Český Telecom extraliga ledního hokeje, 46. kolo, neděle 18.2.2001, Zimní stadion Třinec

3:5
1:1, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 10:56 Meluzín (Jánoš, Janků), 22:54 Slavík (Janků, Jánoš), 54:06 Zadina – 6:35 T. Blažek (Lubina), 30:30 Mikeska (Dvořák, Janecký), 49:19 Janecký (P. Sýkora), 58:39 Tvrdík (S. Procházka), 59:46 T. Blažek (Kudrna). Rozhodčí: Havlík – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6, navíc Jánoš – Svoboda oba 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 4308. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5.
Oceláři Třinec: Vojtek – Zetek, Slavík, Cartelli, Gřegořek, Vlk, R. Procházka – Janků, Jánoš, Meluzín – Zadina, R. Král, Skořepa – Kapuš, Daňo, Němčický – Appel, Moskal, Marek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Dvořák, Pácal, Malinský, Jančařík, Duben, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Filip, S. Procházka.

Dva inkasované góly v samotném závěru připravily hokejisty Třince o naději na bodový zisk v extraligovém utkání 46. kola s Pardubicemi, které se i díky skvělému výkonu brankáře Adama Svobody odvezly vítězství 5:3.

Počáteční aktivita hostů slavila úspěch, neboť v sedmé minutě po brejku Lubiny s Blažkem se poprvé měnilo skóre. Domácí, kteří nasadili do hry čtyři formace, srovnali krok a o chvíli později i výsledek. Důrazný Jánoš vybojoval v rohu puk pro Meluzína a ten trefil přesně horní růžek Svobodovy svatyně. Třinec, bojující o účast v play off, hrál vzápětí 79 sekund přesilovku pěti proti třem, ovšem Pardubice se ubránily a bez úhony přežily i příležitost Skořepy.

Po přestávce Oceláři zredukovali hru na tři formace a výrazně zvýšili obrátky. Z jejich náporu rezultovala i vedoucí branka, o kterou se postaral od modré čáry Slavík. Jenže další příležitosti Třinečtí neproměnili, když asi nejblíže ke gólu byl Appel a domácí za to stihl v polovině zápasu krutý trest. Dvořákovu střelu Vojtek jen vyrazil k Mikeskovi, který protlačil puk za brankovou čáru. Oceláře inkasovaná branka nesrazila do kolen, naopak v následujících minutách jejich šance přicházely jedna za druhou. Svoboda v brance Východočechů však byl excelentní a prostupně zmařil nájezdy Skořepy, Janků i Kapuše.

V dramatické třetí třetině chtěla obě mužstva rozhodnout, takže o zajímavé momenty nebyla nouze. Nebezpečnější byli hosté a Vojtek podržel svůj tým při šanci Mikesky i gólové přihrávce Janeckého na Sýkoru. Stejní hráči si ovšem kombinaci zopakovali v 50. minutě a zkušený Janecký věděl, jak se šancí správně naložit. Pardubice pak nevyužily několik slibných možností a potrestal je za to Zadina, který pohotovou střelou oslavil své 29. narozeniny. Přesto Třinec na bod nedosáhl. Závar před Vojtkem využil Tvrdík a v samém závěru Blažek definitivně pohřbil naděje zdecimovaného domácího týmu. Třinec si tak hodně zkomplikoval svůj boj o účast v elitní osmičce.

Vladimír Vůjtek (HC Oceláři Třinec): „Rozhodla druhá třetina, kdy jsme trestuhodně zahodili několik čistých šancí. Nasazení se hráčům upřít nedalo, ale bez branek se na vítězství pomýšlet nedá.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „První třetina nebyla z naší strany špatná, ale ve druhé části se nám přestalo dařit. Dělali jsme hrubé chyby, které naštěstí domácí nedokázali potrestat. Třetí část jsme takticky zvládli, a když Třinec otevřel hru, dokázali jsme toho využít.“