Český Telecom extraliga ledního hokeje, 24. kolo, úterý 20.11.2001, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

4:2
1:0, 2:2, 1:0
Branky a nahrávky: 3:41 Hudler (Kucharczyk, Polák), 23:02 Kotásek (Vlach, Vaic), 37:53 Kuboš (Štrbák, Vaic), 58:24 Demel (Veselý, Vlach) – 21:12 T. Blažek, 27:20 Lubina (D. Pospíšil). Rozhodčí: Haber – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 3028. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Vsetín: Pešat – Šafařík, Štrbák, Kuboš, Hriňa, Polák, Vašut – Kotásek, Vlach, Demel – Veselý, Hudler, Kucharczyk – Vampola, Vaic, Streit.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, M. Duben, Malinský – Tvrdík (41. Průcha), Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Rolínek, D. Pospíšil, S. Procházka.

Hokejisté Vsetína porazili ve 24. kole extraligy vedoucí Pardubice 4:2 a prodloužili svou sérii bez prohry na šest utkání.

Valaši se do lídra tabulky pustili od podlahy. Vynutili si tlak a hned jejich první vážnější akce skončila zásluhou Hudlerova golfového úderu ve Svobodově síti. Profesorsky hrající Pardubice se nedokázaly v první dvacetiminutovce proti nadšeně bojujícímu Vsetínu prosadit. Náskok domácích mohli naopak pojistit Demel a Štrbák, pardubický gólman však svůj tým při jejich střelách zblízka výrazně podržel.

Vyrovnání nabídl hostům na začátku druhé třetiny vsetínský obránce Hriňa, který přihrál napříč pásmem na hokejku Blažkovi. Valaši však za necelé dvě minuty opět vedli. Při Tvrdíkově vyloučení se proti Svobodovi nadvakrát prosadil Kotásek.

Pardubice ve snaze vyrovnat vysunuly obranu na útočnou modrou čáru. V 28. minutě si nikým nehlídaný Lubina zkušeně počkal, až se gólman Pešat bude v brance přesouvat, a přesným švihem trefil skulinu mezi jeho betony.

Rychlé a korektní utkání se pokazilo po polovině druhé třetiny, kdy pardubický kapitán Janecký oplatil faul Vampolovi, ale rozhodčí Haber místo něj vyloučil Pospíšila. Od té doby trestná lavice nevychladla a hra ztratila spád. Tři minuty před druhou sirénou napřáhl při Sýkorově vyloučení od modré čáry Kuboš a jeho rána zapadla k pravé tyči Svobodovy branky.

V nervózní závěrečné třetině domácí jednogólový náskok urputně hájili. S přibývajícím časem se na ledě stále více jiskřilo a napětí se přeneslo i do šarvátek mezi diváky. V 53. minutě zranil hostující Lubina postupně domácí beky Hriňu a Poláka, ale Vsetín přesilovku nevyužil. Až devadesát vteřin před koncem se po levé straně prosmýkl do útočného pásma Demel a bombou pod břevno stanovil konečnou podobu vsetínského vítězství.

Zdislav Tabara (HC Vsetín): „Pustili jsme soupeře do jediné šance. Podali jsme bojovný a zodpovědný výkon. Na adresu pardubických rádoby hvězd chci říci, že kdo chce rozdávat, musí umět také přijímat.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nehráli jsme špatně, mimo patnácti minut v první třetině jsme byli lepším týmem. Proti šesti se však nedá hrát. Třicetikilogramoví junioři Vsetína se pořád váleli po ledě a naši hráči byli pořád na trestné lavici. S výkonem týmu jsem ovšem spokojen.“