10.10.2009

Přijede Sparta! Bude vyprodáno?

PARDUBICE — Magnet kola je tady! Hokejisté HC Eaton Pardubice změří v neděli od 18.10 hodin síly s odvěkým rivalem – na východ Čech totiž přijede tým HC Sparta Praha. Přijďte podpořit pardubické hokejisty, na pokladnách ČEZ Areny stále zbývá dostatek vstupenek k prodeji.

Žádné dva týmy v extralize nesehrály více vzájemných zápasů. V neděli po Velké pardubické je na programu již 217. vzájemné utkání. Celkově má sice bilanci lepší Sparta, v posledním utkání ale zaválel Eaton, jenž v Praze vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

Jenže teď se chystá další bitva, Pražané budou chtít určitě Pardubicím tuto porážku minimálně oplatit. A proto: vytvořte z ČEZ Areny horoucí desetitisícový kotel, ve kterém doženete Pardubice k dalšímu vítězství.

Východočechům se v této sezoně daří. V posledním kole sice neuspěli na ledě vedoucího Zlína, předtím však pětkrát v řadě. „Z naší strany to nebylo povedené utkání. Dlouho jsme se nemohli dostat do utkání. Domácí svým pohybem a výbornou obranou ve středním pásmu nás nepustili do přečíslení a větších šancí. Nejdůležitějším faktorem bylo, že jsme nehráli disciplinovaně,“ ohlédl se za tímto duelem trenér Pardubic Václav Sýkora.

Pardubice se chtějí proti Spartě vytáhnout. „Určitě uděláme všichni všechno proto, abychom Spartu porazili. Dokázali jsme vyhrát tam v prvním vzájemném utkání, tak doufám, že na to stejně navážeme i doma. Akorát by to chtělo za tři body,“ vyhlásil pardubický útočník Jan Starý.

Jednoduché to ale nebude. Zvláště když domácí do nedělního utkání nevyjedou kompletní. Kromě déle chybějících útočníků Jana Koláře a Tomáše Divíška je na marodce Colby Genoway.

Pražané dokázali v pátečním utkání doma udolat celek Vítkovic 4:3 po samostatných nájezdech. Sparta v utkání vedla 2:0, nakonec byla ráda za stav 3:3 po šedesáti minutách, neboť hosté dokázali třemi brankami otočit stav.

„Přistoupili jsme k zápasu dobře, vedli jsme 2:0 a škoda kontaktního gólu v první třetině. Pak nás trošku srazil druhý gól, který padl s přispěním rozhodčího. Je součást hry, ale nahrál Vránovi, jenž srovnal na 2:2. Závěr byl vabank. My jsme měli šanci rozhodnout už v prodloužení. Kdyby to Petr Ton dvě vteřiny před koncem trefil, tak by to bylo lepší,“ hodnotil dvoubodové vítězství asistent trenéra Sparty František Výborný.

Sestavy z minulého utkání

Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Klejna, Semorád, Rákos.
Chábera – Vykoukal, Gulaši, Macholda, Hanzlík, Černošek, Hudec, Mrázek – Ton, Broš, Kafka – D. Výborný, Hlinka, Netík – Látal, Langhammer, Ručinský – Hromas, Koreis, Podlešák.

Kapacita stadionu: 14 500 míst
Mistr ligy: osmkrát (1952/1953, 1953/1954, 1989/1990, 1992/1993, 1999/2000, 2001/2002, 2005/2006, 2006/2007)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1950, od roku 1951
Názvy klubu: 1948 – Sokol Sparta, 1949 – Sokol Bratrství Sparta, 1951 – Sokol Sparta Sokolovo, 1953 – Spartak Praha Sokolovo, 1965 – Sparta ČKD Praha, 1990 – HC Sparta Praha

2007/2008 2 – 0 – 0 – 0 – 2 10:11 0:4 3:2 5:0 2:5
2008/2009 1 – 1 – 0 – 1 – 1 12:14 4:5 s. n. 4:2 1:5 3:2 p.
2009/2010 0 – 1 – 0 – 0 – 0 3:2 3:2 s. n.