Český Telecom extraliga ledního hokeje, 45. kolo, neděle 20.2.2000, Zimní stadion města Pardubic

Znojmo

6:3
4:1, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky: 1. Tvrdík (T. Blažek, Lubina), 2. Matějovský (P. Sýkora), 11. Lubina (Tvrdík, Pácal), 14. P. Sýkora (Koudelka, A. Novotný), 34. Lubina (Píša), 38. Píša (T. Blažek, Lubina) – 20. Havíř (Uram), 46. Fink (Pazourek), 57. Soudek (Pucher). Rozhodčí: Husička – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 9000 (vyprodáno). Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Kántor, Jančařík, A. Novotný, Mudroch, od 45. navíc Mosnár, Záleský – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka, od 45. navíc Kolář, Kábrt, A. Hemský.
Znojmo: L. Kudrna (2.–41. Kuběna) – Jakeš, Valko, Soudek, Havíř, Kumstát, Heš, od 45. navíc Petlák – Vorel, P. Kaňkovský, Haman – Plášek, Pucher, Uram – Mil. Procházka, Pazourek, Fink, od 30. navíc Bělohlávek, Kastner, Freibauer.

Hokejisté Pardubic porazili v zápase dvou aspirantů na poslední, osmé volné místo zaručující postup do play off Znojmo 6:3, když o své výhře rozhodli čtyřmi góly již v první třetině. Domácí, na jejiž vítězství se dvěma góly a dvěma asistencemi podílel Lubina, tak ztrácí na osmé místo, které drží právě Znojemští, dva body.

Pardubičtí měli doslova raketový nástup do zápasu a už po 102 sekundách vedli dvoubrankovým rozdílem a donutili znojemského brankáře Kudrnu k odjezdu na střídačku. Domácí hráli i nadále ofenzívně a soupeř se stačil bránit často pouze za cenu nedovolených zákroků. Přesilovly však Východočechům dnes nešly.

V jedenácté minutě připravil ideální šanci Tvrdík Lubinovi, který nezaváhal, a teprve poté se hosté dostali do náznaku brankových šancí. Pardubický brankář Svoboda ale Pláškovu a Uramovu příležitost zmařil. Brankovou tečku domácích v první třetině udělala skvělá individuální akce Petra Sýkory znamenající čtvrtou branku. Hosté se částečně prosadili až v závěru třetiny. První přesilovku pět na tři sice nevyužili, ale 27 sekund před koncem úvodní části hry se přece jen prosadili.

Ve druhé třetině se obraz hry zcela nečekaně změnil. Domácí přestali hrát a tím se otevřelo pole pro Znojemské. Ti si vytvořili řadu šancí, byli aktivnější a Pardubičtí se často jen se štěstím bránili. Znojemští začali do poloviny utkání hrát se čtyřmi útoky, ale v době největšího náporu při početní převaze inkasovali popáté.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to třetí náročné utkání v pěti dnech, a tak jsme ho chtěli rozhodnout už na začátku hry. To se nám povedlo. Potom jsme šli fyzicky trochu dolů, ale hru jsme měli pod kontrolou.“

Milan Chalupa (HC Excalibur Znojemští Orli): „Čekali jsme, že domácí v první třetině vyvinou velký tlak, a to se také stalo. Utkání rozhodly výkony brankářů v první třetině. Potom domácí pod dojmem dostatečného náskoku trochu polevili, my jsme měli více šancí, a kdybychom byli důraznější, mohli jsme dát více gólů.“