07.12.2011
(HoH)

Pardubice minule nadělily „sedmu“, co předvedou v KV Areně nyní?

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupí k dohrávce 29. kola Tipsport areně na ledě Karlových Varů. Východočeši touží bodovat, zápas v KV Areně začíná v 18.10 hodin.

2011/2012, 29. kolo: HC Energie K. Vary – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
  • Oba týmy dokázaly vyhrát na kluzištích soupeře, Pardubice vyhrály 7:3 v Karlových Varech, ty uspěly v Pardubicích 4:3 po samostatných nájezdech.
  • V pardubickém dresu se proti Karlovým Varům nejvíce daří Martinu Bartekovi, ten si připsal v obou vzájemných zápasech dohromady pět kanadských bodů za jeden gól a čtyři asistence.
  • Pardubice venku třikrát za sebou nebodovaly.
Středa 7. prosince 2011 od 18.00 hodin, KV Arena, Karlovy Vary

Pardubice se v poslední době zvedly, dokázaly vyhrát dva zápasy ze tří, cenná je nedělní výhra nad silným Libercem. Ten porazily v ČEZ Areně 5:1. „Snad nás tento výsledek nakopne k dalším zápasům, byl to z naší strany kvalitní zápas od druhé třetiny, kluci si ověřili, že hokej hrát umí i s těžkými soupeři,“ prohlásil asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ladislav Lubina.

Sice v oslabené sestavě, ale i tak dokázaly Pardubice předvést velmi kvalitní výkon, po kterém se radovaly z tříbodového zisku. „Doufám, že si kluci hlavně odnesou do zápasu sebevědomí, klid na hokejky a budeme v tom dobrém výkonu z těchto dvou třetin pokračovat,“ pokračoval pardubický kouč.

V karlovarské aréně nečeká ale na Východočechy jednoduchý zápas. Domácí se budou chtít rehabilitovat za poslední vzájemný zápas na západě Čech, který prohráli 3:7. Pardubice tehdy rozhodly o své výhře skvěle sehranou první třetinou, kdy soupeři nastřílely tři branky.

„Musíme si dát pozor na všechno, je nutné začít hrát ze zabezpečené obrany a snažit se o rychlé protiútoky, hrát kombinační hokej a pak věřím, že jsme schopni z Karlových Varů,“ doplnil Ladislav Lubina.

Východočeši pojedou do KV Areně v oslabeném složení, stále mimo hru jsou dlouhodobě zranění Radovan Somík, Daniel Rákos a Corey Elkins. Po utkání s Libercem k nim ještě přibyl útočník Jan Semorád.

Západočeši v posledních pěti zápasech střídají výhry a porážky. V neděli hráli doma proti Litvínovu, vedli 2:0 po první třetině, ale svému soupeři nakonec podlehli 2:5. „Litvínov jsme sice přestříleli, ale udělali jsme tam pak hrubé chyby, které Litvínov krutě ztrestal,“ poznamenal karlovarský kouč Václav Baďouček.

Domácí hokejisté budou nejen v tomto utkání oslabeni o obránce Davida Noska, ten odešel do ruského Nižněkamsku na hostování do konce sezony. „Bude těžké ho někým nahradit, máme tu na jeho místo mladé hráče, kteří se o to musejí pokusit,“ doplnil trenér Energie.

Karlovarský klub připravil pro fanynky všech věkových kategorií speciální nabídku na dnešní utkání. Pro všechny dámy jsou připravené vstupenky do libovolného sektoru za jednotnou cenu padesát korun!

Sestavy z minulého utkání

HC Energie Karlovy Vary Mensator – Gulaši, Nosek, Gřegořek, Gawryletz, Mocek, Bombic, Přindiš, Gründling – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Zaťovič, Pech, Dej – Skladaný, Melenovský, Mikeska – Kuběna, Kupec, Zucker.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Kolář II, Benák – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Zohorna – Radil, Kousal, Buchtele – Nosek, Půhoný, Semorád.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: HC Energie Karlovy Vary, spol. s r. o.
Adresa: KV Arena, Západní ulice 1812/73, 360 01 Karlovy Vary

E-mail: hokejkv@hokejkv.cz
Telefon a fax: 353 565 545

Rok založení klubu: 1932
Klubové barvy: červená, žlutá a černá
Kapacita stadionu: 6000 míst (5675 k sezení)
Mistr ligy: jednou (2008/2009)
V nejvyšší soutěži: 1951–1956, od roku 1995
Názvy klubu: 1949 – Slavia Karlovy Vary, 1953 – Dynamo Karlovy Vary, 1965 – Slavia Karlovy Vary, 1974 – Slavia Pozemní stavby Karlovy Vary, 1990 – HC Slavia Karlovy Vary, 1994 – HC Slavia Becherovka Karlovy Vary, 1996 – HC Becherovka Karlovy Vary, 2002 – HC Energie Karlovy Vary

2011/2012 1 – 0 – 0 – 1 – 0 10:7 7:3 3:4N
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).