13.11.2009

Po přestávce na špičkový hokej. Do Pardubice přijede Slavia Praha!

PARDUBICE — Pátek třináctého. Po takřka dvoutýdenní pauze se opět rozeběhne hokejová extraliga, v jejím 23. kole přivítají hokejisté HC Eaton Pardubice velkého rivala: pražskou Slavii. Jiskřivý duel začíná v pardubické ČEZ Areně dnes od 18.00 hodin.

Východočeši v posledních třech zápasech dvakrát prohráli, proti Slavii by rádi vítězně vstoupili do další fáze základní části. Jenže Pražané se mohou pochlubit výbornou bilancí na kluzištích soupeřů, kde vyhráli v pěti z posledních sedmi zápasů.

„Slavia poslední dobou sehrála výborné zápasy. Velice dobře bránila po celé ploše, má velmi rychlé protiútoky a hlavně v přečíslení dva na jednoho je nebezpečná. Bude to nesmírně těžké a náročné utkání,“ ví asistent trenéra HC Eaton Pardubice Jan Votruba.

Pardubičtí hokejisté však doma neprohrávají. V tabulce domácích zápasů jsou na tom z celé extraligy nejlépe, na svém kontě mají osm tříbodových v řadě. „Doma se nám hraje lépe, v ČEZ Areně podáváme lepší výkony,“ tvrdí útočník Tomáš Zohorna.

Ten by měl nahradit zraněného Jana Starého ve druhém útoku Eatonu. V domácí sestavě ještě chybí brankář Dominik Hašek. „S nimi jsou zápasy vždy vyhecované. Přijede pan Růžička, Slavii chceme porazit. Chceme porazit pana Růžičku,“ vyhlásil jasně Zohorna.

Východočechům se to v této sezoně již povedlo, v úvodním duelu vyhráli v pražské O2 areně 5:2, přestože prohrávali 0:2 po první třetině. „Tam se nám povedl výborný obrat. Dali jsme dva rychlé góly, srovnali stav a nakonec to celé otočili. Hodně nám ten zápas pomohl, posílil naše sebevědomí. Ve třetí třetině jsme rozhodli zápas,“ vzpomíná pardubický forvard.

Slavia ještě před přestávkou rázně ukončila slabší období a připsala si tři výhry po sobě. „Chceme hlavně navázat na poslední dobré výkony ze soupeřových hřišť. Hráli jsme v nich hokej, který bychom chtěli hrát. Očekáváme plný dům, lidé poženou domácí do ofenzivy. Musíme si pohlídat počáteční nápor Pardubic a jejich dobrý přechod středního pásma,“ tvrdí asistent kouče Slavie Jiří Čelanský. Pražané by měli nastoupit v takřka kompletní sestavě, ve které chybí útočník Vladimír Růžička.

Sestavy z minulého utkání

Růžička – Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář I, Drtina – P. Sýkora, Špirko, Pivko –Kolář I, Koukal, Starý – Cetkovský, Divíšek, Zohorna – Radil, Kousal, Rákos – Buchtele.
Neruda (6:28 Furch) – Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, Drtina, Kolařík, Špelda – D. Hruška, Beránek, Doležal – Kůrka, Červenka, Sklenář – Havel, Růžička, Vondrka – Kubica, Jelínek, Čermák.

Představení soupeře

HC Slavia PrahaOficiální název klubu: HC Slavia Praha s. r. o.
Adresa: Vladivostocká 1640/10, Praha 10, 100 05

E-mail: klub@hc-slavia.cz
Telefon, fax: 267 311 417, 267 311 414

Rok založení klubu: 1900
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Kapacita stadionu: 17 000 míst (z toho 17 000 k sezení)
Mistr ligy: dvakrát (2002/2003 a 2007/2008)
V nejvyšší soutěži: sezona 1936/1937, od roku 1994
Názvy klubu: 1900 – SK Slavia, 1948 – Sokol Slavia, 1949 – Dynamo Slavia, 1953 – Dynamo, 1956 – Slavia, 1977 – Slavia IPS Praha, 1993 – HC Slavia Praha

2000/2001 2 – 0 – 1 – 0 – 1 13:10 1:3 4:2 3:3 p. 5:2
2001/2002 4 – 0 – 0 – 2 – 4 23:22 2:3 p. 0:1 5:2 2:1 2:4 4:1 2:3 s. n. 0:1 5:2 1:3
2002/2003 4 – 1 – 0 – 1 – 5 23:27 0:5 1:0 3:5 3:1 1:0 2:4 4:5 p. 0:2 4:3 p. 5:1 0:1
2003/2004 2 – 0 – 0 – 1 – 1 17:13 2:4 5:3 4:5 p. 6:1
2004/2005 1 – 1 – 0 – 1 – 1 14:13 1:2 6:4 3:2 p. 4:5 p.
2005/2006 0 – 0 – 2 – 0 – 2 10:17 3:3 p. 1:5 4:7 2:2 p.
2006/2007 2 – 0 – 0 – 1 – 1 9:14 5:4 2:3 p. 2:7 3:0
2007/2008 0 – 0 – 0 – 0 – 4 6:19 3:7 1:3 1:4 2:5
2008/2009 1 – 0 – 0 – 1 – 2 9:12 3:4 s. n. 2:3 4:3 0:2
2009/2010 1 – 0 – 0 – 0 – 0 5:2 5:2