Staropramen extraliga ledního hokeje, 29. kolo, pátek 29.12.1995, Zimní stadion Za Lužánkami

Kometa Brno

0:4
0:2, 0:2, 0:0
Branky: 22. a 24. Weber, 1. Blažek, 7. Jantovský. Rozhodčí: Rozhodčí: Fietko – Brázdil, Halas. Diváci: 3500. Průběh utkání: 0:4.
Kometa Brno: Barta – Zubíček, Gudas, Barto, Vavrečka, Beran, Adam – Čikl, Suhrada, Mejzlík – Máša, Trešl, Navrátil – Sochorec, Czerlinski, Haman.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Jančařík, Brázda, Pácal, Mjagkich, Antonín – Kudrna, Blažek, Lubina – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil – Weber, Paleček, Procházka.

Rychlá branka z hole pardubického Blažka již ve 36. sekundě utkání vzala Kometě v důležitém souboji týmů ze dna tabulky vítr z plachet. Mátožní a těžkopádní Brňané, kteří již nastoupili s novými posilami obráncem Bartou a útočníkem Mášou, se jen s obtížemi dostávali z vlastního obranného pásma.

Náskok Pardubic zvýšil v 7. minutě při přesilovce Jantovský. Z útlumu se Kometa dostávala jen na krátké okamžiky. Jedním z nich byla tyč nastřelená Hamanem. V úvodu druhé třetiny převzal pardubickou střeleckou taktovku Weber, jenž v průběhu 94 sekund dvakrát překonal nejistého brankáře Bartu.

Teprve za stavu 0:4 začali domácí více útočit, prosadit se ale nedokázali ani ve vyložených střeleckých příležitostech. Nejblíže ke skórování měl Sochorec, jenž trefil pouze břevno.

Dvakrát se „vyznamenali“ i brněnští diváci, kteří neunesli tíhu porážky a na led házeli odpadky a dělbuchy. Při druhém extempore ve 37. minutě po vyloučení domácího Berana poslal rozhodčí Fietko obě družstva do šaten a zbytek třetiny se dohrával až po úpravě ledové plochy.

V závěrečné třetině již Pardubice polevily a zaměřily se více na obrannou hru a uhájení náskoku. Územní převaha Komety nevedla k brankovému efektu a na jejím kontě zůstala nula.

Jaroslav Jiřík (HC Kometa BVV Brno): „Potkala nás morová rána, neboť kromě Konečného vypadl v desáté minutě další střední útočník Trešl, jenž má po ráně holí do hlavy otřes mozku. Výsledkem hry bez těchto opor bylo, že nedokážeme dát branku. Máša byl přínosem, škoda, že takových hráčů nemáme více.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „V důležitém utkání jsme dali rychle branku, která nám zvedla sebevědomí. Náskok naše hráče uklidnil a v dalším průběhu jsme kontrolovali hru. Vítězství nám v boji o záchranu pomohlo.“