20.09.2009
(HoH)

Pardubice míří do rozjeté Plzně

PARDUBICE — Náročného soupeře nachystal los 6. extraligového kola pro hokejisty HC Eaton Pardubice. Ti jej odehrají na ledě aktuálně druhého týmu extraligové tabulky: HC Plzeň 1929. Východočeši jsou však před tímto soubojem posíleni vysokým domácím vítězstvím nad Litvínovem. Zápas v západočeské metropoli začíná v 18.10 hodin.

Pardubičtí hokejisté už ví, jaké to je vyhrát za tři body. Eaton doma vyřídil Litvínov 9:3 zejména díky povedené druhé třetině, kterou vyhrál 4:0 a soupeře v ní přestřílel 15:3.

„Uvědomovali jsme si důležitost utkání. Oběma týmům hodně záleželo na tom, aby dobře vstoupily do utkání. My jsme už ve druhé minutě inkasovali, což nám určitě nepřidalo, ale nesrazilo nás to a otočili jsme skóre. Inkasovali jsme sice na dva dva, ale rozhodující byl moment, kdy jsme dali třetí gól ještě do konce první třetiny. Určitě rozhodla druhá třetina, ve které se nám podařilo vstřelit čtyři branky,“ hodnotil předvčerejší zápas trenér Pardubic Václav Sýkora.

Pardubice se v něm prosadily i v přesilových hrách. Celkem třikrát se hokejisté v bílých dresech trefili při početní výhodě. „Přesilovky se nám sice dařily, ale stále je co zlepšovat. Každopádně toto hodnotíme pozitivně, musíme na to však navázat v dalších zápasech,“ pokračoval Václav Sýkora.

Oproti posledním utkáním sehrál Eaton v pátek povedený zápas. „Snad nás vysoká výhra posune správným směrem. Chceme na něj navázat již dnes proti Plzni, které se nyní velmi daří,“ řekl trenér Pardubic.

„Čeká nás velmi těžký protivník, který je velmi silný. My chceme navázat na páteční výkon a bodovat,“ doplnil Václav Sýkora směrem k dnešnímu duelu, ve kterém si obnovenou premiéru odbude navrátilec Petr Vampola.

Západočeši na začátku sezony válí. Z pěti zápasů získali dvanáct bodů, což je řadí na aktuálně stříbrnou pozici v extraligové tabulky. Plzeň se před touto sezonou posílila o trojici Kanaďanů, kterým se v naší nejvyšší soutěži daří. Útočníci Tyler Scofield a Mark Bomersback okupují přední příčky kanadského bodování týmu.

Poprvé doma po návratu z angažmá v Rusku se v plzeňském dresu představí Petr Vampola. „Moc se na zápas v Plzni těším, bude to výborný. Jestli bude chytat Hašek, tak to bude o to atraktivnější,“ uvedl tvořivý útočník pro www.hcplzen.cz.

Sestavy z minulého utkání

Pöpperle – Jeřábek, Modrý, Benák, Hanzlík, Benda, O’Brien, Dresler, Mezei – Vampola, Straka, Vlasák – Scofield, Kracík, Bomersback – Hvila, Matějovský, Tvrdík – Adamský, Heřman, Dvořák.
Hašek – Šeda, Kolář II, Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Richter, Mocek – Cetkovský, Špirko, Somík – Sýkora, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Klejna, Zohorna, Rákos.

Představení soupeře

HC PLZEŇ s. r. o.Oficiální název klubu: HC PLZEŇ s. r. o.
Adresa: ČEZ Aréna, Štefánikovo nám. 1, 301 33 Plzeň

E-mail: info@hcplzen.cz
Telefon, fax: 377 225 529, 377 235 605

Rok založení klubu: 1929
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 8420 míst (z toho 5420 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1966, od roku 1969 do roku 1971, od roku 1972 do roku 1978, od roku 1979
Názvy klubu: 1948 – Sokol Plzeň IV, 1952 – Leninovy závody Plzeň, 1952 – Spartak Plzeň, 1965 – TJ Škoda Plzeň, 1991 – HC Škoda Plzeň, 1994 – HC Interconex Plzeň, 1995 – HC ZKZ Plzeň, 1997 – HC Keramika Plzeň, 2003 – HC Lasselsberger Plzeň, 2009 – HC Plzeň 1929

2000/2001 1 – 0 – 1 – 1 – 1 8:12 2:2 p. 2:1 3:4 p. 1:5
2001/2002 2 – 0 – 2 – 0 – 0 12:6 5:0 3:2 2:2 p. 2:2 p.
2002/2003 1 – 1 – 0 – 1 – 1 12:8 5:0 3:4 1:2 p. 3:2 p.
2003/2004 5 – 0 – 1 – 0 – 5 33:33 1:3 4:1 3:3 2:1 6:3 5:2 2:4 3:6 5:2 1:3 1:5
2004/2005 1 – 0 – 1 – 0 – 2 13:12 1:4 0:0 4:5 8:3
2005/2006 3 – 0 – 0 – 0 – 1 11:7 2:3 1:0 5:2 3:2
2006/2007 2 – 0 – 0 – 0 – 2 7:7 0:1 2:4 5:2 2:1
2007/2008 1 – 0 – 0 – 1 – 2 10:13 0:2 5:7 2:3 p. 3:1
2008/2009 5 – 0 – 0 – 1 – 5 28:27 8:5 2:3 5:2 1:4 1:2 s. n. 3:1 1:2 4:3 3:0 1:3 3:4 p.