Český Telecom extraliga ledního hokeje, 20. kolo, úterý 12.11.2002, Tipsport arena

3:4
3:0, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 1:23 Krstev (Musil), 9:17 Kábrt (Kropáč, Kubinčák), 19:54 M. Straka (Kropáč) – 29:25 Čáslava (Mudroch, D. Pospíšil), 34:25 Rolinek (Lubina, M. Sýkora), 55:07 M. Sýkora (Lubina), 56:54 Divíšek (Mudroch, P. Sýkora). Rozhodčí: Homola – Křivský, Hejduk. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Diváci: 5432. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
Bílí Tygři Liberec: Falta – Jiří Hanzlík, Čakajík, Jan Kudrna, Krstev, Kočí, J. Moravec, Vála – Kropáč, M. Straka, Kábrt – V. Novák, Musil, S. Procházka – Rozsíval, Plodek, Kubinčák – Víšek, Moskal, Hájek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Pácal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Janecký – Lubina, Rolinek, T. Blažek – P. Sýkora, Divíšek, D. Pospíšil – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Průcha, Koukal.

Ani tříbrankové vedení po první třetině nestačilo hokejistům Liberce k výhře nad Pardubicím. Vedoucí celek soutěže dokázal v poslední třetině otočit vývoj zápasu a Tomáš Divíšek zajistil hostům v 57. minutě zisk tří bodů po výhře 4:3.

Liberec se přitom dostal do vedení již ve druhé minutě, když po Musilově přihrávce střílel přesně obránce Krstev. Ve čtvrté minutě zlikvidoval jasnou šanci Plodka brankář Pardubic Svoboda. Na druhé straně byl pozorný domácí gólman Falta po ráně Michala Sýkory. V 10. minutě vyšla domácím přesilovka a Kábrt po přihrávce Kropáče zvýšil na 2:0. V 16. minutě Pardubice nevyužily šestnáctivteřinovou přesilovku pět na tři.

O minutu později vystřelil pardubický Jaroslav Kudrna a došlo ke spornému momentu, když se puk odrazil od tyče, ale hosté reklamovali, že již byl v brance. Hlavní rozhodčí Homola se poradil s videorozhodčím a gól neuznal. Ve 20. minutě hrál Liberec přesilovku pět na tři a šest vteřin před sirénou Straka po přihrávce Kropáče zvýšil na 3:0.

Ve druhé části hry začínali mít převahu hosté. Přesto měl ve 27. minutě po Kropáčově akci obrovskou šanci Kábrt, ale proti Svobodovi si neporadil. O dvě minuty později měli Pardubičtí o střele Průchy již ruce nad hlavami, ale puk se odrazil od brankové konstrukce. O minutu později se však hosté poprvé radovali v přesilovce. Autorem gólu byl Čáslava. Ve 36. minutě se dostal k odraženému puku Rolinek a bekendem zblízka prostřelil Faltu.

Úvod třetí třetiny přinesl neplodný tlak Pardubic, na druhé straně se Svoboda vyznamenal při šancích Kropáče a Kábrta. Domácí gólman Falta v 55. minutě nadvakrát zmařil obrovskou příležitost Lubiny. Hosté však záhy vyrovnali. Při hře čtyři na čtyři ve skrumáži dorážel do branky Michal Sýkora. Domácí reklamovali, že autor gólu stál v brankovišti, ale gól platil. Utkání bylo navíc přerušeno, protože na ploše se objevily předměty, které tam naházely rozezlení diváci. V 57. minutě vysunul Straka Kropáče, ten se však dostal do těžkého úhlu a Svoboda jeho pokus kryl. Vzápětí přišla stále ještě ve hře čtyři na čtyři rozhodující akce hostů. Divíšek po přihrávce Petra Sýkory upravil na konečných 3:4. Liberci nepomohla ani osmivteřinová power play.

Josef Jandač (Bílí Tygři Liberec): „Výsledek 3:0 po první třetině byl slušný, přesto jsme upozorňovali hráče v kabině, že zdaleka není rozhodnuto. Dostali jsme se potom do pasivity, čehož soupeř využil. Hosté těžili z některých hloupých chyb našich hráčů v naší obranné třetině. Soupeř hrál agresivně a po třetím gólu, po kterém naši hráči možná trochu cítili pocit křivdy, se mu podařilo vstřelit vítězný gól. Myslím si však, že zápasu by spíše slušela remíza.“

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „První třetina nám nevyšla. Měli jsme pět vyloučených hráčů a bylo to hodně rozkouskované. Od druhé třetiny jsme se dostali do tempa, byli jsme lepší a podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě.“