Český Telecom extraliga ledního hokeje, 51. kolo, neděle 3.3.2002, Zimní stadion Litvínov

Litvínov

4:1
1:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 13:52 Ťupa, 21:56 Gombár (Trávníček, Šulc), 25:12 Riečičiar (L. Havel, Lezo), 42:21 L. Havel (Riečičiar) – 24:52 M. Sýkora (Lubina, Blažek). Rozhodčí: Bolina – Čech, Kareš. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3952. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Litvínov: Pinc – Kroupa, Divíšek, Gýna, Ťupa, M. Nosek, Kuntoš – Kubinčák, Filip, Rousek – Klíma, T. Martinec, Kotrla – Trávníček, Šulc, Gombár – L. Havel, Lezo, Riečičiar.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Tvrdík, Rolinek, Pospíšil.

Větší hokejové nasazení a lepší důraz v koncovce rozhodly o důležitém vítězství Chemiků nad Pardubicemi, po němž mají Litvínovští kolo před závěrem základní části před Kladnem tříbodový náskok.

K důležitému zápasu nastoupili domácí bez zraněného Proroka s cílem získat potřebné body. Začátek zápasu sice patřil hostujícímu celku, ale pak se Litvínov vzpamatoval a větší obětavostí a také častější střelbou ohrožoval Salfického v pardubické brance. Ten odolal při přesilovce v 7. minutě, ale když se hrálo v plném počtu, byli to hosté, kteří zásluhou olympionika Sýkory ohrozili Pince. Další gólovou šanci měl hosté ve 13. minutě poté, co Ťupa špatně rozehrál, ale Pinc byl opět pozorný. Chybu Ťupa napravil o minutu později, když vymetl „šibenici“ Salfického branky a poslal domácí do vedení.

Druhou část začali lépe domácí a Gombár zvýšil vedení, ale hosté z přesilovky snížili. Za dvacet vteřin však opět vedli domácí o dvě branky, když úspěšným střelcem byl Riečičiar. Po této brance se hra oboustranně přitvrdila, a tak musel hráče uklidnit rozhodčí Bolina, který ve 35. minutě vyloučil domácí Gombára a brankáře Pince, hostům pak Rolinka na dvě plus dvě minuty. Domácí bojovnějším výkonem udrželi dvoubrankové vedení až do závěru třetiny.

V závěrečné třetině nebylo vidět mnoho pěkného hokeje a jen jediná branka, kterou dal ve 43. minutě Havel po pěkné akci Riečičiara.

Josef Beránek (HC Chemopetrol Litvínov): „V zápase jsme se dostávali často do přečíslení, které jsme na rozdíl od jiných utkání dokázali brankově využít. Musím hráče pochválit za bojovnost, která na hosty platila.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Udělali jsme v zápase mnoho chyb a s takovým výkonem, jaký jsme zde předvedli, se nedá utkání vyhrát.“