Extraliga ledního hokeje, 41. kolo, pátek 4.3.1994, Sportovní hala

5:2
2:0, 2:2, 1:0
Branky: 4. Petrovka, 11. Kastner, 21. Petrovka, 33. Geffert, 41. Kastner – 24. Král, 27. Procházka. Rozhodčí: Homola – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3240. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Sparta Praha: Čapek – Vykoukal, Burda, Táborský, Šrek, Toužimský, Boháček – Petrovka, Kastner, Geffert – Zelenka, Výborný, Hlaváč – Sup, Kverka, Kukačka.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Kutílek – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Procházka – Hejduk, Blažek, Pospíšil.

Pražané měli raketový nástup a počátkem druhé třetiny už vedli 3:0, když Petrovka překonal Biegla v pardubické brance při vlastním oslabení. Tempo udával Kastnerův útok, ale po získání tříbrankového náskoku tlak Sparty polevil a dosud plynulá hra přešla do častých osobních střetů. V těchto vodách se kupodivu lépe vedlo Pardubickým. Nejprve skóroval Král a zanedlouho využil dvojnásobného oslabení domácích Procházka.

Výkon Pražanů obvykle stojí a padá s první útočnou formací a nejinak tomu bylo i tentokrát. K druhé vlně útoku zavelel Geffert, a když rozhodčí Vykoukalovu dělovku od modré při vyloučení pardubického Šejby připsal Kastnerovi, bylo jasné, že Pardubice porazila první sparťanská řada.

S výjimkou druhé třetiny domácí předčili hostující tým rychlostí, kombinací i schopností udržet puk. V závěru střetnutí už jej hostům půjčovali jen výjimečně, ale ke vstřelení dalších branek už své převahy využít nedokázali.