Český Telecom extraliga ledního hokeje, 47. kolo, úterý 5.2.2002, Arena Pardubice

5:5p
2:1, 2:3, 1:1 – 0:0
Branky a nahrávky: 5:12 Lubina (T. Blažek), 14:08 P. Sýkora (Vyhlídal), 22:49 P. Sýkora (Pácal, Vyhlídal), 23:44 Rolinek (D. Pospíšil, Tvrdík), 45:19 M. Sýkora (T. Blažek) – 2:17 Kašpařík (Chabada), 21:38 Ptáček (J. Hlinka), 29:03 Zelenka (Žemlička, J. Hlinka), 37:37 J. Hlinka (Zelenka), 49:08 Chabada (Kratěna). Rozhodčí: Bolina – Hauser, Sichrovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 45:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Rolinek, D. Pospíšil.
Sparta Praha: Bříza – Nedvěd, Srdínko, Ptáček, Jan Hanzlík, Richter, Šrek – Kratěna, Kašpařík, Chabada – Zelenka, J. Hlinka, Žemlička – Havelka, Sivek, Bělohlav.

Ani v Pardubicích neztratila pražská Sparta neporazitelnost a po remíze 5:5 již nepoznala přemožitele v šestnácti utkáních hokejové extraligy v řadě. Na druhé Východočechy si tak vedoucí celek tabulky udržel v přímém souboji jedenáctibodový náskok. Sparta tak jako první tým dosáhla hranice sta bodů za sezonu.

Utkání začalo pěkně zostra a už v úvodní minutě měli oba soupeři po jedné vyložené gólové šanci. V 3. minutě již otevřeli hosté skóre, když chyby domácí obrany využil Kašpařík. Pardubické hráče gól nedeprimoval, zvýšili tlak a za tři minuty po pěkné individuální akci Lubina vyrovnal. Pardubický střelec si doslova pohrál se sparťanskou obranou a nedal Břízovi šanci.

Vyrovnávací gól ještě zvýšil úsilí domácích, kteří získali výraznou převahu a jejím výsledkem byl v 15. minutě druhý gól. Po úniku z poloviny hřiště kolem soupeřových zadáků se razantní střelou prosadil Petr Sýkora. Sparta po této brance přidala na agresivitě a ve 22. minutě Ptáček srovnal skóre. Vzápětí ale Pardubice získaly dvougólový náskok. Nejprve Petr Sýkora prokázal pohotovost před Břízou, za jehož záda vrátil Pácalovu střelu, potom Rolínek šikovně objel sparťanskou branku a překvapil Břízu.

Sparta snížila v 30. minutě po možná ofsajdovém Hlinkově postavení, ale při gólu neměl čisté svědomí ani pardubický brankář Salfický. Důraz soupeře nutil domácí k chybám a v závěru třetiny bylo opět vyrovnáno. V 38. minutě potrestal sérii nepřesností v pardubické obraně svou patnáctou letošní extraligovou brankou Hlinka.

Třetí třetinu začala Sparta tlakem, přesto po náhodné akci v 46. minutě získaly Pardubice znovu vedení, když Bříza školácky pustil střelu Michala Sýkory téměř z půlky hřiště. O čtyři minuty později se musel červenat zase domácí Salfický, který si neporadil s lehkou Chabadovou střelou. Sparta byla nadále důraznější v osobních soubojích a měla mírnou herní převahu.

Domácím se nabídla šance rozhodnout zápas v 56. minutě při vyloučení Hlinky, ale ještě před jeho návratem v 58. minutě oslabil domácí tým zbytečným vyloučením Mudroch. V oslabení pak ujel pardubický Lubina, ale sparťanskou branku netrefil. Ani v prodloužení se pak již na stavu 5:5 nic nezměnilo.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Výborný zápas ukázal, že spolu hrála mužstva ze špičky tabulky. Mrzí mě, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.“

Václav Sýkora (HC Sparta Praha): „Jeli jsme sem s cílem neprohrát, to se nám podařilo. Domácí ukázali svou sílu v útoku, my jsme využili jejich chyb, a díky tomu je výsledek takový. Jsem s remízou spokojen.“