Staropramen extraliga ledního hokeje, 3. kolo, neděle 7.9.1997, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

3:2
0:0, 2:2, 1:0
Branky: 31. Galkin, 39. Stavjaňa, 53. Sršeň – 29. Kábrt, 37. Jantovský. Rozhodčí: Poruba – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 4580. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Vsetín: Čechmánek – Stavjaňa, Šafařík, Tesařík, Zubíček, Jaškin, Srdínko – Bělohlav, Vlach, Broš (41. Tomajko) – Sršeň, Galkin, Hruška – Kratěna, Dopita, Kapusta.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Augusta, Pácal, Malinský, Mudroch, Cypljakov, Píša – Rozsíval, Blažek, Jantovský – S. Procházka, Kudrna, M. Procházka – Paleček, P. Sýkora, Kábrt – Janiga.

Hokejisté Vsetín zvítězili i ve druhém domácím utkání v letošní sezóně extraligy, když porazili Pardubice 3:2. O vítězství domácích rozhodl v 53. minutě Sršeň.

Opticky sice domácí začali utkání lépe, ale celou první třetinu se potýkali se střeleckou nemohoucností. V šesté minutě skončila Kratěnova střela na tyčce a Hruškovu dorážku Svoboda kryl a během následné čtyřminutové přesilovky pardubického gólmana dokonce ani neohrozili.

Ve dvanácté minutě spálil šanci Broš, Hruška nedotáhl sólo dokonce a Sršňova bomba rozvlnila jen boční síť branky hostů. Naopak ti to byli, kdo mohli skóre otevřít. V šestnácté minutě Jantovský nádherně uvolnil Rozsívala, jenže ten Čechmánka nepřekonal. Na vlas stejnou akci si vzápětí vypracoval i Kudrna s Malinským, ale dopadli stejně.

Poněkud neurovnaný hokej se hrál i ve druhé třetině a nebýt přesilovek, stav by se zřejmě dlouho nezměnil. Tu první využili hosté Kábrt a otevřel skóre. Pak zahříval trestnou lavici Cypljakov s Píšou (za zbytečné posunutí branky) a domácí Galkin početní převahu pět na tři zužitkoval a vyrovnal po hezké spolupráci s Hruškou.

Ve 37. minutě se pak na Čechmánka, před nímž zůstal jediný vsetínský zadák, vydal Pácal s Jantovským a druhý jmenovaný jej doslova vychutnal. Hosté se však z vedení neradovali dlouho. Těsně před sirénou od modré lehce vypálil Stavjaňa, puk před Svobodou kuriózně nadskočil a bylo vyrovnáno.

Průměrnou hru z obou stran, ke všemu na velmi měkkém ledě, bylo možno vidět i v závěrečné třetině. Za zmínku stojí jen okamžik ze 48. minuty, kdy měl na holi gól domácí Kratěna, ale Svoboda puk zázračně vyrazil. Na Sršňovo doklepnutí o pět minut později ovšem už nedosáhl. A když Pardubičtí nevyužili šanci vyrovnat ani při přesilovce před koncem zápasu, ani při závěrečné power play, připsal si úřadující mistr své druhé, byť hodně upracované vítězství v této sezoně.

Zdislav Tabara (HC Petra Vsetín): „Předpokládali jsme, že Pardubičtí budou hrát se zajištěnou obranou a budou spoléhat na brejky, ale nakonec jsme rádi, že utkání dopadlo tak, jak dopadlo. Hlavně to, že hráči přežili celý zápas ve zdraví až do konce. Připouštíme, že se hrálo téměř na neregulérním ledě.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Do Vsetína jsme přijeli po dvou prohraných zápasech s tím, že se nebudeme snažit otvírat hru. Hlavně jsme chtěli hru rozkouskovat a bránit, ale i dnes nám chyběla trocha štěstí dotáhnout zápas do vítězného konce. Myslím ovšem, že dnes jsme si bod zasloužili.“