Český Telecom extraliga ledního hokeje, 14. kolo, neděle 15.10.2000, Městský zimní stadion

Rytíři Kladno

1:1, 1:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 13:30 Klimt, 37:06 Gardoň (Klimt), 62:47 Klimt (Kruliš, Dlouhý) – 15:05 T. Blažek (Tvrdík), 57:49 Lubina (Jančařík). Rozhodčí: J. Dvořák – Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 7:8, navíc T. Blažek 10 minut osobní trest, Mikeska (oba Pardubice) osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2044. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Rytíři Kladno: Pinc – Kříž, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Táborský (42. Boháček), Skuhrovec – L. Svoboda, Jiří Kameš, Geffert – Horna, Gardoň, Klimt – Sedlák, Plekanec, L. Vlček.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska (30. Kábrt) – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.

Hokejisté Kladna porazili doma v prodloužení Pardubice 3:2 a navázali tak na páteční výhru v nastaveném čase v utkání proti Českým Budějovicím. Výrazně se o úspěch proti Pardubicím postaral útočník Klimt, autor dvou gólů a jedné asistence.

Od úvodních minut se hrál rychlý hokej a Kladenští předčili hosty bojovností a důsledným napadáním po celém hřišti. Navíc měli domácí hned v úvodu dvakrát přesilovku, ale v největší šanci nedokázal Geffert trefit odkrytou branku. Přesto se Kladno ujalo vedení, když v oslabení při vyloučení Táborského využil Klimt chyby obránce Novotného a po sólu z vlastní obranné třetiny překonal brankáře Bartu. Pardubice však během dvou minut vyrovnaly, když se z úhlu trefil Blažek.

Kladenští hráči převzali iniciativu po vyloučení Mikesky, který po několikanásobném napomínání dostal trest do konce utkání, a ve 38. minutě jim Gardoň získal opět vedení. Náskok mohli pojistit Kameš s Geffertem, ale Bartu nepřekonali. Vzápětí při vyloučení Pácala opět domácí tlak nevyužili a neuspěl ani obránce Mádl. Navíc se pak nechal kladenský kapitán v 58. minutě vyloučit a Lubinovi stačilo pět sekund na vyrovnání.

Hned v úvodu prodloužení mohl rozhodnout hostující Sýkora, Pince však nepřekonal. Při vyloučení Blažka zařídil výhru domácím Klimt, jenž dostal ideální přihrávku od Kruliše a bekhendem nedal Bartovi šanci. Kladno ještě doma nevyhrálo v normální hrací době, přesto se dostalo z posledního místa.

Petr Fiala (HC Vagnerplast Kladno): „Měli jsme ze soupeře respekt, proto jsme hráli se zajištěnou obranou. Myslím, že jsme mohli utkání vyhrát v normální hrací době. Hráčům určitě výhra pomohla psychicky.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hrál se bojovný hokej, a proto to nebyl moc pohledný hokej. Agresivita domácích narušila naši disciplinovanost. Nakonec musíme být s bodem spokojeni.“