Český Telecom extraliga ledního hokeje, 21. kolo, neděle 5.11.2000, Zimní stadion města Pardubic

2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 10:58 T. Blažek (Jančařík, Tvrdík), 51:28 Jančařík (Duben, Janecký) – 30:40 Vostřák (J. Straka, Kořínek). Rozhodčí: Bolina – Bláha, Charvát. Vyloučení: 6:8, navíc Píša (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8335. Střely na branku: 54:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša (34. Mudroch), Pácal, Duben, Jančařík, A. Novotný, Divíšek – Rolínek, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
Plzeň: Salfický – Dobrovolný, Řezníček, Toužimský, Martin Čech, Hanzlík, Špelda – Vostřák, M. Sýkora, Pospíšil – A. Nedorost, J. Straka, Antoš – Dvořák, Kořínek, Žůrek.

Brankou v 52. minutě rozhodl obránce Jančařík o výhře Pardubic nad Plzní 2:1. Pardubice tak i v jedenáctém zápase v letošní sezóně na domácím ledě udržely neporazitelnost a reprezentační přestávku přečkají na prvním místě extraligy.

Pardubice začaly aktivněji a větším důrazem si vytvořily v první třetině výraznou převahu. Zejména při hře Janeckého útoku byl plzeňský brankář Salfický v nejvyšší pohotovosti. Západočeši spoléhali na rychlé protiútoky, ale ty likvidovali pozorně bránící domácí hráči a se střelami z dálky si suverénně poradil Svoboda.

Vedoucí branku domácích dal v 11. minutě Blažek při přesilovce, která trvala jen 15 vteřin. V závěru první třetiny se několikrát vyznamenal Salfický, jemuž mohli hosté děkovat, že první dvacetiminutovku prohráli pouze rozdílem branky.

V druhé části to byli naopak Západočeši, kteří si nátlakovou hrou vynutili výraznou převahu, ale v 24. minutě málem inkasovali podruhé. Mikeska po ideální přihrávce Janeckého z vyložené pozice minul plzeňskou branku. Velkou příležitost k vyrovnání měli hosté při vyloučení Rolínka ve 26. minutě, ale domácí se s notnou dávkou štěstí ubránili.

Ve 30. minutě ujel Pospíšil, ale ztroskotal na pozorném brankáři Svobodovi. Hosté se dočkali v 31. minutě, když přísné vyloučení Janeckého potrestal Vostřák. I přes šance na obou stranách v závěru druhé třetině se skóre nezměnilo

Třetí třetinu zpočátku poznamenala hra na jistotu, oba soupeři čekali na chybu protivníka. Rozhodnutí přinesla 52. minuta, ve které domácí dali při vlastním oslabení vítěznou branku. Zásluhu na tom měl Janecký, který přihrávkou vyslal do akce obránce Dubna s Jančaříkem a posledně jmenovaný se štěstím překonal Salfického.

V závěru mohli domácí vedení ještě zvýšit, ale šance Mikesky a Janeckého při power play zůstaly nevyužity.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Počítali jsme s tím, že to bude těžké utkání. Měli jsme za sebou sobotní zápas v Třinci, náročnou cestu domů, ale hráči vše vydrželi a bojovali do konce ze všech sil. Vyhráli jsme zaslouženě.“

Radim Rulík (HC Keramika Plzeň): „Těžko se mi toto utkání hodnotí. Podali jsme dobrý výkon a myslím si, že jsme mohli vyhrát.“