F5, neděle 15.3.1987, Zimní stadion Pardubice

Dukla Jihlava
2 p

Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 0:39 Jiroutek (Dinis), 22. Musil (Levinský), 71. Levinský – 12. Vlk (Čajka), 14. Válek (Žák). Rozhodčí: Šubrt – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:2, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Hašek – Marek, Mečiar, Seidl, Prajsler, Brázda, Levinský, Střída, Hrubeš – Janecký, Kovařík, Šejba – Slavík, Jiroutek, Dinis – Musil, Čech, Vršanský – Kopecký, Herold, Bažant.
Dukla Jihlava: Bříza – Ščerban, Benák, Čajka, Řezníček, Kadlec, Kolek – Caldr, Svozil, Micka – Válek, Žák, Lubina – Dolana, Kučera, Vlk – Kašťák, Polcar, Konopčík.

Karel Franěk (TJ Tesla Pardubice): „Skutečné vyvrcholení sezony! V tomto zápase bylo všechno. Korektní hra, nasazení hráčů obou stran, jejich koncentrace, úsilí všech, co byli na ledě. Nepadlo moc branek, rozhodla chyba, jakých bylo v zápase na obou stranách více. Pokud jde o celý průběh sezony, nejvíce si na svých svěřencích vážím toho, že nepodlehli sebeuspokojení, když vedli tabulku a hra jim šla, stejně jako nepropadli panice, když se jim nedařilo.“

Vzájemné zápasy 1986/1987
19.10.86 Dukla Jihlava – Dynamo Pardubice 4:1