Staropramen extraliga ledního hokeje, 28. kolo, úterý 8.12.1998, Zimní stadion města Pardubic

Slavia Praha

2:3
0:1, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 23. Vak (Rozsíval, Tvrdík), 26. Rozsíval (Vak) – 15. Divíšek (Bacul), 32. Růžička (Hrbek), 57. Kopecký (Růžička, Novák). Rozhodčí: Haškovec – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 5:10, navíc Novák (Slavia Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 5124. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Barta – Jančařík, Mudroch, Malinský, Kříž, Cypljakov (21. Píša), Pospíšil – Mikeska, Tvrdík, Jantovský (21. Vak) – Rozsíval, Martinec, Kudrna – Procházka, Plášek, Kábrt.
Slavia Praha: Blažek – Novák, Kolařík, Bakula, Jakovenko, Polák, Hejda – Hrbek, Růžička, Sup – Machulda, Kucharčík, Doležal – Sochor, Divíšek, Kopecký – Bacul.

V důležitém utkání o šanci obou týmů na osmé místo ukončila Slavia na pardubickém ledě sérii šesti porážek a připsala si velmi cenné body. O vítězství Pražanů 3:2 rozhodl v 57. minutě útočník Kopecký.

V úvodu utkání měli domácí tradičně více ze hry, ale jejich útoky byly bezzubé a nevedly k vytvoření gólových šancí. Naopak v 9. minutě měl jedinečnou příležitost Růžička, který po chybném vyjetí domácího brankáře Barty trefil před prázdnou brankou jen padajícího Kříže. Na druhé straně v 11. minutě propásl šanci domácí Kudrna, který minul Martincovu přihrávku těsně před Blažkem. V 15. minutě udělali domácí zadáci zbytečný zmatek před svoji brankou a Divíšek pohodlně otevřel skóre.

Pardubickým se nedařilo ani v přesilovkách a gólů se dočkali až ve druhé třetině. Trenéři domácích na druhou třetinu nechali na lavičce Jantovského, na jeho místo poslali Vaka a provedli korektury ve složení jednotlivých útočných formací. Vak se jim za důvěru odvděčil ve 23. minutě vyrovnávací brankou a o tři minuty později připravil šanci na druhý gól domácích Rozsívalovi.

V následujících minutách šla úroveň hry podstatně dolů, Pražané se snažili o její rozkouskování, hráli nečistě a čekali na chyby domácích. Ve 32. minutě se dočkali, když dali domácím lekci z produktivity přesilovek a svoji druhou početní převahu využili k vyrovnání. Pomohl jim k tomu i nejistým zákrokem brankář Barta, který vyrazil puk přímo před sebe a zkušený Růžička pohodlně skóroval.

Závěrečná třetina byla neúprosným bojem. Oba celky se snažily strhnout vítězství za každou cenu pro sebe. Domácí měli více ze hry, ale hosté lepším přechodem do útočné fáze si vytvářeli mnohem nebezpečnější šance než domácí. V 57. minutě zužitkovali nedorozumění při střídání domácích, když Růžička nahrál volnému Kopeckému a ten prostřelil potřetí pardubického brankáře. Domácím nepomohla ani osmdesátisekundová power play.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Ze zápasu jsme byli zbytečně nervózní. Opět se projevila naše neproduktivita ve střelbě: vytvoříme si šance, ale neumíme překonat brankáře a dokonce ani trefit prázdnou branku, jako to bylo při power play. Nedáme–li góly, nemůžeme vyhrát. Když se slávisté dostali do šancí, faulovali, ale my naopak necháme úplně volného hráče ujet a dostaneme rozhodující třetí gól. Jsem zklamaný, protože jsem věřil, že vyhrajeme.“

Richard Farda (HC Slavia Praha): „Chtěl bych poděkovat celému mužstvu za obětavý výkon a doufám, že ta mizérie, kterou jsme dosud měli, je už za námi. Mám výhrady k rozhodčím, protože to, co zde předváděli, není snad ani na úroveň čtvrté ligy.“