Staropramen extraliga ledního hokeje, 44. kolo, neděle 21.2.1999, Zimní stadion města Pardubic

Plzeň

3:3
2:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 12. Malinský (Jančařík), 17. T. Martinec (Kudrna), 40. Jantovský (T. Blažek, S. Procházka) – 8. Navrátil (Kořínek, M. Čech), 20. Řezníček (Kořínek, Navrátil), 48. Musil (Vostřák). Rozhodčí: Balej – Kareš, Pešan. Vyloučení: 11:16, navíc Mikeska, Jantovský – Vlček všichni 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7895. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Čáslava, Píša, Jančařík, Malinský, R. Pospíšil, Pácal – S. Procházka, T. Blažek, Jantovský (41.–51. Rozsíval)– Mikeska (37.–47. Vak), T. Martinec, Kudrna – Koudelka, Plášek, Rozsíval (27. Tvrdík).
Plzeň: Hudáček – Augusta, Hanzlík, Jindřich, Vlček, M. Čech, Řezníček – Volák, D. Pospíšil, Antoš – Jeslínek, Kořínek, Navrátil – Špaňhěl, M. Straka, V. Bednář – od 41. navíc Musil, Vostřák, Geffert.

Remízou skončilo dnešní nepříliš vydařené vystoupení hokejistů Plzně v utkání 44. kola extraligy v Pardubicích. Rozhodčí Balej rozdal celkem 84 minut trestných minut a diváci, mezi nimiž byli i primátoři obou měst, nebyli navzdory tomu, že viděli celkem šest branek, spokojení.

Úvodní třetina byla poměrně rušná. Domácí měli od začátku více ze hry, ale do vedení šli hosté. V osmé minutě potrestal nekrytý Navrátil nedůslednost domácí obrany a otevřel skóre zápasu. Pardubickému celku se vzápětí nabídla velká šance, neboť od páté do čtrnácté minuty hrál přesilovku pět na tři. Domácí ji využili a vyrovnali. Autorem gólu byl Malinský. Hosté v tu chvíli dopláceli na nečistou hru, kterou sudí Balej přísně trestal.

V sedmnácté minutě poslal domácí při vlastním oslabení do vedení Martinec, který zužitkoval ideální přihrávku Kudrny. Plzni se dvě sekundy před koncem třetiny podařilo kontroverzním způsobem vyrovnat. Gólu totiž předcházelo evidentní postavení útočícího hráče v brankovišti. Balej nicméně gól přes protesty domácích uznal. Situace se mu pak ale vymkla z rukou. Aby si udržel respekt, sáhl k dalšímu vylučování. Celkem stačil během prostřední části hry potrestat čtrnáct hráčů, dvěma z nich pak přidal navíc deset minut.

Časté tresty dokonale vyvedly obě mužstva z tempa. Na jediný gól pak čekali diváci až do 40. minuty, kdy se při přesilovce trefil Jantovský. Autor branky z radosti vyhodil do vzduchu hůl a než se nadál, dostal desetiminutový trest.

Hokej se začal hrát opravdu až v závěrečné třetině, v níž rozhodčí to, co předtím trestal, začal v mnoha případech přehlížet. Plzeň v 48. minutě vyrovnala zásluhou Musila. Utkání skončilo remízou 3:3.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Přizpůsobili jsme se plzeňskému stylu hry, který nám nevyhovuje. Naši hráči se pouštěli do osobních soubojů, vyhledávali šarvátky, místo abychom hráli kombinační hru. A když neumíme využít přesilovky pět na tři, nemůžeme vyhrát. Góly jsme dostali po hrubých chybách a v závěru nám docházely síly, protože přesilovky hrály v převážné míře dvě pětky.“

Radim Rulík (HC Keramika Plzeň): „Chtěli jsme si v Pardubicích pojistit definitivně play off. Utkání bylo poznamenáno častým vylučováním a to zápasu neprospělo, protože obě mužstva vstoupila do utkání s velkým nasazením a chtěla odvést dobrý výkon. Ve třetí třetině jsme byli lepší a domácím v ní docházely síly. Nebyli už tak důrazní a to rozhodlo pro nás.“