Český Telecom extraliga ledního hokeje, 5. kolo, pátek 21.9.2001, Zimní stadion Hradec Králové

Karlovy Vary

2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 26:03 Blažek (Pospíšil), 55:59 P. Sýkora (Janecký). Rozhodčí: Haber – Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 6217. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Malinský – P. Sýkora, Janecký, Mikeska (54. Tvrdík) – Kudrna, Blažek, Lubina – Pospíšil, Filip (41. Rolinek), S. Procházka.
Karlovy Vary: Franěk – Gróf, Mádl, Dobroň, Rodin, Hlavačka, Macholda – Košťál, Kverka, Balázs – Moskal, Steiner, Němčický – Štefanka, Pavliš, Kraus – Kopecký, Domin, Slanec.

Po šestigólovém přídělu ve Vítkovicích nepustil dnes pardubický brankář Adam Svoboda ani jednu ze střel karlovarských hokejistů a významnou měrou přispěl ke druhé výhře Východočechů v jejich přechodném azylu v Hradci Králové.

Pardubičtí se dostávali do tempa jen pomalu. Až v 7. minutě se pěknou individuální akcí blýskl Procházka, ale souboj s brankářem Fraňkem prohrál. Stejně jako o čtyři minuty později Blažek a tak se poprvé šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ten se změnil až ve 27. minutě, když zblízka skóroval Blažek. Domácí zpřesnili hru a zlepšili pohyb, ale druhého gólu se diváci v prostřední části hry nedočkali.

Ve 45. minutě mohl zřejmě definitivně rozhodnout obránce Pácal, ale blafák nezvládl. Naopak při vyloučení Mikesky měli vyrovnání na hokejce Balázs s Kverkou a při hře čtyři na čtyři o chvíli později především Němčický.

Čtyři minuty před koncem si na loňskou spolupráci vzpomněli Janecký s reprezentantem Petrem Sýkorou a vznesli do pardubických řad očekávaný klid. Domácí zvítězili zaslouženě, i když se na tříbodový zisk nad očekávání nadřeli.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Z naší strany se nehrálo na krásu. Chtěli jsme od začátku dostat soupeře pod tlak, to se nám však příliš nedařilo. Podržel nás brankář Svoboda, se ziskem tří bodů jsme spokojeni.“

Radim Rulík (HC Becherovka Karlovy Vary): „Měli jsme ze soupeře zbytečný respekt a domácím stačil k vítězství profesorský výkon. Měli jsme jít důrazněji za gólem, který by nás povzbudil a utkání by zdramatizoval.“