Staropramen extraliga ledního hokeje, 6. kolo, pátek 19.9.1997, Zimní stadion města Pardubic

Dukla Jihlava

2:0
1:0, 1:0, 0:0
Branky: 11. Malinský, 38. S. Procházka. Rozhodčí: Pasker – Pokorný, Stulák. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 6487. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Cypljakov, Píša, Mudroch – Hejduk (41. Plášek), Blažek, Jantovský – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Koudelka, Sýkora, Kábrt.
Dukla Jihlava: Novotný – Duben, Ťupa, Morava, Javín, Horáček, Jakeš, Vyhlídal, Zápotočný – Sochorec, Hub, Vlk – Prokůpek, Adamec, Pípa – Dolana, Melenovský, Antoš – Cihlář, Stavjaňa, Mejzlík.

V utkání s tradičním rivalem Duklou Jihlava získali pardubičtí hokejisté letošní druhé extraligové vítězství, když soupeři nepomohl ani návrat zkušeného Dolany z hostování v Havlíčkově Brodě.

Úvodní třetina nabídla neurovnanou hru obou celků. Zejména vojáci hráli hodně nepřesně a chybovali především v přihrávkách. Domácí již s uzdraveným Martincem a Sýkorou sice nehráli o moc lépe, ale byli aktivnější, přesnější v kombinacích, ale také jim chybělo přesné zakončení. Po vedoucí brance Malinského získali pardubičtí výraznější převahu, bohužel bez efektu.

Ve druhé třetině Jihlava přidala, důraznější hrou eliminovala technické přednosti domácích hráčů a překvapivě si vynutila územní převahu. Protože v její hře stále převažovaly chyby a neúčelné kombinace, domácí v klidu přečkali tlak soupeře, aby v závěru třetiny opět převzali taktovku a zvýšili své vedení na dvougólový náskok.

Postaral se o to Stanislav Procházka po učebnicové přihrávce Kudrny. Dukla, která začala utkání se čtyřmi pětkami, v závěrečné třetině zredukovala sestavu do tří formací ve snaze zvrátit vývoj utkání. Diváci viděli stále jen průměrnou hru, ale domácí byli koncentrovanější, nedovolili soupeři využít herní převahy a dobře rozehrané utkání dotáhli do vítězného konce.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to velice urputné utkání. Dnes jsme se soustředili na obranu a vítězství jsme vydřeli. V první třetině jsme si vytvořili pět gólových šancí, ale proměnili jsme jen jednu.“

Karel Dvořák (HC Dukla Jihlava): „Myslím, že jsme sehráli slušné utkání, ale vytvořili jsme si minimum brankových příležitostí a střelecky zklamali. Nejlepším našim hráčem byl nejstarší útočník Vlk.“