Tipsport extraliga ledního hokeje, 52. kolo, pátek 27.2.2004, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

3:3p
2:2, 1:0, 0:1 – 0:0
Branky a nahrávky: 10:46 Jantovský (Bednařík, Ptáček), 11:40 Kumstát (Skuhravý, Vantroba), 35:16 Petr Kumstát (Kraus) – 4:36 Razingar (Dopita), 13:53 T. Divíšek (Lubina, P. Sýkora), 56:25 Jaroslav Kudrna (Dopita, Luža). Rozhodčí: Husička, Minář – Pešek, Šátava. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2500. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Karlovy Vary: Barta – Jan Kudrna, F. Ptáček, Galvas, Bauer, D. Hájek, Kivoň, Vantroba – Bednařík, Alinč, Jantovský – Kraus, Skuhravý, Kumstát – Košťál, Pech, Jaroš – Tvrdek, V. Polák, Netík. Trenéři: Richard Farda a Radim Rulík.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Duben, Luža, Pácal – Razingar, Dopita, Blažek – P. Sýkora, Divíšek, S. Procházka – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Lubina – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Karlovým Varům se nepovedl ani sedmý pokus protlačit se do play off, což věděly už od úterního kola, a tak mohly odehrát poslední zápas v sezoně s vedoucím týmem tabulky bez psychických zábran. A diváci skutečně viděli bezstarostný hokej.

Začalo se ve vlažnějším tempu a hosté se z první vážnější akce ujali vedení, když Dopitovu přihrávku zužitkoval zblízka Razingar. Dlouho bylo znát, že dohromady o nic nejde, i když domácí rozhodně nechtěli skončit až třináctí. V 11. minutě hezky pronikl Netík, ale skóre se neměnilo. Ještě ve stejné minutě ovšem hráli domácí první přesilovku a vyloučení Divíška využil už po 18 vteřinách Jantovský, který dorazil střelu Ptáčka od modré.

O necelou minutu později se domácí radovali podruhé, když skončil za zády brankáře Adama Svobody puk, který šikovně sklepl Petr Kumstát. Domácím chuť vydržela a ve 14. minutě mohl dát třetí gól Tvrdek. Adam Svoboda však zachránil a vzápětí udeřilo na druhé straně, domácí inkasovali dost laciný gól z hole Divíška.

V polovině utkání sklidila potlesk na otevřené scéně Skuhravého řada, která s hosty v jejich obranné třetině docela slušně zatočila, ovšem Západočeši z toho nevytěžili víc než tyčku po střele Hájka. Ve 35. minutě chytil Svoboda střelu Bednaříka a ve stejné minutě kryl karlovarský brankář Barta dvě dělovky Michala Sýkory a pak střelu Tomáše Blažka.

Vzápětí se ovšem hra přesunula před branku hostů a zaúřadovalo pravidlo nedáš, dostaneš. Z rychlého protiútoku skóroval opět Petr Kumstát a Vary znovu vedly.

Ve vyrovnané třetí třetině se dlouho hrálo bez vyložených šancí a až tři a půl minuty před koncem se díky svému důrazu prosadil pardubický Jaroslav Kudrna. Na začátku 58. minuty zazvonila po dělovce Krause horní tyčka pardubické branky, ale zápas už dospěl k prodloužení. Ve druhé minutě nastaveného času měl obrovskou možnost v přesilové hře karlovarský Galvas, Adam Svoboda však jeho pokus téměř zázračně vytáhl.

Zápas tak skončil asi spravedlivou remízou. Pardubice tedy ani na dvanáctý pokus v sezoně nevyhráli prodloužení a v této činnosti zůstaly paradoxně nejhorším týmem soutěže.

Richard Farda (HC Energie Karlovy Vary): „Chtěli jsme se důstojně rozloučit s diváky, což se nám podařilo. Škoda Krausových tří nevyužitých šancí v závěru, ale i tak jsme spokojeni.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Bylo vidět, že jde o poslední utkání, alespoň z naší strany nebylo nasazení stoprocentní. Byli jsme sice kompletní, ale hráči už se podvědomě trochu šetřili na play off. Jen jsme nechtěli prohrát, a to se podařilo.“