Extraliga ledního hokeje, 2. kolo, úterý 20.9.1994, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

3:3p
0:2, 1:1, 2:0 – 0:0
Branky: 36. M. Stavjaňa, 43. Měsíček, 54. Jenáček – 1. Král, 16. Pospíšil, 30. Král. Rozhodčí: Potsch – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 3850. Průběh utkání: 0:3, 3:3.
Vsetín: Čechmánek – Tichý, Měsíček, A. Stavjaňa, Vrla, Pavelec, Jaškin – Tomek, Vlach, Stantien – Mařák, Galkin, Rohlík – M. Stavjaňa, Raděvič, Jenáček
Dynamo Pardubice: Biegl – Ťoupal, Kostka, Pácal, Jančařík, Filip, Malinský – Hejduk, Zajíc, Šejba – Zadina, Král, Procházka – Weber, Blažek, Pospíšil

Vsetínský celek zaplatil v prvním utkání na vlastním ledě nováčkovskou daň, ale i tak může být spokojen: loňského finalistu play off připravil o bod.

Hosté se ujali vedení hned v první minutě po Králově individuální akci a v 15. minutě domácí brankář Čechmánek inkasoval podruhé od Pospíšila. Vsetín měl sice několik velmi dobrých příležitostí, ale jeho útočníci Biegla, který s naprostým klidem řešil všechny problémy před svou brankou, nepřekonali. Když zvýšil Král opět z individuální akce na rozdíl tří branek, zdálo se, že osud střetnutí je zpečetěn.

První šance svitla domácím ve 34. minutě, kdy dali gól, ale rozhodčí Potsch jej neuznal. O dvě minuty později snížil M. Stavjaňa, další příležitosti znovu bezpečně likvidoval Biegl.

Ve 43. minutě dal po Vlachově přihrávce branku do horního růžku Měsíček, čerstvá posila Vsetína, a šest minut před koncem vyrovnal Jenáček. Prodloužení už branku nepřineslo, a tak zápas skončil zaslouženou dělbou bodů.