Extraliga ledního hokeje, 34. kolo, neděle 9.1.1994, Zimní stadion města Olomouce

Olomouc

5:7
2:0, 1:4, 2:3
Branky: 10. Smeták, 12. Čikl, 35. Látal, 44. Flašar, 56. Černý – 29. Lubina, 30. Pospíšil, 38. Šejba, 39. Šejba, 49. Král, 56. Král, 56. M. Filip. Rozhodčí: Bolina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:2, navíc Čikl (Olomouc) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 3892. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:7.
Olomouc: Cagaš – Flašar, Tejkl, Látal, Brown, Kuntoš, Vavrečka – Černý, Smeták, Slavík – Chalánek, Eichenmann, Haman – Čikl, Konečný, Nohel.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Kutílek – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Procházka – Pospíšil, Slabý, Blažek.

Dramatické utkání solidní úrovně skončilo šťastným vítězstvím hostů. Olomoučtí zahráli podstatně lépe než před dvěma dny, vedli, ale ve druhé třetině přenechali iniciativu hostům a pak už nestačili. Celá první třetina se hrála za převahy domácích.

Ti ji však vyjádřili pouze dvěma brankami, Smetákovou tečí v 10. minutě a Čiklem zblízka ve 12. minutě po výborné akci celého útoku. Dvoubrankové vedení domácí ukolébalo, hra se vyrovnala a hosté v polovině zápasu brankami Lubiny a Pospíšila vyrovnali.

Látal ještě ve 35. minutě propasíroval puk u tyče a domácí naposledy vedli. Pak zbytečně fauloval Smeták a hosté Šejbou dvakrát při přesilovkách čtyři na tři a pak pět na čtyři otočili výsledek. Domácí tak za jedno vyloučení pykali dvakrát.

Ve třetí třetině se více myslelo na útok než na obranu. Za domácí sice vyrovnal Flašar, ale Král dvakrát po objetí branky dostal hosty opět do vedení. Černý sice snížil, ale tři sekundy potom Filip definitivně upravil na 5:7.