Český Telecom extraliga ledního hokeje, 37. kolo, úterý 7.1.2003, T-Mobile Arena

Sparta Praha

3:3p
0:1, 2:0, 1:2 – 0:0
Branky a nahrávky: 21:34 Broš (Kratěna, Tomajko), 28:27 Leška (Havelka), 44:33 Bělohlav (Jan Hanzlík) – 17:30 Mikeska (Pištek, A. Novotný), 57:18 Jaroslav Kudrna (T. Blažek, M. Sýkora), 59:51 Lubina (Mikeska). Rozhodčí: Rejthar – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:4, navíc Broš 5 minut a osobní trest do konce utkání, P. Martinec – T. Blažek oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6197. Střely na branku: 41:57. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.
Sparta Praha: Přikryl – F. Ptáček, Jan Hanzlík, Nedvěd, Srdínko, Nedoma, Jiruš – Dragoun, P. Martinec, Žemlička – Kratěna, Broš, Tomajko – Bělohlav, Leška, Havelka – Špaňhel, Branda, Kubinčák.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, Duben – Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina – Kubišta, Janecký, D. Pospíšil – Pištek, Mikeska, A. Novotný – Kolář, Koukal, Průcha.

Hokejisté pražské Sparty pokračují po vedením trenéra Aloise Hadamczika v extraligové sérii neporazitelnosti, kterou prodloužili dnes proti Pardubicím pod novým koučem na osm zápasů a celkově na devět. Výhry nad vedoucím celkem se však nedočkali, i když vedli o dvě branky. Devět sekund před koncem třetí třetiny zařídil konečnou remízu 3:3 pardubický Ladislav Lubina.

Pražané nastoupili bez avizované posily Martina Paroulka. Hráč, který se vrátil z farmy Columbusu a v extralize na něj měl práva Vsetín, měl problémy s pojistkou a měl by se objevit ve sparťanském dresu až v pátek. Vedle zraněných Richtera, Tomíka a Zelenky chyběl také gólman Bříza, který má zraněný prst. Pardubice postrádaly útočnou trojici Petr Sýkora, Divíšek a Rolinek.

Vedoucí celek byl v úvodní třetině aktivnější a Břízův náhradník Přikryl měl plné ruce práce. Jako první ho vážněji ohrozil v šesté minutě Kolář. Za domácí odpověděl průnikem Broš, ale svěřenci Miloše Říhy měli nadále více ze hry. Přikryl ještě stačil na pokusy Koukala a Koláře, který obešel Jiruše, ale v 18. minutě již inkasoval. Za obranou zapomenutý puk získal Mikeska a otevřel skóre. Poměr střel na branku hovořil v úvodní části jasně pro Pardubice v poměru 23:9.

Na začátku druhé části však šel pykat na trestnou lavici Michal Sýkora a Sparta po 58 sekundách početní převahy vyrovnala. Kratěna našel před brankou lépe postaveného Broše a centr druhého útoku mířil přesně. Pardubičtí svou přesilovku nezužitkovali a naopak ve 29. minutě Pražané otočili stav. Leška vyjel zpoza branky a překonal Svobodu. Hosté pak nevyužili další dvě početní převahy, největší šanci spálil Mikeska.

Sparta pokračovala ve zlepšeném výkonu a vstoupila lépe i do závěrečné třetiny. Nejdříve zahrozili Broš s Kratěnou a ve 45. minutě zvýšil její vedení Bělohlav. Ránou k tyči přes obránce prostřelil Svobodu a skóroval v nejvyšší soutěži poprvé po návratu z ruské Lady Togliatti.

V 54. minutě byl při přesilovce vyloučen Broš na pět minut a do konce utkání a Kudrna vzápětí snížil. Ale delší výhodu pak sám sebral svému týmu faulem. V závěru mohl při sóle rozhodnout Kubinčák, Sparta nedostala puk ani do prázdné branky při power play, když byla v útočném pásmu a přišel trest. Devět sekund před třetí sirénou zužitkoval Lubina Mikeskovu přihrávku a vynutil prodloužení. V dramatickém nastaveném čase s prémiové branky ani jeden tým nedočkal.

Alois Hadamczik (HC Sparta Praha): „Hráli jsme špatně jen druhých deset minut druhé třetiny, kdy jsme málo bruslili a roztáhli jsme hru mezi obranou a útokem. Další dvě třetiny jsme hráli vyrovnanou partii, ale jsme nespokojeni, protože stav 3:1 by mělo takto zkušené mužstvo udržet. Jsem přesvědčený, že pětiminutový trest na Broše nebyl na místě. Přikryl odvedl skvělý výkon už ve Znojmě a dnes chytal také velice kvalitně.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Začali jsme velmi dobře. První třetina byla z naší strany perfektní, vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel jsme dali pouze jeden gól. Ve druhé třetině jsme hráli úplně jiný hokej, udělali jsme velký chyby, které Sparta potrestala. V závěru, i když jsme prohrávali 1:3, jsme to nevypustili devět sekund před koncem jsme s trochou štěstí vyrovnali. Nezasloužili jsme si prohrát. Čáslava má po Brošově zákroku dva vyražené zuby.“