Český Telecom extraliga ledního hokeje, 36. kolo, pátek 4.1.2002, Městský zimní stadion

Rytíři Kladno

4:2
2:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 12:011 Klimt (J. Dlouhý), 19:06 Gardoň, 39:44 Chartnúch, 59:40 Gardoň (Klimt, Horna) – 15:43 M. Sýkora (J. Kudrna, Lubina), 43:09 J. Kudrna (T. Blažek, M. Sýkora). Rozhodčí: Vokurka – Čech, Kalivoda. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 1853. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Rytíři Kladno: Horčička – Chatrnúch, J. Dlouhý, Cartelli, Ševc, Kruliš, Skuhrovec – Horna, Gardoň, Klimt – L. Svoboda, Skuhravý, Geffert – Kysela, Jiří Kameš, M. Havel – Kalla.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský – P. Sýkora, Janecký, Tvrdík (41. Mikeska) – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Koukal (41. Rolinek), D. Pospíšil, S. Procházka.

Čtvrté vítězství v sezóně vybojovali kladenští hokejisté, když v 36. kole extraligy porazili Pardubice 4:2 a přerušili tak sérii šesti zápasů bez výhry. Domácí vstřelili tři góly v posledních minutách jednotlivých třetin.

Kladno začalo ukázkovou akcí, když si za beky nabruslil Kysela, ale z mezikruží trefil jen tyč Svobodovy branky. Domácí pak hráli dvě přesilovky, jenže se nedostali ani k jedné střele. Příčinou však byla i jejich vlastní nemohoucnost, protože hosté předváděli mdlý hokej bez špetky nasazení a ochoty bojovat. Zákonitě přišel trest, když Klimt přejel červenou čáru a nechytatelnou dělovkou vymetl horní roh Svobodovy branky.

Pardubice pak přece jen přidaly a Michal Sýkora pohotově napálil odražený kotouč za Horčičkova záda. Hosté navíc hráli 69 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale s nulovým efektem. V poslední minutě třetiny si pak vybral slabší chvilku Svoboda, když za vlastní brankou přihrál protihráči Gardoňovi, který bez potíží zasunul darovaný puk mezi tyče.

Druhé dějství odstartovaly dvě příležitosti hostů, ale Horčička se v kladenské brance překonával. Domácí se rozhodně nechtěli smířit jen s obranou těsného náskoku, naopak vyráželi k rychlým kontrům, ale Kameš napálil pouze pardubického gólmana, stejně jako později Kysela.

Středočeši hráli velmi obětavě, mnohdy se vrhali do soupeřových střel či přihrávek a spoléhali na pozorného Horčičku, jenž lapil stoprocentní šance Mudrocha a Petra Sýkory. Ledovou sprchou pak byla pro hosty dorážka Chatrnúcha, který 16 vteřin před druhou sirénou vstřelil třetí gól Kladna.

Větší důraz, nasazení a rychlost, atributy využívané hosty i v předchozích minutách, přinesly Východočechům ovoce v úvodu poslední třetiny. Po "ťukesu" ve středním pásmu zamířil přesně pod horní tyč kladenské branky Kudrna. Gól vnesl do hry nový náboj, domácí Skuhravý trefil horní tyč, Východočeši si vytvořili několik šancí v přesilovce, ale v té největší Kudrna netrefil prázdnou branku.

V závěru utkání se hrál oboustranně velmi dobrý hokej, šance střídala šanci. Gardoňovu příležitost pardubický Svoboda lapil, o možnost tlaku v závěru se ale hosté připravili dvěma zbytečnými vyloučeními. V poslední minutě pak Gardoň zpečetil výhru Kladna, přičemž z tříbodového zisku se Středočeši radovali naposledy přesně před měsícem.

Jaromír Šindel (HC Vagnerplast Kladno): „Vítězství je velký úspěch pro naše mužstvo, zvláště když jsme porazili Pardubice. Prvním vítězstvím jsme naplnili novoroční předsevzetí, které znělo vyhrát jedenáct zápasů.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Udělali jsme spoustu chyb v obraně, ale na druhé straně jsme promarnili mnoho šancí. Často jsme stříleli na prázdnou branku, ale trefit jsme ji nedokázali.“