Staropramen extraliga ledního hokeje, ČF2, sobota 15.3.1997, Zimní stadion Třinec

4:3
3:1, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 12:45 Král (Štraub; 4/5), 16:02 Novotný (Zadina, Král; 5/4), 18:51 Adamčík (Zajonc, Hučko; 5/5), 49:51 Zajonc – 8:48 Procházka (Kudrna; 5/5), 22:46 Jantovský (Blažek, Augusta; 5/5), 51:05 Martinec (Mudroch; 5/5). Rozhodčí: Pasker – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4250. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3. Stav série: 1:1.
Oceláři Třinec: Biegl – Jančařík, Sekeráš, Kuntoš, Zetek, Číhal, Hučko – Kaděra, Štraub, Kontšek – Zadina, Král, Novotný – Adamčík, Machulda, Zajonc – Daňo (od 39. navíc Pavelec). Trenéři: Alois Hadamczik a Aleš Mach.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Jantovský, Blažek, Lubina, Melinský – Mudroch, Hejduk, Martinec – Koudelka, Píša (27. Kříž), Cypljakov – Kábrt, Kudrna, S. Procházka. Trenéři: Miloš Říha a Josef Paleček.

Domácí hokejisté i druhý zápas play off proti Pardubicím nezačali dobře a již v 8. minutě inkasovali z hole Stanislava Procházky. Této brance však předcházely dvě slibné šance třineckého Kaděry resp. Zadiny, ale brankář Salfický, který překvapivě vystřídal po včerejším výtečném výkonu Bartu, obě šance zlikvidoval.

V polovině první třetiny se opět do slibné příležitosti dostal Kaděra, ale hostující brankář zůstal opět ledově klidný. O dvě minuty nato měli hosté výhodu přesilové hry, ale tu zahráli tak špatně, že dovolili Štraubovi, aby uvolnil učebnicově Krále, a ten v oslabení vyrovnal. V závěru třetiny měl možnost k strhnutí vedení na stranu domácích Král, jenže nebyl úspěšný. Poté se dostal do dobré střelecké příležitosti Novotný, který přidal druhou branku Třince a poslední slovo v první třetině měl Adamčík – 3:1.

Ve druhém dějství se hra přelévala z jedné strany na druhou a v útočných akcích vynikali oba brankáři. Nejprve hostující Salfický zlikvidoval Zajoncův nájezd a poté se nejlépe orientoval před brankou Třince Jantovský, který snížil. Vyrovnávací gól měl na hokejce Martinec, jenže brankář Biegl zázračně chytil. V polovině utkání se strhla na ledě hromadná bitka, z které vytěžili nejvíce hosté několika dobrými šancemi, ale Biegl byl vždy pozorný.

V závěrečné třetině vsadili hosté vše na útok, čímž domácí celek několikrát zatlačili do hluboké defenzivy. Zlomovým okamžikem byla desátá minuta poslední třetiny, kdy Zajoncova branka odpoutala třinecké od těsného vedení, do čehož je vrátil o minutu nato Martinec. Poslední dvě minuty utkání pardubičtí sevřeli třinecký celek do kleští, ale ten se nakonec ubránil a vyrovnal stav série na 1:1.

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Oproti prvnímu utkání rozhodlo v náš prospěch to, že jsme měli větší vůli po vítězství. Myslím si, že jsme si vypracovali více brankových příležitostí a k odvetám do Pardubic nejedeme předem poraženi.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „I druhý zápas play off byl velice dramatický a pro diváky atraktivní. Z prvního zápasu jsme dovolili domácím víc, aby se prosazovali v naší útočné třetině a ti toho dokonale využili.“