15.08.2015

PARDUBICE — Povedlo se! Po letech ovládli domácí turnaj pardubičtí junioři, Východočeši dokázali vyhrát finálové utkání s Libercem 3:2 po samostatných nájezdech a získat tak turnajové prvenství.

V pátečním ranním utkání vyzvali pardubičtí mladíci Liberec, nad Severočechy vedli po brankách Martina Krajňáka, Miroslava Rohlíka a Dominik Duška 3:0 a zdálo se, že se v klidu dobruslí pro první turnajové vítězství. Jenže Bílí Tygři nic nezabalili, nejprve 69 sekund před koncem využili přesilovku, aby o půl minuty později snížili využitou power play na rozdíl jediné branky. V dramatickém závěru mladíci Dynama udrželi těsný náskok zvítězili 3:2.

Druhý zápas sehráli Východočeši proti Zvolenu a po celých 45 minut hry byli herně lepší. Jenže Pardubákům to ze začátku nelepilo v koncovce, ještě hůře jim bylo poté, co se šťastně trefil Rišo Novodorec. Inkasovaný gól ale Dynamo roztočil a domácí tým v pohodě otočil zápas a získal jej 4:1. Východočechy nerozhodila ani poměrně nečistá hra zvolenských mladíků hlavně v závěru střetnutí.

V dalších zápasech se Zvolen vytáhl na Zlín, se kterým sice prohrával 0:1 a 1:2, ale zvítězil 4:3. Valašský tým pak nestačil na Liberec, nad kterým sice vedl 1:0, ale Severočeši čtyřmi góly dokázali utkání otočit.

Junioři Dynama si tak hned po prvním hracím dnu zajistili účast ve finále, ještě předtím ale vyzvali už od 8.00 hodin ráno ve velké hale Tipsport areny celek Zlína. V něm hosté vedli po první třetině 2:0, Východočeši po brankách Matěje Krejčíka a Tomáše Pipka, ale v závěru byli přece jen šťastnější zlínští hokejisté.

Duel o třetí místo přinesl odplatu hokejistů Zlína za porážku od Zvolena v základní skupině. Ševci porazili svého slovenského protivníka 5:2 a získali bronzovou pozici. Nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen zlínský Daniel Gazda.

Finálový zápas HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec měl přímo raketový start: Severočeši udeřili hned v první minutě utkání, ta druhá ale patřila Dynamu, nejprve na 1:1 srovnával Karel Nedbal, o 32 sekund později se prosadil David Barkóci. V další fázi utkání sledovali diváci vynikající juniorskou podívanou, která po libereckém vyrovnání v závěru dospěla do samostatných nájezdů. V nich kralovali oba gólmani, nejvíce ale pardubický Patrik Červený, jenž zneškodnil čtyři liberecké pokusy. Vítězný gól po nádherném blafáku do bekhendu pod horní tyčku vstřelil Jakub Hoskovec.

Junioři Dynama z rukou primátora statutárního města Pardubice Martina Charváta převzali pohár pro vítěze, nejlepším útočníkem turnaje se stal Martin Krajňák, cenu pro nejlepšího gólmana turnaje obdržel Lukáš Hosnedl.

Výsledky turnaje

1. zápas, sobota 15. srpna 2015 od 9.00 hodin:
HC DYNAMO PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:2 (1:0, 2:0, 0:2).

Branky a nahrávky: 3:27 Krajňák (Daniel Voženílek), 18:18 Rohlík (Kusý), 25:47 Dušek – 43:51 Král (Huňa), 44:27 Havlas (Babec). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
HC Dynamo Pardubice: Červený – Bažant, Ščotka, Nedbal, Kučera, Beran, Klust, Martinec – Pipek, Kusý, Panna – Daniel Voženílek, Krajňák, Rohlík – Dušek, David Voženílek, Krejčík.
Bílí Tygři Liberec: Vacek – Klingev, Avit, Divila, Husa, Mečíř, Starosta, Turek, Paločko, Rubeš, Huňa, Babec, Pokorný, Svoboda, Šír, Havlas, Král, Chlum, Hylena, Gecko.

2. zápas, sobota 15. srpna 2015 od 11.00 hodin:
HKM ZVOLEN – PSG ZLÍN 4:3 (1:2, 1:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 9:19 Filkus (Stena), 28:50 Daniš, 32:38 Lupták, 41:46 Izdinský (Strelec) – 5:00 Gaco (Dalajka, Hladiš), 11:35 Strmiska (Kosorin, Řezníček), 38:22 Kosorin (Schmied, Miko). Vyloučení: 5:5, navíc Trnka 5 minut a osobní trest do konce utkání, Novotný 10 minut osobní trest – Lainka 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HKm Zvolen: Badík – Čoroučák, Klein, Priadka, Valach, Pecko, Krajč, Saurnoch, Kulíšek, Novodorec, Stena, Trnka, Novotný, Lupták, Marcinek, Strelec, Izdinský, Filkus, Daniš, Halama, Mojžíš.
PSG Zlín: Haloda – Kobylík, Váňa, Řezníček, Gazda, Procházka, Schmied, Kolařík, Dalajka, Hladiš, Gaco, Hořanský, Lainka, Vyoral, Miko, Strmiska, Bumbál, Gombarčík, Pavlůšek, Stiksa, Kosorin.

3. zápas, sobota 15. srpna 2015 od 15.00 hodin:
PSG ZLÍN – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 1:4 (1:1, 0:2, 0:1).

Branky a nahrávky: 7:13 Kobylík (Hladiš) – 12:43 Gecko (Šir), 19:13 Paločko (Huňa), 23:59 Havlas (Šir, Gecko), 31:36 Babec (Husa). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Klingev, Avit, Divila, Husa, Mečíř, Starosta, Turek, Paločko, Rubeš, Huňa, Babec, Pokorný, Svoboda, Šír, Havlas, Král, Chlum, Hylena, Gecko, Černý.

4. zápas, sobota 15. srpna 2015 od 15.00 hodin:
HC DYNAMO PARDUBICE – HKM ZVOLEN 4:1 (0:0, 1:1, 3:0).

Branky a nahrávky: 29:33 Daniel Voženílek, 31:41 Krajňák (Hoskovec, Daniel Voženílek), 32:26 Hlaváček (Daniel Voženílek), 37:12 Rohlík (Daniel Voženílek) – 17:05 Novodorec. Vyloučení: 6:7, navíc Barkóci (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
HC Dynamo Pardubice: Husár – Faltys, Martinec, Procházka, Horyna, Šklíba, Benýšek, Kučera – Hoskovec, Hlaváček, Barkóci – Daniel Voženílek, Krajňák, Rohlík – Dušek, David Voženílek, Krejčík.
HKm Zvolen: Rusný – Čoroučák, Klein, Priadka, Valach, Pecko, Krajč, Saurnoch, Kulíšek, Novodorec, Stena, Trnka, Novotný, Lupták, Marcinek, Strelec, Izdinský, Filkus, Daniš, Halama, Mojžíš.

5. zápas, neděle 16. srpna 2015 od 8.00 hodin:
HC DYNAMO PARDUBICE – PSG ZLÍN 2:3 (0:2, 2:0, 0:1).

Branky a nahrávky: 17:40 Krejčík (David Voženílek, Dušek), 23:40 Pipek (Panna) – 4:33 Kolařík (Pavlůšek), 10:35 Kosorin (Miko), 38:39 Gago. Rozhodčí: Barek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Beran, Kučera, Procházka, Martinec, Šklíba, Benýšek, Faltys – Pipek, Kusý, Panna – Hoskovec, Hlaváček, Barkóci – Dušek, David Voženílek, Krejčík.
PSG Zlín: Haloda – Kobylík, Váňa, Řezníček, Gazda, Procházka, Schmied, Kolařík, Dalajka, Hladiš, Gago, Hořanský, Lainka, Vyoral, Miko, Strmiska, Bumbál, Gombarčík, Pavlůšek, Stiksa, Kosorin.

6. zápas, neděle 16. srpna 2015 od 10.00 hodin:
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HKM ZVOLEN 7:2 (1:1, 4:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 2:48 Huňa (Paločko, Husa), 15:47 Svoboda (Paločko, Král), 19:40 Král, 21:19 Gecko (Avit), 28:50 Paločko (Huňa), 34:10 Babec (Svoboda), 36:44 Král (Paločko, Mečíř) – 12:05 Novotný (Marcinek, Lupták), 39:43 Novotný (Lupták, Novodorec). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2.
Bílí Tygři Liberec: Vacek – Klingev, Avit, Divila, Husa, Mečíř, Starosta, Turek, Paločko, Rubeš, Huňa, Babec, Pokorný, Svoboda, Šir, Havlas, Král, Chlum, Hylena, Gecko, Černý.
HKm Zvolen: Badík – Čoroučák, Klein, Priadka, Valach, Pečko, Krajc, Saurnoch, Kulíšek, Novodorec, Stena, Trnka, Novotný, Lupták, Marcinek, Strelec, Izdinský, Filkus, Daniš, Halama, Mojžiš.

Utkání o třetí místo, neděle 16. srpna 2015 od 14.00 hodin:
HKM ZVOLEN – PSG ZLÍN 2:5 (1:2, 0:1, 1:2).

Branky a nahrávky: 3:44 Lupták (Novotný, Trnka), 38:21 Marcinek – 0:53 Miko (Stiksa), 1:32 Kolařík (Bumbál, Pavlůšek), 19:02 Váňa (Miko), 32:56 Miko (Stiksa), 38:10 Kobylík (Váňa). Vyloučení: 2:2, navíc Saurnoch 5 minut a osobní trest do konce utkání – Gazda 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.

Finále, neděle 16. srpna 2015 od 16.15 hodin:
HC DYNAMO PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:2 po sam. náj. (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0).

Branky a nahrávky: 1:04 Nedbal (Kusý, Krajňák), 1:36 Barkóci (Dušek), rozhodující samostatný nájezd Hoskovec – 0:30 Král (Huňa), 34:31 Rubeš (Klingev, Divila). Vyloučení: 4:3, navíc Rubeš (Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Dynamo Pardubice: Červený – Horyna, Nedbal, Bažant, Kučera, Beran, Faltys, Martinec – Pipek, Hlaváček, Panna – Kusý, Krajňák, Rohlík – Dušek, Hoskovec, Barkóci.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Klingev, Avit, Divila, Husa, Mečíř, Starosta, Turek, Paločko, Rubeš, Huňa, Babec, Pokorný, Svoboda, Šir, Havlas, Král, Chlum, Hylena, Gecko, Černý.