Staropramen extraliga ledního hokeje, 45. kolo, pátek 21.2.1997, Zimní stadion Třinec

5:4
5:2, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 1. Kaděra, 4. Kontšek, 7. Folta, 10. Kacíř, 17. Kontšek – 10. Plášek, 19. Blažek, 22. Hejduk, 25. S. Procházka. Rozhodčí: Bolina – Hauser, M. Charvát. Vyloučení: 8:8, navíc Kaděra (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 5027. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:4.
Oceláři Třinec: Lucák (25. Biegl) – Jančařík, Sekeráš, Kuntoš, Pavelec, Číhal, Zetek, Hučko – Kaděra (16.–26. Machulda), Štraub, Kontšek (22. Novotný) – Zadina, Král, Folta – Kacíř, Piskoř, Adamčík.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Mudroch, Cypljakov, Píša, Kříž – Kudrna, Blažek, Lubina – Hejduk, Plášek, Martinec – Kábrt, Sýkora, S. Procházka – Jantovský, Koudelka, M. Procházka.

Domácí hokejisté si během sedmi minut vytvořili tříbrankový náskok, ale pak málem doplatili na výpadek ve druhé třetině. Hosté z Pardubic zápas zdramatizovali a až do poslední minuty drželi diváky v napětí.

V úvodní třetině Třinec na ledě kraloval. Kaděra už v první minutě doklepl Bartou vyraženou střelu, po něm Kotšek zužitkoval přoihrávku Štrauba přímo z buly a dílo zkázy dokončil Folta, který tečoval Zetkovu bombu od modré. V 10. minutě nejprve Plášek v přesilovce snížil, ale po 32 sekundách Piskoř našel Kacíře a Moravané opět vedli o tři branky. V závěru třetiny Kontšek zvýšil už na 5:1, ale pak už stříleli jen hosté.

Domácí nevyužili ani přesilovou hru pět proti třem, naopak Blažek snížil a Hejduk ze samostatného nájezdu přidal další gól. Tři minuty nato Stanislav Procházka dokonce využil druhou přesilovku hostí a drama vrcholilo.

Nepřesný rozhodčí Bolina dal domácím znovu šanci hrát pět proti třem, ale opět bez efektu. Poslední třetina byla soubojem nervů, z něhož vítězně vyšli domácí hokejisté, kteří ubránili hubený náskok.

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Utkání rozhodl náš výkon v první třetině, kdy jsme vstřelili soupeři pět branek. Největší faul na hokej udělal rozhodčí Bolina, který evidentně provokoval hráče svou ješitností.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Zápas se rozhodl v první třetině, kdy jsme byli nepřipraveni a i když jsme později dotahovali náskok, vývoj z prvního dějství jsme nedokázali zvrátit.“