26.12.2017

Na Štěpána do Plzně. Dynamo chce na ledě lídra překvapit

PARDUBICE — Hokejové vánoční volno se nepočítá na dny, Tipsport extraliga si dala opravdu krátkou přestávku, její 33. kolo je na programu již 26. prosince 2017. Na hokejisty Pardubic čeká cesta na západ Čech, od 16.30 hodin změří síly s vedoucím týmem soutěže z Plzně.

33. kolo Tipsport extraligy: HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice
  • Plzeň vede Tipsport extraligu s šestibodovým náskokem, ovšem prohrála dvě z posledních tří utkání.
  • V první trojici vedoucích hráčů kanadského bodování soutěže jsou dva hokejisté Škody.
  • Západočeši jako jediní překonali hranici sta vstřelených branek.
  • Plzeň jako jediná bodovala doma ve všech letošních utkáních.
Úterý 26. prosince 2017 od 16.30 hodin, Home Monitoring aréna, Plzeň

V posledním předvánočním utkání Dynamo zdolalo Duklu 3:2, kdy se v předposlední minutě trefil Sacha Treille. Podle zprávy od komise rozhodčích, který má klub k dispozici, byla jeho akce v souladu s pravidly, nejednalo se o postavení mimo hru. V sobotu 23. prosince a v neděli 24. prosince 2017 měli hráči volno, první sraz trenéři naplánovali na Boží hod.

„Sešli jsme se v dobré náladě, poslední utkání doma jsme zvládli, užili jsme si krátké Vánoce. Každý mohl strávit hezký čas s rodinami. Nyní jsme plní elánu do nové práce,“ řekl hlavní trenér pardubických hokejistů Miloš Holaň.

Na Východočechy čeká letos neoblíbený soupeř. Dynamo obě dosavadní střetnutí s Plzní prohrálo. „Čeká nás lídr extraligy, který je velice silný v domácím prostředí. Jedeme do Plzně překvapit!“ vyhlásil šéf pardubické střídačky před předposledním venkovním utkáním tohoto kalendářního roku.

„Škodovka má komplexní tým s velmi dobře sehranými přesilovkami, výborným brankářem, kanadské bodování soutěže vedou dva její hráči, to mluví za všechno. Nevím, zda budeme moci nasadit Tomáše Rolinka, který nedohrál poslední zápas s Duklou Jihlava, na marodce je navíc Ján Sýkora. Sestavu zvolíme až před utkáním,“ doplnil hlavní trenér Dynama před úterním utkáním.

Ač Škoda prohrála dva z posledních tří zápasů, tak je v dnešním utkání velkým favoritem. Stačí se podívat na tabulku: na prvním místě si drží šestibodový náskok a navíc dvě soutěžní utkání k dobru. Milan Gulaš, lídr extraligové produktivity, nasbíral 39 kanadských bodů (16+23), Tomáš Mertl, jenž je třetí, o čtyři méně (20+15).

V posledním utkání Plzeň prohrála v Mladé Boleslavi 1:2 po samostatných nájezdech, když domácí stejně jako proti Dynamu srovnávali v závěrečné power play opět pět sekund před koncem třetí třetiny.

„My jsme potvrdili, že v poslední době jsme doma silnější, venkovní zápasy nejsou podle našich představ. Soupeř si vytvořil ve třetí třetině velké šance, podržel nás Míra Svoboda. Šli jsme do vedení, ale nedotáhli jsme to. Možná zaslouženě Boleslav vyrovnala a v nájezdech to byla loterie. Bod bereme, spíš nás mrzí naše výkony venku, které se opakují a nejsou takové jako doma,“ okomentoval jednobodový zisk plzeňský asistent trenéra Jiří Hanzlík.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kacetl – Trončinský, Čáslava, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Beran – Bojko, Dušek, Vondráček.
HC Škoda Plzeň Svoboda – Moravčík, Jones, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Schleiss, Kracík, Gulaš – D. Kindl, Stach, Indrák – Straka, Kratěna, M. Chalupa – Rubner, Hollweg.

Představení soupeře

HC Škoda Plzeň

Oficiální název klubu: HC Plzeň 1929, s. r. o.

Mistr ligy: jednou (2012/2013)
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1966, od roku 1969 do roku 1971, od roku 1972 do roku 1978, od roku 1979
Názvy klubu: 1948 – Sokol Plzeň IV, 1952 – Leninovy závody Plzeň, 1952 – Spartak Plzeň, 1965 – TJ Škoda Plzeň, 1991 – HC Škoda Plzeň, 1994 – HC Interconex Plzeň, 1995 – HC ZKZ Plzeň, 1997 – HC Keramika Plzeň, 2003 – HC Lasselsberger Plzeň, 2009 – HC Plzeň 1929, 2012 – HC Škoda Plzeň

Generální manažer a jednatel: Martin Straka
Zástupce generálního manažera: Miroslav Dušek
Ředitel klubu: Emil Kristek
Sportovní manažer: Tomáš Vlasák
Obchodní ředitel: Mgr. Roman Zarzycký
Obchodní oddělení: Mgr. Milan Braun, Bohuslav Ebermann, Jan Heřman, Bc. Alžběta Kasalová a Ing. Zdeněk Schejbal

2017/2018 0 – 0 – 0 – 0 – 2 2:14 2:10 0:4
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).