Český Telecom extraliga ledního hokeje, 22. kolo, úterý 14.11.2000, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

7:3
2:0, 4:2, 1:1
Branky a nahrávky: 7:12 Šimánek (Benák, Kotalík), 7:52 Brabenec (Rob, Turek), 22:36 Štrba (Bělohlav, Čierny), 24:39 Šimánek, 36:27 Šimánek (Kotalík), 38:51 Martínek (Turek, Brabenec), 48:24 Turek (Brabenec) – 29:17 Janecký (Mikeska, Rolinek), 39:27 Blažek (Tvrdík, Mudroch), 40:48 Lubina (Tvrdík). Rozhodčí: Homola – Čech, Kalivoda. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:0. Diváci: 3320. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:3, 7:3.
České Budějovice: Čapek – R. Suchánek, R. Martínek, Čierny, Jindra, Jasečko, Benák – Rob, Turek, Brabenec – Bělohlav, V. Nedorost, Štrba – V. Král, Kotalík, Šimánek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Duben, Pácal, Novotný, Divíšek, Malinský, Mudroch – Rolínek, Janecký, Mikeska – Kudrna, Filip, S. Procházka – Tvrdík, T. Blažek, Lubina.

Třemi góly pomohl teprve dvaadvacetiletý útočník Jiří Šimánek hokejistům Českých Budějovic k vysokému vítězství nad lídrem tabulky z Pardubic. Sedm gólů ještě letos Jihočeši žádnému soupeři nenastříleli.

Pardubičtí začali až příliš profesorsky a domácí zjevně podcenili. Naopak Jihočeši hráli s maximální zodpovědností a oproti minulým zápasům i s větším důrazem. Takový recept se jim osvědčil již v prvním dějství, kdy dokázali dvakrát během čtyřiceti vteřin pokořit laxně hrající Východočechy. Ti hráli špatně i přesilové hry. Jen v první třetině měli třikrát početní výhodu a za šest minut vystřelili na branku domácích nebezpečně pouze jednou.

Jihočeši byli jasně lepším týmem i ve druhé dvacetiminutovce. Postupně zvýšili na čtyřgólový rozdíl, a až potom se dostali poprvé hosté Janecký. S velkou střeleckou potencí hrající Šimánek svou třetí brankou v zápase opět zařídil čtyřgólové vedení Jihočechů a potom už prakticky nebylo o co hrát. Po Turkově přesné přihrávce byl úspěšný i reprezentační obránce Martínek.

Domácí se pak nechali trochu ukolébat jasným vedením a Východočechům se podařilo na přelomu druhé a třetí třetiny upravit skóre. Závěr se dohrával v klidu, protože o bodech bylo dávno rozhodnuto.

Jan Tlačil (HC České Budějovice): „Celou reprezentační přestávku jsme se na utkání připravovali a výsledek se dostavil. Mužstvo zahrálo podle našich představ. Podstatně jsme zvýšili důraz a pohyb. Hráči si demokraticky zvolili nového kapitána. Po Bělohlavovi se jím stal Suchánek.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Domácí si na nás smlsli. Byli jsme dnes hodně lehkým soupeřem. Nadělali jsme spoustu chyb v obraně, soupeř byl lepší v pohybu, nasazení i důrazu. Brankáře jsme nechali na ledě až do konce, protože je mladý, potřebuje chytat a z branek jej neviním. Hráči v poli mu situaci vůbec neusnadnili.“