Český Telecom extraliga ledního hokeje, 42. kolo, středa 16.2.2000, Paegas Arena

4:3
2:1, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 1:17 Zelenka (J. Hlinka), 10:33 Kratěna (Broš, V. Novák), 41:08 Nedvěd (Broš), 45:19 Nedvěd (Kratěna, Broš) – 17:20 Tvrdík (T. Blažek, Lubina), 35:31 Kudrna (S. Procházka, M. Filip), 48:44 Koudelka (P. Sýkora, Matějovský). Rozhodčí: Husička – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5485. Střely na branku: 36:49. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.
Sparta Praha: Bříza – M. Sýkora, Kučera, Ptáček, Šrek, Nedvěd, Benýšek – Výborný, P. Martinec, Vůjtek – Zelenka, J. Hlinka, Žemlička – Kratěna, Broš, V. Novák – Havelka, Chabada, Eiselt.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Kántor, Jančařík, A. Novotný, Mosnár (30. Mudroch) – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, M. Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.

Dvěma góly, kterými získal v úvodu závěrečné třetiny rozhodující náskok, pomohl obránce Jaroslav Nedvěd k vítězství Sparty v dohrávce 42. kola hokejové extraligy nad Pardubicemi 4:3. Pražský tým již v 15 zápasech doma nepoznal hořkost porážky a vede nejvyšší soutěž před druhým Vsetínem o šest bodů.

Sparta v úvodu Východočechy zatlačila a hned ve druhé minutě se dočkala vedoucí branky, když rozjetý Zelenka zamířil od modré přesně k tyči. Hosty však inkasovaný gól nevyvedl z míry a sparťanský gólman Bříza musel dokazovat své umění při střelách Novotného, Blažka a Procházky. Rovněž díky němu nepotrestal Filip chybu Kučery. Sparta vytěžila z minima maximum a Kratěna v polovině úvodní třetiny zvýšil. Hosté však byli nadále aktivnější a Pražané mohli za vedení děkovat Břízovi, jenž pustil až v 18. minutě dorážku Tvrdíka. Jinak si připsal v úvodní třetině 23 úspěšných zákroku.

I druhou třetinu začala Sparta náporem, k němuž jí pomohlo vyloučení Kántora. Hostujícího brankáře Svobodu ale výrazněji neohrozila a naopak šance na vyrovnání měli ve 26. minutě Procházka s Koudelkou. Pojistit náskok domácích pak mohl v oslabení Žemlička, jeho střela však skončila na horní tyči pardubické branky. Vzápětí ještě minul odkrytou klec hostí Kratěna, což vzápětí potrestal Kudrna a vyrovnal.

Ve 38. minutě se sice rozsvítilo za Svobodovou brankou červené světlo, ale puk dovezl padající Novák za čáru i s pardubickým gólmanem a po poradě s videorozhodčím sudí Husička branku neuznal.

Po 68 sekundách závěrečné části se již domácí dočkali a Nedvěd střelou od modré překonal Svobodu. O čtyři minuty později se opakovala navlas stejná situace, pouze Nedvědovu projektilu pomohla v cestě do sítě pravá tyč pardubické branky. Naději dal hostům ještě ve 49. minutě Koudelka, ale na důležitý bod Pardubičtí nedosáhli.

Pavel Hynek (HC Sparta Praha): „Nemohli jsme se dostat do tempa a soupeř toho využil. Zbytečně jsme sice ztratili náskok, ale dva body jsou pro nás důležitější. Nástup po reprezentační přestávce je pro nás vždy těžký, protože se sejdeme kompletní až den před zápasem. Po první gólu jsme si počínali trochu lehkovážně, soupeř však hrál s velikým úsilím.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Neodehráli jsme špatný zápas a byli jsme favorizované Spartě minimálně vyrovnaným soupeřem. Měli jsme více šancí, ale rozhodl výkon brankářů. Bříza totiž zachytal výborně. Alespoň bod bychom si zasloužili.“