Staropramen extraliga ledního hokeje, 23. kolo, neděle 24.11.1996, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

4:3
1:1, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 8. Dopita, 26. Vlach, 52. Dopita, 54. Stavjaňa – 9. Lubina, 31. Píša, 48. Koudelka. Rozhodčí: Haber – Pešan, Charvát. Vyloučení: 1:1, navíc Martinec (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 4697. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Vsetín: Čechmánek – Stavjaňa, Jakeš, Jaškin, Srdínko, Divíšek, Veber, Ščerban – Sršeň, Galkin, Hruška – Kratěna, Dopita, Kapusta – Haščák, Vlach, Stantien.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Mudroch, Pácal, Kříž, Cypljakov, Píša, R. Pospíšil – Lubina, Blažek, Jantovský – D. Pospíšil, Martinec, Koudelka – S. Procházka, Plášek, Hejduk.

Utkání začali lépe domácí. Získali územní převahu a při chuti byl zejména Haščák. První šanci spálil nejdříve ve 28. sekundě a pak dvakrát vyzkoušel Bartu ve čtvrté minutě. O čtyři minuty později šel pykat pardubický Mudroch a Dopita – po šachové partii Vlacha se Stantienem – potřeboval jen 90 sekund na to, aby skóre otevřel.

Radost domácích ale netrvala dlouho. Lubina se od červené vydal k sólu, jeho blafák skončil nad Čechmánkovou vyrážečkou a zužitkoval tak vůbec první šanci hostů. Od té chvíle Pardubičtí hru vyrovnali. Po hrubce v rozehrávce Vsetína se sám dostal před Čechmánka David Pospíšil, jenže nastřelil jen jeho klín. Na to zase krásně do šance dostal Haščák Stantiena, ten ovšem těsně minul. Haščák sám pak vzápětí rozezvonil pravou Bartovu tyčku.

Úvod druhé třetiny patřil opět Vsetínu. Stavjaňovu dělovku od modré pardubický gólman sice ještě kryl, ale na následnou Vlachovu střelu už byl krátký – 2:1. Přesně v polovině zápasu zahříval trestnou lavici Kapusta. V početní výhodě Blažek ze šesti metrů vsetínskou branku jen těsně minul, hned z další akce zajistil pohotový Píša vyrovnání a to Pardubické opět vrátilo do útočné hry.

Do konce třetiny stojí za zmínku už jen Koudelkovo nastřelení boční síťky vsetínské branky a další Haščákova šance minutu před sirénou, kdy si pohrál s pardubickou obranou, ale puk už mezi Bartovy betony nepropasoval.

S pozornou obranou hostů si Petra dlouho nevěděla rady a v závěrečné části hry a ve vlastní obraně vyráběla chyby. Špatnou rozehrávku Stantiena zachytil Koudelka a pod padajícím Čechmánkem dal třetí gól hostů.

Jan Neliba (HC Petra Vsetín): „Pardubice dnes byly nepříjemným soupeřem, který dobře bránil. Potýkáme se s tím, že doma hrajeme hůř než na ledě soupeřů. I já bych byl dnes spokojen s bodem, ale v závěru se k nám přiklonilo štěstí a výsledek je takový jaký je.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Z našeho pohledu hráči odvedli vynikající výkon a dodrželi taktické pokyny. O bod nás připravil rozhodčí Haber, když neodpískal faul Haščáka na Pospíšila. Remízu bych považoval za spravedlivý výsledek, ale za výkon všem hráčům děkuji. Vyhrát nad Vsetínem není nikdy lehké.“