Tipsport extraliga ledního hokeje, 7. kolo, neděle 28.9.2003, Zimní stadion Třinec

1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 50:22 Houdek (Pavelek, Janků) – 7:16 Divíšek (P. Sýkora, Janecký), 23:24 Lubina (Kudrna, Mudroch), 31:01 Razingar, 53:42 Divíšek (Janecký, Čáslava). Rozhodčí: Rejthar – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:10, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 4820. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Oceláři Třinec: Lakosil (41. Podolka) – Hunkes, Žabka, Houdek, Jančařík, Jan Kudrna, F. Štefanka, R. Procházka – Zadina, Melenovský, Pletka – Janků, Skořepa, Pavelek – Polončič (45. Hebar), Vítek, Meluzín – Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, Novotný, Duben, Podhradský, Zábranský – Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Janecký – Razingar, F. Mrázek, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Hokejisté Pardubic vyhráli šestý zápas za sebou. Herní i výsledkový vzestup loňského vicemistra nezastavil ani Třinec, pro který je prohra 1:4 první letošní ztrátou v domácím prostředí.

Pardubice byly pro Třinec velkým soustem. Oceláři doma sice dosud vítězili, ale jejich zápasy, to byla střelecká křeč. Nic z toho se dneska nezměnilo. Překonat obezřetného Svobodu byl pro Oceláře neřešitelný problém. Když už se to povedlo, Skořepovu dělovku zastavila v sedmé minutě tyčka. Z protiútoku navíc Petr Sýkora vyzval k trefě Divíška, který otevřel skóre.

Vyrovnaný duel pro sebe Pardubičtí získali větším klidem v koncovce. Pasáž před prvním gólem zkopírovaly oba týmy v úvodu druhého dějství. Skořepa švihem rozezvučel horní tyčku, zatímco na druhé straně si Lubina snadno vybruslil Štefanku a bekhendem poslal puk do ledě za Lakosilova záda.

Domácí ještě více znervózněli. I zkušený Zadina nejprve zazmatkoval před poloprázdnou brankou a poté se proti Svobodovi zblízka neprosadil ani blafákem. Mezitím pardubický Blažek napodobil ranou do tyče domácího Skořepu, ale když Razingar využil nedorozumění Lakosila s Jančaříkem a přidal třetí gól, mohli Východočeši utkání bez obav a s nadhledem dohrát.

Z klidu je nevyvedl ani čestný úspěch Houdka, který devět minut před koncem v početní výhodě přece jen připravil Svobodu o čisté konto. Tříbrankový náskok však Pardubicím rychle vrátil v další přesilovce Divíšek a svým druhým gólem uzavřel skóre.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Herně jsme nepropadli, ale soupeř byl důraznější v koncovce a tím rozhodl o svém vítězství. Typicky dneska platilo pravidlo ‚nedáš – dostaneš‘. Když jsme vyloženou šanci nedali, Pardubice nás za to z protiútoku potrestaly.“

Jiří Seidl (HC Pardubice): „Vyhráli jsme zaslouženě. Dá se říct, že utkání jsme měli prakticky celou dobu pod kontrolou. V utkání jsme měli i řadu dobrých okamžiků, ale i štěstí, které nám přálo po několika chybách.“