Vlasákovi, jenž jej ale před odkrytou klecí tečoval vedle!

A tak o pár okamžiků později udeřilo na druhé straně. Petr Sýkora dostal puk do jízdy, svedl souboj s Petrem Kolaříkem a v tísni pod přesunujícím se Adamem Svobodou zvýšil vedení Moelleru na 2:0.

Poté se svěřenci Miloše Říhy ještě precizněji věnovali defenzívě. Pozici brankáře Slavie se snažili ohrožovat hlavně skrze rychlé brejky. V nich se neustále činil kapitán Petr Sýkora. Slavii srážela ze snahy snížit dvougólové vedení Moelleru rozháranost v rozehrávce, o kterou se přičiňovali aktivní hokejisté HC Moeller Pardubice.

V poslední minutě druhé třetiny měla štěstí pardubická defenzíva při šanci Jaroslava Bednáře, který bekhendem přestřelil pardubickou branku.

Slavia bleskově srovnala

Hned v úvodu třetí třetiny se do brejku dostala dvojice Rolinek – Sýkora, ale kapitán HC Moeller nedosáhl na nadějnou přihrávku svého spoluhráče. Pardubice se snažily narušovat rozehrávku soupeře, aby se nedostával do akcí.

Ve 44. minutě měli domácí hokejisté možnost navýšit své vedení při vyloučení Igora Rataje, ale výhodu neproměnili. Adama Svobodu v brance Slavie mohla ohrozit pouze střela Martina Čecha od modré čáry.

Fanoušci se bavili nejen předváděnou hrou, ale i vtipnými transparenty. Během komerční přestávky v třetím dílu zápasu třeba vyvěsili na jižní tribuně toto: „Děkujeme za busy, zaplatil je pan Kusý.“

Výborný Ján Lašák si vybral slabší chvilku ve 48. minutě, kdy nejprve po nahození Slavie přikryl kotouč a hned jej pustil. Toho využil jeden ze slávistů k velkému ohrožení zatím nedobytné klece HC Moeller. Pardubická obrana ale vzniklý požár uhasila odpalem kotouče na zakázané uvolnění.

Slávisté udeřili v 53. minutě. Nejprve sice promarnili dlouhou přesilovku čtyři na tři, aby při standardním počtu hráčů na ledové ploše nahodil kotouč Martin Hlavačka. Ján Lašák bojoval před sebou z haldou těl a kotouč neviděl – 2:1.

Neutekla ani minuta a náladu domácích příznivců pořádně zpražil Igor Rataj. Jeho střela si totiž našla cestu mezi Lašákovy betony a Slavia najednou byla na koni – 2:2.

Domácí evidentně chtěli vyhrát v základní hrací době. Přestože byli v psychické nevýhodě, tak se tlačili dopředu. V 58. minutě v solidní šanci Zdeněk Ondřej těsně minul branku. Utkání ale v základní hrací době vítěze nenašlo.

Rozhodla dorážka Tomáše Vlasáka

Nastavený čas neměl dlouhého trvání. Už ve druhé minutě se do pásma propasíroval Jaroslav Bednář, jeho střelu Ján Lašák vyrazil. K puku se dostal Tomáš Vlasák a rozhodl o vítězi vyrovnaného zápasu – 2:3.