Český Telecom extraliga ledního hokeje, 45. kolo, pátek 16.2.2001, Zimní stadion města Pardubic

Slavia Praha

5:2
2:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 2:22 Píša (Janecký), 11:47 Lubina (Malinský, J. Kudrna), 27:13 Janecký (Tvrdík, Duben), 33:10 Lubina (Malinský, T. Blažek), 59:43 P. Sýkora (Janecký) – 22:13 Alinč (Klobouček, Rousek), 43:38 P. Martínek (Klobouček, Alinč). Rozhodčí: Brada – P. Fiala, Matějček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 7240. Střely na branku: 48:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, Duben, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Filip, Kábrt.
Slavia Praha: Málek – P. Kadlec, Hejda, P. Martínek, Pojkar, J. Novák, Snopek – Ujčík, Branda, Tomica – Kotásek, Hübl, Čermák – Klobouček, Alinč, Rousek.

Série osmi vítězství hokejistů Slavie skončila dnes na pardubickém ledě. Domácí zásluhou lepšího výkonu v první i v druhé třetině připravili soupeři porážku 2:5 a zkomplikovali mu tak cestu za postupem do elitní osmičky.

Východočeši začali velkým náporem a celou úvodní třetinu měli ve své režii. Už v třetí minutě je Píšova dělovka dostala do vedení, které v 12. minutě zvýšil Lubina gólem v přesilovce. Pardubičtí jasně přehrávali Slavii rychlostí i důrazem a vytvářeli si další gólové šance, ale zbytečnou kombinací místo pohotové střelby je neproměňovali.

Slavia se dostala do hry v 23. minutě, kdy si domácí Svoboda srazil nepříliš prudkou Alinčovu střelu do branky. Laciný gól Pražany povzbudil, přidali na důrazu a vyrovnali hru. V 28. minutě se ale znovu prosadili domácí zásluhou Janeckého a od této chvíle patřily otěže zápasu znovu pardubickému celku, i když některé nejisté zásahy jeho brankáře Svobody nahrávaly Pražanům.

Největší šanci Slavie zahodil v 32. minutě zcela volný Kotásek, který trefil jen prázdné ruce domácího brankáře. V 34. minutě si domácí zopakovali situaci při druhé brance a Lubina tečí Malinského střely získal svému mužstvu již tříbrankový náskok. Slavii, která se postupem času znovu dostala pod tlak, podržel v závěru třetiny brankář Málek, jenž se vyznamenal zejména při akcích Sýkory a Janeckého.

Ve 44. minutě Slavia laciným gólem po další Svobodově chybě snížila náskok domácích, kteří následně znervózněli a umožnili Pražanům vyrovnat hru. Pardubičtí teprve v závěrečných minutách dali vyniknout brankáři Málkovi, který byl jednoznačně nejlepším hráčem hostů. Slavii nevyšla závěrečná power play, při které domácí zpečetili vítězství pátým gólem.

Rozhodčí Oldřich Brada tímto utkáním ukončil aktivní činnost mezi prvoligovými sudími. Od kapitána domácího týmu Janeckého dostal na památku pardubický dres.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Potřebovali jsme body jako sůl, abychom udrželi kontakt s první čtyřkou. Ve druhé třetině jsme polevili, ale závěrečná už byla pod naší kontrolou.“

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Do Pardubic jsme jeli s vědomím, že nás čeká těžké utkání. Domácím vyšel začátek, my jsme se zlepšili ve druhé třetině, ale další obdržené branky nás opět srazily. V závěru Pardubice kontrolovaly hru a zaslouženě vyhrály.“